Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (209)

Ollie235 

všechny recenze uživatele

,,Vodka. Vodka je unikátní vynález našeho lidu. To není destilát jako každý jiný. To je národnost." O čem ten film asi bude? No můžu vám napovědět, že o vodě ne. A vlastně ani ne moc o tom rybaření, alespoň ne o takovém jaké je známo ve střední Evropě. Rusové jsou poněkud jiný národ a to se úžasně odráží v jejich filmové tvorbě. A rozhodně to není špatně. Ruské komedie (jak nové tak i o pár let starší jako tato) mají specifické kouzlo i vlastní humor, který se těžko s něčím srovnává. A mě to baví. Sice je to místy poměrně absurdní, ale po celkem dlouhé době jsem se u filmu zasmál a nebýt několika hluchých míst a trochu slabšího scénáře, hodnotil bych plným počtem. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Výborné pokračování, i když už trochu vaří z vo(d)ky. Ale koneckonců, absurdita je v Rybolovu ještě absurdnější, filozofie ještě východnější a cesty hrdinů ještě nevyzpytatelnější. Snaha ulovit něco ryb a zbavit se odporného návyku na vodku vede k dosti nečekané zajížďce a bezmála mezinárodní krizi. Finsko se však jeví jako dobrý strategický spojenec v expanzi alkoholismu, a tak odhodlání hrdinů nepít bere brzy za své a ohňostroj neuvěřitelných příhod začíná. Rogožkin v žádném případě nezklamal, leč ani nepřekvapil. NUTNO VIDĚT V ORIGINÁLNÍM ZNĚNÍ, dabing bere filmu kouzlo. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Rozjímání party Rusáků o všem možném (o životě, o vodce, o vodce, o vo...) mě teda vůbec nechytlo. Ruský humor? Je suchý? Ten mají Angláni. A ten beru. Je absurdní? V tom případě nemám rád absurdní humor! Nevím čemu se mám smát, co je zde vtipný. Pravda, občas malý úsměv. Ale opravdu jen občas. Možná to chce jen najít správnou cestu. Za pomocí vodky. Ale když já mám doma jen slivovici.... . ()

Lapacka 

všechny recenze uživatele

Tenhle film bohužel není vůbec tak podařený, jako Svéráz národního lovu. Příběh vaří z vody, skoro bych to přirovnal k lacinému humoru z Kameňáků. Parta Rusů se vylodí v chatové kolonii ve Finsku, pak se tam vrací pro zapomenuté bedny s vodkou... bohužel Rusové ve Finsku působí buransky - autenticky - tady se mi nějak ztrácí kde je v tomhle příběhu nadhled. Tohle nemělo větší smysl než ještě něco vytěžit z ohlasu Svérázu nár. lovu. ()

_Berunka_ 

všechny recenze uživatele

Jak pár větami přiblížit tuhle bláznivinu? Svéráz národního rybolovu aneb dokonalá reklama na vodku a jistá cirhóza jater. Smršť ulítlých scén, vtipných hlášek, nekonečných náhod a věčně nažhaveného doutníku pana generála. Pohodoví chlapíci, kteří mohou jen děkovat Bohu, že jejich vyvolený nápoj není pivo, protože to by to jejich „vypracovaná“ bříška setskramentsky odnesla. Překvapilo mne, jak si ze sebe Rusové dokáží udělat legraci a smekám... Povedený snímek mně dokonale padnoucí, na zlepšení nálady vyhovující:-) ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama