Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

nascendi

Nemal som tento film hodnotený, aj keď som ho už kedysi videl. Takmer nič som si z neho nepamätal a keď som si ho teraz pozrel, ani sa príliš nečudujem. Profesionáli sú dokonalo stráviteľným, bezodpadovým filmom, na ktorý sa lepšie hodí český výraz "podívaná". Podívaná, po ktorej už nenasleduje nič. Opätovne mi, v spojitosti aj s týmto filmom, prekáža päťhviezdičkové hodnotenie. Čistý priemer by podľa môjho názoru sedel na tento film ako ušitý. Čo však robiť, ak tri sú veľa a dve málo. Budem za dobráka a dám slabulinké tri. ()

Dr.film

Jako malý kluk jsem měl možnost vidět tuto francouzkou kriminálku nesčetněkrát (kino, kde ji promítali mělo volný vstup a já se v tu dobu neustále motal kolem). Možná proto mi několik výborných pasáží utkvělo velmi dobře v paměti a já si mohu být jist, že nikdy nezapomenu, jak se v tomto filmu chytře vybral sejf a to závěrečné (hodně úzké) projetí mezi dvěma betonovými sloupy by skvěle bodovalo i v dnešních filmech. ()

slunicko2

Příjemná kriminální oddychovka. 1) Fajnová podívaná s příjemnými charismatickými herci - 38letým Bernardem Giraudeauem (Paul) a 35letým Gérardem Lanvinem (vězeň Stéphane). 2) Ani příšerná hudba, která instruuje diváka, co že to má ve kterém okamžiku pociťovat, celkový dojem nezkazí. 3) A že děj nepůsobí přliš hodnověrně? No a co? ()

Master19

Asi je škoda, že v hlavních rolích jsou prakticky neznámí herci. Chtělo by to někoho charismatičtějšího (a ani dabing to nezachránil - i když pomohl). Příběh je dosti originální i když to nejzajímavější, tj. dokonale vykradený sejf, se opakuje neustále jen se mění technické vychytávky, které je nutné přelstít. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nárazovej detektor je tady proti buranům, který jdou na pokladnu s vrtačkou nebo s plamenem. Zatímco my chytrý, my, který kráčíme s dobou, si s detektorem tykáme." Casino Mazetti jsem s Brandonem a Carellou v mládí vykrádal tolikrát, že by ode mne bylo nefér, kdybych jim nedal plný počet hvězd. Samozřejmě uznávám, že tehdejší technologické novinky vypadají jako z pravěku, ale ta nostalgie, pohoda, příroda a společně strávený čas mi zkrátka nedovolí hodnotit jinak. ()