Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (95)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Gene Watson (Johnny Depp) přijíždí do L.A., když mu dva agenti unesou dceru, a donutí jej k vraždě místní guvernérky. Na celou operaci má hodinu a půl (tedy zhruba stejně jako celý film). Ačkoli svoji dceru nadevše miluje, do vraždy se zaplétat Gene nechce. Těžko hledá někoho, kdo by mu pomohl - ve spiknutí jsou zapojeni téměř všichni. Zachrání svoji dcerku? Zabije guvernérku? ... Vcelku neoriginální myšlenku filmu zachraňuje z velké míry Johnny Depp (jak je u něj již zvykem), který za celou hodinu a půl nesleze z obrazovky. Hlavního záporáka si střihl (jak je už také více než obvyké Christopher Walken). Není to žádný oskarový film, ale neurazí a zabaví... ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Televize je debilizátor lidstva. Reklamu neřeším - ti komerční chcípáci si na sebe nějak vydělat musej. Opravdu mi ale vadí úplně zbytečný přerušování filmu "rychlými zprávami z domova", abychom se nutně "teď hned" dozvěděli, že šestnáctiletý mladík z Dolních Kedluban řídil traktor na poli bez příslušného oprávnění a při tom bezcitně přejel dvě řepy a osmnáct mrkví. Celkem mě prudí i ohlašování následujících pořadů po reklamě - v nichž se dozvídáme, že "za chvíli" (rozuměj: film bude trvat ještě minimálně půl hodiny) tahle věc už skončí. Těžko si někdy zvyknu i na primácký manýry ohlašování programové změny - do filmu naskočí rámeček, v němž divákům vehementně cpou že seriál, který mě osobně vůbec nezajímá, se přesouvá se středy na čtvrtek a místo něj půjde nějaká úplně jiná kravina. Nu,...a zrovinka, když sledovaný film vrcholí pointou nebo závěrečnou scénou, zkazí nám jí hláška: "Příští program: V žáru touhy". A já se ptám "PROČ?" Proč s tím ty hovádka nemůžou počkat do titulků? Co jsem ale zažil dnes při sledování filmu "V poslední chvíli" na TV Barrandov, to už se vymyká zdravýmu rozumu a je pro mě možná definitivním důvodem k ignorování filmů na komerčních stanicích. Johny Depp a Christopher Walken jako protivníci... Závěrečná scéna, drama vrcholí, ve filmu se střílí a lidé umírají ... a ve chvíli, kdy padne osudný výstřel a jeden z protivníků padá k zemi s dírou v zádech, ... v tu chvíli se v pravé dolní čtvrtce obrazovky objeví Bublíková s pistolí a udělá "prásk prásk"... Pak ještě jakési "no co?" gesto a jak se objevila, tak taky zmizela. Byla to reklama na pořad "Politická střelnice" a zároveň nejzlejší sen, kterej se stal skutečností. Hele, je úplně jedno, že "V poslední chvíli" je tak trochu nic-moc film. Bubílkovou v prostříhu si nezaslouží ani Power Rangers. A proto tvrdím, že trest smrti by se měl u těžkých zločinů obnovit. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Mal som raz dobrého kamoša, ktorý mi bol zároveň parťákom. Vymetali sme spolu milióny krčiem, nikto ma nevedel rozosmiať tak, ako on – vždy mal po ruke aspoň sto dobrých vtipov. Potom ale pokurvil akciu, tak som mu strelil do oka a potom ešte dva razy, aby som mal istotu. A to bol môj priateľ. Čo si myslíš, že urobím tebe a tvojej dcére?“ Ten nápad je taký výborný, až ma mrzí, že som ho nevymyslel ja. „Obyčajnému chlapíkovi“ (Johnny Depp) unesú dcéru s tým, že mu zloduch (Christopher Walken s fúzmi) dá do ruky kolt a povie "Zabiješ počas verejného prejavu vysoko postaveného politika, pustíme tvoju dcéru a môžete ísť, ale ak to neurobíš do niekoľko desiatok minút, dcéru nikdy neuvidíš". Bohužiaľ, dobrým nápadom kvality filmu takmer končia. Všetko napätie, či skôr pokusy oň, pozostávajú zo scén, kedy zúfalý Depp podíde k osobe, o ktorej si myslí, že by mu mohla pomôcť (napr. šéf ochranky) a alebo jej prezradí, o čo ide a o tri sekundy sa ukáže, že osoba je do sprisahania tiež zapojená alebo tesne predtým, ako jej to povie, k nim do výťahu vstúpi Walken a akékoľvek pokusy Johnnyho Deppa o vysielanie signálu SOS sú ukončené. A takto hodinu dokola, až začnete uvažovať, že by bolo super ocitnúť sa na politikovom mieste a byť zastrelený vyslobodzujúcou ranou do hlavy, než čakať na strašne vzdialené záverečné titulky. Pritom snímka nie je nijako mimoriadne dlhá (skôr naopak); ale smršť nudy a nelogického správania (autori sprisahania sa často spoľahlú na to, že Depp nezabočí do chodby napravo, ale naľavo) je taká masívna, že to vyzerá ako režisérska verzia PÁNA PRSTEŇOV: NÁVRATU KRÁĽA. Na výsledných až 40% to vyťahuje výborný nápad a solídne herecké obsadenie (najviac sa mi páčil Charles S. Dutton). Ale pozor, solídne herecké obsadenie v tomto prípade z nejakého záhadného dôvodu neznamená solídne herecké výkony; dokonca i Walken je na škodu veci matný. ()

figliar 

všechny recenze uživatele

Typická kriminálka 90-tych rokov, v ktorej sa strieľa hlava-nehlava, logika tu nehrá žiadnu úlohu a scenár je až príliš jednoduchý na to, aby vyplnil takmer hodinu a pol. Vidím to tak na jeden priemerný diel CSI so znesiteľnejším hlavným hrdinom. 3 hviezdy si zaslúži najme real-time, ktoré od filmu odpozerali v sérii 24 hodín. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Má úplně jiné starosti. Finanční poradce Johnny Depp by měl truchlit, navíc na výchovu dcerky teď bude sám. Zrovna spolu vlakem dorazili do Los Angeles a stane se něco stejně děsivého jako čerstvá smrt manželky a matky šestileté Lynn. Na nádraží si ho totiž „náhodně“ vyhlédnou dva agenti, dotáhnou do auta a sdělí mu, že holčičku zabijí, pokud on nezavraždí kalifornskou guvernérku. Ano, o policajty nejde, s „úkolem“ to ti dva ale myslí naprosto vážně. Dostane revolver, fotografii oběti a několik desítek minut času. Jednoho z dvojice má furt za zadkem, sleduje každý jeho krok, přitom netuší, co má dělat, protože vinu ponese v obou případech. A brzy pochopíme, že v tom celém jede mnohem víc lidí... Tvůrci nás opakovaně ujišťují, že se to celé odehrává v reálném čase a že sledujeme důmyslnou hru. Jenže nesledujeme. Už jen fakt, že smrt guvernérky si podle všeho (v souvislosti s tím, kdo všechno O TOM ví) přeje snad polovina Kalifornie, ale hlavní strůjci stejně čekají na obyčejného kravaťáka z vlakového nádraží. Každopádně slušný námět i Christopher Walken, který se vždy (kuriózně) ve vteřině objeví. A co si budeme, vidět to v onom roce 1995, myslím, že by napětím v kině skoro i žárovka praskla. Škoda, že těch nedotažeností a logických chyb tvůrci povolili až moc. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)
  • Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)

Reklama

Reklama