Reklama

Reklama

Americký Shaolin

  • USA American Shaolin (více)

Obsahy(1)

Prostý dej, ako vo všetkých akčných filmou tohto "BOOM" Kung-fu obdobia. Mladý americký karatista je v oficiálnom súboji v ringu, porazený neférovým spôsobom. Na radu svojho trénera sa vyberie do Číny, kolísky Kung-fu, vyskúšať či ho prijmú, ako cudzinca za učňa v Shaolinskom chráme. I keď sa to cudzincovi doposiaľ nepodarilo, z dôvodu ťažkých skúšok je vo svojom presvedčení neoblomný. Preto musí podstúpiť všetky skúšky. (andykovac)

(více)

Recenze (73)

curunir 

všechny recenze uživatele

,,PÔJDEM DO SHAOLINSKÉHO CHRÁMU." ,,ZAPLATÍM TI LÍSTOK." __ Keď som  niekedy počas jedného víkendového poobedia konca 90. rokov minulého tisícročia tento film na TV Nova videl, pôsobil na mňa svojím vizuálnym stvárnením, akoby bol nakrútený skôr v polovici 80. rokov.  V súčasnosti, aj vďaka nepríliš kvalitnej filmovej kópii sa tento môj klamlivý dojem iba potvrdil. Svojim spôsobom je to však pre vytvorenie správnej atmosféry ku prospechu veci. Príbeh, z ktorého som si najväčšmi pamätal vyholenú hlavu hlavného hrdinu a jeho pobehovanie po kopcoch, je šablonovitý, naivný a plný  typických klišé.  Americký frajerko sa chce dostať do komunistickej Číny a tam vstúpiť do shaolinského kláštora. Žiaden problém, stačí si iba kúpiť letenku.  Táto premisa slúži k napredovaniu príbehu, ktorý svojimi vtipmi pripomenie napr. Policajnú akadémiu a je doplnený predvídateľnou romancou. Vo svojej podstate to fanúšikom určite stačí a mne tiež, keďže som dlho túžil pripomenúť si tento film. (1400. hodnotenie,  72. komentár k filmu) ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Pátý film série No Retreat, No Surrender, v Evropě známé jako Karate Tiger. Intersonic jej však u nás distribuoval jako samostatný film a tak tuto skutečnost málokdo ví., Je to však zcela jedno, protože dodržuje zásadu celé série a s ostatními snímky nijak nesouvisí. Supranaivní blbůstka pro čerstvé náctileté docela baví svou až neuvěřitelnou prostoduchostí, kdy např. chlapík dřepící několik dní na kameni se zkříženýma nohama bez problémů vstane a vydá se vstříc dalšímu dobrodružství nebo finální zkouškou pro desítky shaolinských mnichů - čekatelů je tzv. komora s dřevěnými panáky v životní velikosti, kteří Vás bijí hlava nehlava a americký frája projde způsobem , že je roztříská napadrť... a co ostatní? Kolik měli panáků na skladě? Ta zkouška musela být při přestávkách na opravy strašně dlouhá... Jinak se člověku dostane několika hlubokých shaolinských pravd, např. že život je hlava mrtvé kočky, mnichů tančících disko a několika velmi špatných soubojů, včetně toho finálního, který měl být zlatým hřebem celého filmu. Nebyl. Jedna z nostalgie. ()

Reklama

Stallone 

všechny recenze uživatele

Klasika mého dětství. Klenot krásných devadesátých let v rámci bojových filmů. Divák musí ke snímku přistoupit bez vážnosti, s otevřeným srdcem a dobrou náladou. Hlavní hrdina sympatický. Píseň Summertime Blues je přímo úžasná! V dnešní době se již takové filmy netočí. Doporučuji každému, kdo si chce odpočinout a přenést se v myšlenkách do doby, kdy mohl člověk dosáhnout všeho co si jen přál. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Škoda, že po celý čas koketuje tento kung-fu akčňák aj s komédiou a rodinným filmom, čo ho dosť degraduje. Obsahuje viacero logických nezmyslov a scenáristických skratiek, preto ho nemôžno brať nijako vážne. Súboje sú iba priemerné, možno v samotnom ringu o chĺpok lepšie. Čo mu však uprieť nemožno je, že vôbec nenudí. Hl. hrdina ujde, ale nejde si nevšimnúť iného herca - mladunkého už vtedy tmavého kórejčana Daniel Dae Kima z Nezvestných. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Jako komedie z nějaké koleje to celkem funguje. To, že to je chrám a žáci zde trénují kung fu je jen tak mimochodem. Akce je totiž tady hodně mizerná. Je to celé přitažené za vlasy a jediné, co si zaslouží pozornost je první role pro Daniela Dae Kima a celkem sympatický učitel v chrámu. Zbytek stojí za starou belu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • V českém dabingu hlavní mnich řekne „nyní je třeba přistoupit k výuce marciálního umění“. Martial Arts samozřejmě v překladu znamená bojové umění. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)
  • Britský porotce na závěrečném turnaji ve Wu-Shu má na cedulce napsáno jméno Stillwell Wylde, které je složené z příjmení hlavních hrdinů filmů Karate Tiger 1 a 2. (Divočák)
  • Při zápasu, odehrávajícím se na konci filmu, můžeme mezi visícími vlajkami spatřit i tu českou. (KangKun)

Reklama

Reklama