Reklama

Reklama

Americký Shaolin

  • USA American Shaolin (více)

Obsahy(1)

Prostý dej, ako vo všetkých akčných filmou tohto "BOOM" Kung-fu obdobia. Mladý americký karatista je v oficiálnom súboji v ringu, porazený neférovým spôsobom. Na radu svojho trénera sa vyberie do Číny, kolísky Kung-fu, vyskúšať či ho prijmú, ako cudzinca za učňa v Shaolinskom chráme. I keď sa to cudzincovi doposiaľ nepodarilo, z dôvodu ťažkých skúšok je vo svojom presvedčení neoblomný. Preto musí podstúpiť všetky skúšky. (andykovac)

(více)

Recenze (73)

SeBig 

všechny recenze uživatele

Tohle je prostě kultovní filmek a já takovýhle filmy strašně cenim. Líbilo se mi jak se vyvíjel vztah mezi amíkem a ostatníma mnichama, jak ho nejdřív odsuzovali a pak best friends forever. Celý film je sice jeden velký tréning a příprava zmidlit toho kripla s copánkem, kterej amíkovi na začátku strhl kimono a ukazal jeho slipy publiku, ale je to fakt libovka. ()

Humans 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malý, tak jsem to žral. Nějak mě lákaly vzpomínky se na to podívat znovu. Strašné, opravdu strašné, *** jen z nostalgie. Nevím, proč mám po zhlédnutí toho filmu pocit, že na něm pracoval někdo kdo o bojových sportech neměl ani páru. Podíval se na pár asijských akčňáků, posbíral v asijské čtvrti kopu amerických asiatů a snažil se udělat rádoby sportovní Kung-fu film. Udělané přesně jak si to američan představuje podle sebe a to že to s realitou nemá nic společného? nu co, lidi nezajímají detaily, hlavně že tam skáče, kope, lítají pěsti jak na gestapu, mlátí o zem. ()

Reklama

nirvanafan 

všechny recenze uživatele

Ukázka toho, že i béčko může příjemně pobavit a nemusí se jednat o záležitost, během níž si každých pár minut rvete vlasy a kroutíte hlavou. Za celý film jsem tyto stavy prožila dvakrát a to pouze na začátku a na konci, kdy se objeví neskutečně přehrávající "hlavní záporák". Většina filmu se však odehrává v šaolinském chrámu a tam vše bezproblémově klame, dočkáme se řady pěkných bojových choreografií a nějakého toho postpubertálního blbnutí. Musí se počítat s tím, že většina scén je točena za účelem, aby to vedlo k nějakému souboji. Celkově jsem však byla mile překvapena. ()

rockwoman 

všechny recenze uživatele

Netušila jsem co mě čeká, protože Americkýho Shaolina jsem objevila až dnes úplně náhodou a nalákal mě jeho obsah. Mlaďasovi jsem docela záviděla, né teda ten trénink :-)) ,ale to místo kde se mohl vzdělávat a občas i tajně kulturně vyřádit. :-) Ať je to jakkoliv pitomoučký, tak já se u toho fajn pobavila a společně s klukama si pobrukovala Summertime Blues. :-) ()

mikalana 

všechny recenze uživatele

Milovala jsem tento příběh už jod dětství - změnu hlavního hrdiny, který najde vnitřní klid a projde velkou proměnou. Překonává překážky, aby se dostal do shaolinského chrámu z nesprávného důvodu, přesto se mu podaří začít studia, vnáší do chrámu nelid z přítomnosti americké kultury. Nedaří se mu studia až dokud nezačne cvičit a nevrátí se na začátek a nenajde sám sebe. Závěrečná bojová scéna je dobrá v tom, že vlastně původně nepřišel bojovat se svým sokem, ačkoli do chrámu vstupoval proto, aby už nikdy nebyl pokořen. Mezitím přišel na to, že vlastnímu sebevědomí nemusí nic dokazovat. Nikdy nezapomenu na scénu, ve které učí své spolužáky tančit. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Britský porotce na závěrečném turnaji ve Wu-Shu má na cedulce napsáno jméno Stillwell Wylde, které je složené z příjmení hlavních hrdinů filmů Karate Tiger 1 a 2. (Divočák)
  • Při zápasu, odehrávajícím se na konci filmu, můžeme mezi visícími vlajkami spatřit i tu českou. (KangKun)

Reklama

Reklama