Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

Martensson35

V jádru takový klasický film o vloupačce. Předehra, příprava, provedení a nějaké řízné "finito" na závěr, jak je u frantíků dobrým zvykem. Ihned mi naskočilo přirovnání s Melodií podzemí. Ale zatímco Gabin a Delon film podrželi svými charaktery, tady to zkrátka funguje celé koncepčně, nepočítaje, že oba pro mne bezejmení herci jsou prostě parádně postavení a zahraní, a i ve fázích přípravy má film spád. Možná i sledování generačního vývoje tohole typu filmů, když si porovnám hi-tech postupy Dannyho partáků s hrabáním VHS kazet na smetišti u mě hodnocení filmu vytahuje. ()

Torgal

Zábavná ústredná dvojica, femme fatale, vysoké tempo a dokonale naplánovaný heist. Ale tiež aj hromada nelogických blbostí a náhod (naplánovaný útek z úvodu je pri spätnom ohliadnutí neuveriteľne stupídny). Celkovo sa nad chovaním postáv neoplatí veľmi uvažovať, ale treba sa baviť vzájomným pošťuchovaním tvrďákov v hlavných roliach. S týmto na pamäti som si film celkom užil. 7-/10 ()

Iroquaise

jako děcko jsem to měl hodně rád....s odstupem už to nepůsobí tak epicky jako tehdy, když devadesátiminutovka trvala věčnost....ale je to pořád dobrý....překvapilo mě, jak je to svižný a komediální....zápletka a poetika trošku konstruovaný, ale poměrně brzy si mě to získalo tou souhrou a vývojem postav, celkovou rázností a střídmým dávkováním akce a napětí (doporučuju všem, co mají strach z výšek).....výborná scéna loupeže - propracovaná a napínavá.... a příjemně bohémský závěr... ()

sud

Z počátku to vypadá poměrně obyčejně a otřepaně (arogantní a protřelý zločinec a zdrženlivý rozvážný zloděj utíkají před policií), ovšem zdání klame. Z protřelého zločince se vyklube polda se srdcem širším než ramena a ze zloděje excelentní machr na vykrádačky. A když se k nim přidá ještě krásná vdova se zajímavou minulostí, o dobrodružství nebude nouze. "Specialisté" jsou jedním ze zástupců zlodějských dobrodružných filmů ("Zelený led", "Melodie podzemí"), který si na nic nehraje a je natočen jen a pouze pro relax. Důkazem buď ten superoptimistický závěr. Ale řekněte, kdo by to těm dvěma sympaťákům nepřál!? A nejde také pořád koukat na silné emociální příběhy s drsnými konci. Na odpočinek a pohodu jsou "Specialisté" naprosto ideální. 96%. ()

MickeyStuma

Loupež kasina v policejním zájmu. Francouzská kinematografie a jeden z jejich nejstylovějších a nejzábavnějších thrillerů, svého času sklízející popularitu i v československých kinech. Vše začíná klasickým útěkem vězňů, aby netrvalo dlouho a nevylezlo z toho něco, co by určitě nikdo nepředpokládal. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích, kteří své postavy právě v ryze zábavném hledisku pojali plně okázale a věrohodně. Věrně jejich etudu doprovází také Christiane Jean coby mladá kráska, která v takovém příběhu prostě nesměla chybět. Jedná se pouze o odpočinkově zábavný thriller bez sebemenších ambicí si hrát na vážnost. V rámci žánru však patřičné scény samozřejmě nechybí. Několik kaskadérských kousků, honičky, střelba, zkrátka tradiční žánrová záležitost. Scéna loupeže je samozřejmě jedno ohromné klišé, ale když se to porovná třeba s novějšími snímky o takových loupežích, svou atmosférou prostě nezklame ani dnes. ()