Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Diskuze

CCCPrincess

Dobře zopakuji to znovu, pokud nejsi schopná pochopit,co jsem se snažil říct ;-)

VII. se mi líbila a postava Rey taky, začátek nové trilogie vypadá slibně, jen se bojím toho, že to v dalších epizodách bude probíhat a skončí to jako klasická pohádka od Disney. A že se ti Disneyhádky líbí, ok, mě některé taky, ale je třeba rozlišovat kultovní sci-fi (Star Wars) od pohádek. Takže doufám, že se Disney budou držet 'starwarsovského' stylu a nepromění se to celé v jednu pohádku pro děti, pochopila? ;)

na příspěvěk reagoval Arutha45, CCCPrincess, GigaPudding, Kmotr76

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Film by se měl odehrávat těsně před čtyřkou, takže Hvězda smrti bude ve stejném stavu jako v IV.

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

Mr.Baboon

No tak Star Wars byla vždy myšlena jako Vesmírná Pohádka, dokonce tam rozpoznáš spoustu pohádkových motivů.Snad Star Wars nepovažuješ za Sci Fi. Pohádkový příběh nejdřív v původní trilogii o Lukovi a pak v prequel trilogii o Anakinovi a ted o Rey.A já bych naopak chtěl aby se vše točilo okolo Rey, imho je to nejlepší postava nové trilogie.

Ale chápu čeho se bojíš.:D

CCCPrincess: Miluju muzikály, takže perte to do mě.:D

na příspěvěk reagoval Mr.Baboon

CCCPrincess

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

Mr.Baboon

No nevím, pohádky od Disney mám ráda ale že by mě je E7 nějak připomínala nemůžu říct a Rey je jedna z hlavních postav no asi nejhlavnější :) takže mi příde v pořádku že se to okolo ní bude točit, stejně jako kdysi okolo Luka.

Prostě vždy se příběh točí okolo hlavní postavy a pokud ti vadí že by to byli ženy tak to podle mě je sexismus :D :D :D :D

na příspěvěk reagoval Mr.Baboon

Mr.Baboon (hodnocení, recenze)

...jinak řečeno, sedmička se mi líbila, jen mám strach z dalšího průběhu, když mi to tak moc začíná připomínat pohádky od Disney. ;-)

na příspěvěk reagoval CCCPrincess, Fordzy

Mr.Baboon (hodnocení, recenze)

Nevadí mi ženy ve filmech, ani ne jako hlavní hrdinky, cílem toho, co jsem chtěl říct, bylo, aby se RO:SWS a 8. a 9. epizoda netočili hlavně kolem ženských hrdinek, jako tomu je v Disney pohádkách (Na vlásku, Ledové království, Popelka, Sněhurka... atd.). Rey byla fajn, příjemná změna, ale byl bych vděčný za konec - a průběh, nových SW ve stylu SW a ne Disney, chápete, co chci říct? :D Nějak už nevím, jak to vysvětlit :D

A nejsem sexista ani rasista, černocha jsme měli jak ve staré, tak i nové trilogii SW ;) Vždycky tam musí alespoň jeden být a vždy byli k užitku a vcelku i oblíbení :D.

(hodnocení, recenze)

J docela pravděbodobné ž tady uvidíme i Darhta Plagueise. Jinak j jasné že i tnto díl bude mít svojí Hvězdu Smrti..třeba nám ukážou proces stavby. To bych bral jako +

na příspěvěk reagoval Blackhand47

(hodnocení, recenze)

já nemám rád roboty docela to uráží mojí lidksou nadřazenost..no.fuj..

starpep

starpep (hodnocení, recenze)

Nějaký sexista a rasista v jednom musel být úplně v háji z tej SW 7 :D Černý stormtrooper, stormtrooperka, Hlavní hrdinka, černoška co hraje mimoňku a šéfová :D

Charpy

Charpy (hodnocení, recenze)

Blackhand47

To je z kánonu ? Nebo domněnka, popřípadě již synopse?

@Danny.82 - tak zrovna s tím já problém nemám pokud je nosným prvkem co to utáhne a dle mého subjektivního pohledu se to v epizodě VII povedlo.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Mr.Baboon (hodnocení, recenze)

Ano, Disney... Sází na ženské hlavní hrdinky. Nejsem sexista, ale SW_VII. to stačilo. Názor mám na sedmičku v podstatě stejný, jako Madsbender v posledním komentáři, líbila se, ale...

Prostě už jen to vědomí, že Disney ( Rey, a teď na plakátu a první jméno ve výpisu herců je baba) sází převážně na ženy, spíše dívky, se obávám dalšího vývoje Star Wars, aby se z toho nestala Disneyhádka se šťastnou princeznou na konci (Epizoda IX.)

na příspěvěk reagoval GigaPudding, simon84, CCCPrincess, Fordzy

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Charpy

Vader ty plány nechal ukrást, aby se dostal k povstalecké základně, ale jaksi se to obrátilo proti němu. Ve filmu by pak měl být i Tarkin.

na příspěvěk reagoval Charpy

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Madsbender

Spoiler Pravd víceméně ve všem. Je dost možné že to Abrams rozehrál pro další vývoj postavy a ten detailní výpis Kylova charakteru je logický, jen mě bohužel tak úplně nesedl, s dalším dílem, který by navazoval a pokračoval ve vývoji se mi snad dojem z The Force Awakens vylepší. A co se Hana týče, tak pro jeho smrt mám pochopení, jen v kině to pro mě byla rána, jak kdyby v Pánovi Prstenů nechali zařvat Aragorna. Solovu smrt chápu, věděl, jsem, že to jednou přijde, jen jsem čekal, že odejde trochu líp a ne takhle. Konec spoileru

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

movieband

SPOILER S tým čo píšeš o Kylo Renovi súhlasím. Vnímam to ale ako zámer, zobraziť jeho postavu ako na jednu stranu vnútorne rozorvanú a tragickú, na druhú zaslepenú a smiešnu svojou horlivou snahou a neschopnosťou dosiahnuť úrovne predchádzajúcich zloduchov. Je veľmi zábavné si všímať, že jeho vzťah k Darth Vaderovi vlastne reflektuje fanatických fanúšikov Star Wars. S tou maskou sa podľa mňa pracuje veľmi dobre. Keď totiž na začiatku ten chlapík čo našiel mapu ku Skywalkerovi povie, že Kylo dopadol dosť zle, tak môže vzniknúť dojem že tiež nosí masku preto, lebo je pod ňou zohavený. Keď si ju ale dá dole tak sa ukáže, že je to v podstate dosť úbohý mladík, ktorý ju nosí len preto aby sa podobal a bol podobne „cool“ ako jeho starý otec, i keď na to evidentne nemá. Smiešne vyznenie záporáka teda vlastne vyplýva z jeho nízkeho cieľa a keď si všimneš, tak omnoho nižšie ciele majú aj hlavné kladné postavy - Finn chce len ujsť čo najďalej od Prvého rádu a Rey sa chce vrátiť na svoju planétu (akoby mladú generáciu postihla dezilúzia z tiahnuceho sa konfliktu). To tvorí kontrast voči starým postavám, ktoré mali nezrovnateľne vyššie ambície (ovládnuť galaxiu/zachrániť princeznú a spasiť galaxiu/stať sa rytierom Jedi atď.) a práve staršie postavy ako Leia sú aj tie, ktoré ťahajú za nitky a šéfujú veľkým udalostiam a bojom. Výnimkou je len generál Hux. Čo sa týka Forda, tak ten si smrť vyslovene vyžiadal a je s ňou spokojný. Svoju postavu chcel nechať zomrieť vlastne už behom pôvodnej trilógie a tak sa s Abramsom zhodol. A zároveň smrť Hana Sola má za úlohu potvrdiť motivácie Kylo Rena, pre ktorého je zabitie otca poslednou skúškou, takže je odôvodnená v rozprávaní. Podobne je v ňom odôvodnený i Renov charakter ako som písal vyššie. Humor je asi čisto subjektívna záležitosť, na mňa fungoval a nevadil mi. SPOILER

na příspěvěk reagoval movieband

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord