Nejsem do tebe blázen

• USA You're the Worst
USA, (2014–2019), 25 h (Minutáž: 21–35 min)

Stephen Falk

Adam Blau

Chris Geere, Aya Cash, Desmin Borges, Kether Donohue, Allan McLeod, Todd Robert Anderson, Janet Varney, Brandon Mychal Smith, Darrell Britt-Gibson (více)

Jimmy a Gretchen se seznámí na svatbě svých přátel. Přestože je Jimmy bývalým přítelem nevěsty a Gretchen nejlepší kamarádka její sestry, tak spolu stráví noc a začíná jejich vztah-nevztah... (TV Prima)

Davies182

Pilot: na FX se podle všeho rýsuje "upřímný" a přisprostlý (takže jakože reálný) seriál o tom, že i ti největší tvrďáci a tvrďačky, co si naoko chtějí pouze nezávazně užívat (mrdat jako králíci), mají POCHOPITELNĚ také srdíčko na správném místě. V důsledku čehož se tudíž oba hlavní představitelé stejně v úúúplně poslední epizodě vezmou, budou mít tři děti, hypotéku na domek v satelitní vesničce na předměstí a dvě auta. Všechny to hrozně moc baví a dělají, že neví, jak to dopadne (zlomeným srdcem). I hate to say I told You so, but fuck yeah I told You so! Třetí hvězda je za Ayu. ()

subic

Americký seriál, který vypadá, jako kdyby ho dělali Britové. Připodobnil bych ho lehce ke Californication, protože tam i tady jde hlavně o šlochaní a mluvení o tom a pak až o vztazích. Takže je to trochu ulítlý, že vlastně po několika prvních dílech ani nevím, jestli se mi to líbí nebo ne. Na konci jsem na vážkách mezi 3 a 4 frčkami, líbilo se mi to, ale že by to bylo něco extra, to zase ne. Ale jde o celkem neobvyklý seriál. 70% ()

DaViD´82

On je za každých okolností sarkasticky upřímný sobec s asociálním chováním (čti sympatický kretén ve stylu Hanka Moodyho či Bernarda Blacka), ona pak střelený diblík, co neví co chce a je pro každou špatnost. Jsou jako stvořeni pro sebe, ale ostatní s nimi v běžném životě jen stěží vyjdou. Prostě friends with benefits na společné cestě za (snad jednou) funkčním vztahem. Sitcom (v mnohém spíše britcom), který netlačí na pilu a je ve svém nekorektním přístupu k látce ohromně sympatický. Třeba již v tom, že je schopen o sexu při sexu dělat "humory", aniž by sklouzl k fekálnostem či laciným frázím. Ovšem i přes veškerý alternativní přístup to v jádru stále je hlavně a především vztahovka se vším všudy. Akorát hodně jadrná a od rány. Druhá sezóna je pak delší a méně vyrovnaná, ale krom výrazně slabších epizod nabízí i památné, které jsou tím (zatím) v seriálu vůbec nejlepším. | S1: 4/5 | S2: 4/5 | S3: 3/5 | ()

Arach.No

Tak tohle bylo strašné. Po přečtení pár recenzí a pozitivních ohlasů jsem se na tento seriál docela těšil. Cynické postavy, otevřený britský humor, co by mohlo být špatně? Prakticky všechno. První dvě scény (svatba+seznámení) obsahují po jednom vtipu, tak jsem si s nadějí říkal, třeba se to vyvine. Ve zbytku pilotu už vtip není. Co je ale horší, hlavní ženská postava je tak nepříjemná, odpudivá a protivná. Což by nutně nemuselo vadit, kdyby zároveň byla zajímavá a zábavná. Není. Jediná postava s potenciálem je Jimmy. Při sledování však nedokážu vyfiltrovat všechno (!) kromě něj, aby to pro mě nebylo utrpení. Většinou dávám seriálům alespoň několik epizod, ale tohle už nezvládnu, a tak výjimečně hodnotím po pilotu. Nápad by to mohl být nosný, ale to by zpracování muselo vypadat úplně jinak. ()

Javert

Co by se mohlo na první pohled zdát jako další z amerických televizních sitcomů, je ve skutečnosti něco naprosto originálního a chytlavého, za což vděčí hlavně povedenému mixu britského a amerického humoru, respektive zasazení britského šovinistického cynismu do reálií současné Ameriky. Po první sérii nadšení, nedočkavě vyhlížím druhou. ()