Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)
USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

harycek

Super, pomalu lepší než jednička , ohromě jsem se bavil!! Opět mýval byl nejlepší!! A k tomu muzika mého mládí no zkrátka super!!!Malinko rouhání tam bylo!?! ()

x_ander

Tak tentokrát opravdu ne. Možná jsem na Guardians of the galaxy moc přísný, ale tady James Gunn ustřelil míli vedle. Jedničku považuju za jednu z nejlepších marvelovek, ale dvojka.. tak je naopak s přehledem nejhorší. Celé to působí jako hodně drahý a digitální pilot k seriálu. Nic víc. A je to škoda, protože chemie mezi hlavní partou šlape.. jenže si nemají co říct a ani ty vtipy jim moc nejdou. K ruce režisér dostane takový kalibr jako Kurta Russela a on z něj udělá naprosto tuctového záporáka. Bohužel, tady se "všeho víc" těžce nezvládlo. ()

Domas88

Opět něco co můžu a miluju. Malinko mi opět vadí děj, jako u jedničky, jinak je to bezchybné, vtip a propracování je dokonalé. Fanoušci si užijí fakt hodně zábavy.. ()

AndrewNewman

Stále je to slušná zábava. Tú chémiu medzi postavami tvorcom určite závidia aj Avengers. Ale ten dej je zase veľmi plytký. Vôbec sa mi nepáčila ta kontra medzi Peterom Quillom a jeho planetárnym otcom. Na druhej strane je to ďalší film zo série MCU, kde sme dostali v podstate to, čo sme čakali a to je len dobre. ()

Pitryx

Ježííííš ty vykecávačky jsou neúnosné. Tatínku, maminko, babičko, do toho love story, zase kecy. Zdržování děje, zaseknutí nuda, ruka na knoflíku rychloposunu. Ano, fakt mne zajímá co poslouchala prababička XY a jaké ponožky bude nosit A + B až se vezmou. Veliká, převeliká škoda na jinak výborném snímku. Já bych toho scénáristu za to prostě kopal do hlavy. Tohle ať si cpe do červené knihovny, do dramat, do romantický filmů, nebo nejlépe do prdele, ale ne do dobrodružného sci fi, byť je určeno spíše dětem a mladým. Ach jo. Přesto se na film budu dívat zase a zase, a jednou stopnu ty hluché místa, ve kterých je možno skáknout na pivo. ()

Vasyl

Parádní barevná jízda plná nečekaností. Su rád, že jsem v tesku koupil to tričko. Protože po zhlídnutí druhýho dílu je ze mě fanoušek. Opravdickej fanoušek s tričkem! ()

Wyorax

Slabší příběh proti jedničce (a nijak marvelovský svět dále neposouvá), o to větší prdel. Doporučuji na odreagování, nedoporučuji na přemýšlení. ()

Sticks

U sci-fi si potrpím na príbehu a inteligentnej myšlienke. Prvá tretina filmu je skvelá. Celkovo sú efekty ohurujúce, vtipné momenty sú tiež super a je ich tam viac než v jednotke. Ale príbehu je tam pramálo. Akoby tvorcovia dorobili zbytok "nasilu", navyše je veľmi plytký a povrchný. Pravoverný scifi fanúšikovia bohužiaľ budú sklamaní. Malá psychologizácia postáv, navyše veľa odbočiek maximálne nevyužitých. Vôbec by mi nevadilo ak by akcie bolo max. polovica z toho a zbytok by sa rozvíjal príbeh postáv (všetkých). Už ma aj serie ako je v každom marvelu obraz Stana Leeho, úplne zbytočné. ()

ejay

V podstatě stejný jak jednička, vizuál a hlášky super. Opravdu hodně vtipný a je tam Kurt Russell a mihne se i David Hasselhoff, tak co chcete víc. ()

PaTeXx

Opět zaúřadovaly tři hlavní aspekty jako v jedničce. Akce. Humor. Emoce. A že bylo všeho akorát. Věcí, které bych vytknul je opravdu minimum. Krása. ()

Spacestone

Proč Jamesi, proč si to udělal, proč si zkurnil to nejlepší. Teda co Gunn splodil je z cela jistě famózní příběh, s obrovským potenciálem pro nej příběh z MCU. Aaaale celý to kazí zpracování filmu kde Gunn vyhořel. Ano něco je fajn, něco je až moc fajn. Třeba emocionální a nebo seriózní stránka filmu, tam opravdu je, ale ta humorná stránka je tak bídná, že překrývá to dobré na filmu. Nikdy jsem nečekal že budu muset říct, že vtipy Star lorda a spol, jsou tak chabé, že mi bylo až trapné se na to koukat. Ale jinak řešení rodinných vztahů v trojúhelníku Ego, Starlord a Jondu , bylo překvapivě zajímavé. Takže rozhodně škoda toho, že James chtěl trumfnout humor v předešlím díle a přitom se mu to zvrtlo k humorem suché frašce. ()

kubilov

Baby Groot je vtipnej, humor to má pořád skvělej, soundtrack vybírá opět skvělý šlágry a hlavní téma - otec, které zejména v posledním aktu celý film přetáčí z komedie do pseudorodinného dramatu formát zvládá a drží se ve snesitelných mezích. David Hasselhoff má skvělý cameo a Sylvester Stallone a Ving Rhames doufám v dalších dílech budou mít daleko větší role, než jen tyhle vedlejší přicmrndy. Kvalitativně lehce pod jedničkou, ale na nadprůměrné 4* to i tak stačí. ()

Okami.

--- Tak jsem si dal nové Strážce galaxie a konečně jsem pochopil, proč se celým internetem šíří spojení Marry Poppins a Yondu =D Samotný film mě ale nechytl tolik jako jednička, kterou považuji za jednu z nejlepších marvelovek. Bohužel, musím říct, že tento díl sklouzl do takového toho marvelovského průměru. --- Co na mě v nových Strážcích funguje perfektně, a co se povedlo i prvnímu dílu, je humor. Tady jsem se opravdu a upřímně bavil od začátku do konce. Konečně jsem neměl pocit, že tam to "hláškování" a humor je jen pro to, aby si autoři mohli udělat další fajfku v seznamu. Tohle na mě fungovalo opravdu perfektně. --- Co mě naopak vůbec nesedlo a přišlo mi to tam strašně na sílu, byly neustále výlevy traumat absolutně všech postav na scéně. To byly momenty, které opravdu zabíjeli veškerou atmosféru. Přišlo by mi to snesitelné, kdyby to řešil třeba jen Quill a Yondu, kteří měli ve filmu více prostoru. Ale takhle...? Prostě, všeho moc škodí. --- No, a druhá věc, která mi vůbec nesedla je samotná zápletka... Quill a jeho Otec. Neviděl jsem dopředu žádné trailery, takže jsem netušil o čem druhý díl bude, ale když se hned v úvodní půl hodince objevil quillův otec, tak jsem si řekl jen: "Ach jo...". Nejlepší tajemství je to, které zůstane tajemstvím a byl bych mnohem raději, kdyby právě totožnost Quillova otce zůstala skryta. Třeba jen na konci filmu nahodit nějaký náznak, trochu podnítit fanouškovu fantazii, ale udržet ho v napětí. Takhle jsem hned věděl co se bude dít a jak to celé dopadne =/ --- Jinak, vizuální stránku, hudba i akce fungovala dobře. To Marvelu jde, ale jak jsem říkal, je to takový ten jejich průměr, na který se dobře kouká, ale nic co by mě chytlo za koule, jak říká klasik. --- Takže za mě dávám tři palce z pěti. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)