Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Diskuze

Darth_AK

C'baoth, nj. raději si o pozadí té postavy a nejlépe celé knihy nic nezjišťuj. pro mě je tahle trilogie tou správnou epizodou 7, 8 a 9. skvěle se to čte, ty postavy jsou si podobné úplně jako ze staré trilogie, nové postavy jsou výborné, má to spoustu nápadů, mělo to nesmírný vliv na další vývoj celého starého EU... tímhle bych doporučoval každému zájemci o SW literaturu začít. i když tedy dnes už se samozřejmě bude takový čtenář muset vyrovnat s tím, že je to úplně jiná verze událostí, než jak se udály v E7. ale dost dobrá :) BTW tuhle trilogii bys měl sehnat relativně snadno. jsou to jediné knihy, které se u nás dočkaly tří vydání a tří překladů. od Olympie, Baronetu a Egmontu. samozřejmě, překladatelsky je zdaleka nejlepší Egmont, takže určitě bych bral jen ten. v knihovnách ale nejspíš budou mít jen ty starší překlady.

ideální pro hledání starších SW knih je tahle věc: http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=star%20wars

Eodeon

Já musím říct že mám taky DVD a nevadil mi ani ten obraz, jako spíš to, že co mi přišlo v kině super, už na mě tak nepůsobilo a čím dál víc se prohlubovala ta podobnost se IV-vlastně takové zničení soustavy Hosnian mě v kině úplně dostalo, ale teď mě nijak neuchvacuje..prostě mi přijde VII taková slabší, po prvotním nadšení kdy jsem hýřil pěti hvězdami se dostávám až k mírné skepsi za ty tři hvězdy. Ale do VIII vkládám své naděje.

J.e.r.e.c

J.e.r.e.c (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Zahn je ok, "Thrawn trilogy" by se dala zařadit do "základního vzdělání" každého pořádného SW fanatika, ale "Jedi Academy", to je podle mě literární šrot. K.J.Anderson je ten nejtuctovější spisovatel a navíc megaloman, což je vražedná kombinace. Zápletka má určitý potenciál a Kyp Durron je zajímavá postava, ale jinak si dovedu představit xy lepších SW knížek. Vlastně snad všechny ostatní, co jsem četl. :-)

Gladiator15 , Rypicong

Mě hodně rušily ty vtipy a hlavně ta podobnost se IV, zatím to nechávám na 4 hvězdách, ale myslím že až půjdu na RO v ájině tak zvýším RO na 4* a SW VII půjde na 3*.

Ad Gladouš: to úplně ne, ale uznávám že si myslím že film jednou taky ukazující dění ze strany Impéria by mi bodnul. Cítím to stejně jako když poslouchám dokumenty o WW2, britské, kanadské, USA, ruské, ale německej není ani jeden, jestli chápeš pointu :).

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Eodeon

pár věcí tam bylo divných, viz že Rebélie potřebuje naději a v originále je: že je postavena na naději...

Darth_AK

no, já jsem si koupil DVD, zkusil se na to dívat a ještě na začátku jsem to musel přerušit. ta scéna vypálení vesnice, která se mi v kině zdála tak silná, už najednou žádné kouzlo neměla. což by tedy potvrzovalo to, co říkáš ty. na druhou stranu, Star Wars hodně komunikují obrazem. předpokládám, že problém je v kvalitě obrazu. přeci jen, formát DVD už je trochu pasé a už ani ty mé nároky nesplňuje. tak jsem si sehnal (ehm, stáhnul) Full HD kvalitu a očekávám, že to bude jiná písnička.

Eodeon

Po Zahnově trilogii toužím jak po smilování, ten týpek mě uchvacuje (a ne kvůli Rebels) a hrozně rád bych si to celý přečetl-až na to že jsem slyšel že je tam nějakej wtf nadopovanej rytíř Jedi, který působí dost divně.

Jinak to chci mít prostě za sebou celý, jen série X-wing mě vůbec neláká, nevím proč.

Darth_AK

mně se zdá Rogue jedna předkladatelsky celkem v pořádku. ale chápu, že to někomu může znít hrozně.

tak v tom případě pamatuj, že Zahn je mistr, ale Andersonovy knihy nejsou po literární stránce až taková veledíla. jsou populární hlavně kvůli obsahuj, který je jednak klíčový pro vývoj staré kontinuity (dnes už legends), a jednak tím tématem o budování nové generace rytířů Jedi atd.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Rypicong

Eodeon

Pak dej vědět jak se ti Epizodka VII líbila, u mě její obliba shlédnutí od shlédnutí klesá.

Ad. GLADIATOR: Každý máme jiné vzrušení :) ale uznávám že Mon Calamari křižníky jsou paráda :) (k ničení :D)

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Rypicong, Eodeon

Yoshitsune

nevím, nechtěj to po mě vysvětlit, moje obliba nebo neobliba určitých lidí někdy naprosto iracionální :)

BTW nikdo ti přeci nebrání se do diskuze zapojit, i když ti třeba přijde nepřehledná. jo, je fakt, že se tu řeší hodně témat naráz a to je někdy problém. ale to se vyřeší, jakmile za chvíli odejdu zopakovat si epizodu 7. zítra to bude bez jednoho dne rok, kdy jsem film viděl poprvé a zatím naposledy.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Yoshitsune

Eodeon

Já vůči dabingu takový odpor nebyl, u VII byl vcelku kvalitní, ale tady to byl opravdová zrůdnost-přiznám se že patvar Rogue jedna je hrozný, měli použít když už tak normálně v ájině nebo darebáka, ale oni si říkají rogue jedna, to je nejhorší patvar.

Jinak já mám v plánu si je půjčit z knihovny, ale samozřejmě bych takový skvost měl rád doma-kdybys je sehnal v kvalitním stavu, tak neváhám těch hodně stovek utratit :). SW univerzium je nádherné a je na něm pořád co objevovat :).

na příspěvěk reagoval Eodeon, J.e.r.e.c

Gladiator15

Impérium je nejlepší, ten pocit kdy se vynoří pár X-wingů a snaží se vzdorovat třem Acclamatorům je k nezaplacení :). Ta hra je super, hlavně Galactic conquest-takové určení SW historie dle sebe :)

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tak tohle za bolelo, víš kdyby mi film nesednul, tak se jenom ušklíbnu a pobaveně odejdu, ale film se mi hrozně moc líbil a bylo to fakt dobrý, ale jak to tady vidím, tak je to drsný a normální fanoušek jako já nemá šanci. A právě že mi to sedlo, tak mně to trochu zamrzí, když tady vidím tu "diskuzi" a jenom se chci zeptat, čím přesně sem si zasloužil "že tě mám docela rád" to mně překvapuje.

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Milujem tú hru. Ja väčšinou hrajem za rebelov. Preto, keď vo filme vyskočila z hyperpriestoru rebeleská flotila, tak som sa od šťastia rozplakal :D

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

hm sem zjistil, že každá diskuze u filmu kde je Eodeon, se během dvou až tří minut, stane nepřehlednou a totálně zaprasenou, tento zajímavý objev si hodlám patentovat

Darth_AK

o dabingu mi vůbec nemluv. hned mě přechází chuť k jídlu. to je něco pro děcka a dospělé bez základního vzdělání.

je potíž to sehnat. teda s výjimkou Thrawnovy trilogie od Zahna. ale Andersonovu trilogii Akademie Jediů je velmi těžko k sehnání. leda za ohromné sumy, za které je prodávají ti, kteří si její vzácnost uvědomují. vzpomínám, že když jsem ty knihy kupoval nové, připadalo mi dvě stě korun za tenký paperback jako nehoráznost. dnes je běžná cena takových knih skoro dvojnásobná a u těchto konkrétních starých knih dokonce desetinásobná. u ostatních Zahnových knih z období Nové republiky platí totéž - nejsou k sehnání, přinejmenším ne za rozumnou cenu. ale pokud o ně máš hodně velký zájem, dám ti vědět, pokud na ně někde narazím a cena nebude až tak závratná.

Eodeon

Zkoušel jsem Rebely, ale přiznám se že mi to moc nejde, nějak se mi nechce měnit ten imperiální ničitelský přístup a dělám to stejné i s Rebely, ale tam to samozřejmě nefunguje-snažím se, ale moc to nejde, pomalu se přizpůsobuji. Zahn působí hodně zajímavě, ale ještě jsem se k němu pořádně nedostal-taky mě zaujaly ty módy na tu hru-Republic at war, Thrawns revenge..to bych si chtěl též zahrát.
PS: Je vtipné že když se začnou rozebírat skutečně SW, tak polovina trollů vymizí do prázdna a nevyjadřují se :).

Eodeon

Proti tomu neprotestuji, ale musím říct že v cz dabingu ta scéna nabyla groteskního významu, když to mělo vypadat jako hádka, ale bylo k dispozici asi 5 dabérů, takže jeden tleskal, druhej řval musíme zaútočit a tři tam něco mrmlali :)-bylo to vtipné :)- český dabing má takové vtipné hlášky, to by jste nevěřili-za všechny: "Pane, z hyperprostoru se vynořila rebelská flotila!" "Co to je?" "To jsou Rebelové pane!" No já myslel že padnu :).

PS: Už bych toho Andersona a Zahna měl přečíst sakreš :).

Darth_AK

ale určitě zkus i jiné frakce. je to zábavné. musíš trochu změnit přístup, protože každá strana bojuje trochu jinak. taky to má něco do sebe.

Eodeon

Přesně tak! Já nebudu lhát-hraji to na easy-kochám se tím jak je to rozsáhlý, těma skvělýma vesmírnýma bitvama a aspoň mám klid si tu hru užít. Rovněž hraji za Impérium, protože se vynoříš s hromadou lodí, zničíš ty Rebely a i když máš několikanásobně vyšší ztráty, tak to hned za chvíli dostavíš a jede se dál :).

Darth_AK

to mělo spíš než demenci podle mě znázorňovat nejednotnost. síla Impéria je v tom, že má jednoho vůdce a podle jeho vůle se vše děje. ale Aliance má spousty velmi různých frakcí, ty se na máločem shodnou a pak to nefunguje, jak má, a toho jsme byli svědky. tohle je takový ozvuk expandovaného univerza. hlavně v knihách z období Nové republiky od Kevina J. Andersona a Timothyho Zahna se hodně řešila neschopnost Nové republiky udržet kontrolu nad spravovaným územím. byli tak nejednotní, že to politicky vzato skoro nefungovalo na rozdíl od vlády Impéria.

Darth_AK

přesně tak, já za Impérium v EaW hraju především proto, že nejsem kdovíjak dobrý stratég a klasicky se snažím budovat si armádu pokud možno z co nejsilnějších lodí. a tam nic silnějšího než Imperial class není. rád posílám do předem vyhrané bitvy co nejvíce lodí, přepnu na filmové zobrazení a jen se kochám bitvou. detaily na těch lodích jsou tak krásné. na svou dobu vynikající věc.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Eodeon

podle mě to byl Cassian, někam utíkal směrem pryč od nich a z blízkosti ho nikdo netrefil - při útoku na Jedhe...

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord