Příběh správného muže v nesprávném těle. Posledním zoufalým pokusem o zastavení ďábelského spiknutí je implantace vzpomínek, tajemství a dovedností mrtvého agenta CIA nevypočitatelnému a nebezpečnému odsouzenci na smrt v naději, že dokáže dokončit agentovu misi. (Magic Box)

T2

Rozpočet $31,5miliónaTržby USA $14,708,696Tržby Celosvetovo $38,803,993Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,945,988Tržby za predaj DVD v USA $3,946,250║ Teda obsadenie priam luxusné, zíde sa tu stará dobrá garda výborných hercov, kde samozrejme najlepšie vynikne svojou drsnosťou a neskoršou charizmou Costner. Osvieženie prináša "Wonder Woman" Gal Gadot, poteší dobre vyskladaní príbeh, plný fajn akcie a vypätých scén, slušný priemer. /65%/ ()

silentname

Jak môže niekto zobrať toľko zvučných mien a spráskať takto nezáživný, nudný a maximálne obohraný film? Nemyslím si, že tu nie je žiadna dynamika, no súčasne sa tu stále dejú situácie, ktoré sú mi úplne ukradnuté a veľmi málo zaujímavých momentov z veľmi zaujímavého nápadu. Nemôžem povedať, že by som si film neužil ani trochu, no myslím si, že sa z toho nápadu dalo vyťažiť oveľa viac. Minimálne v rámci príbehu. Lenže sa dostávame do XY klišé, ktoré sme videli už dávno a veľmi mi to pripomína minuloročný film Self/Less. Ďalší film, ktorý podľa mňa podkopali klišé, ale tam sa aspoň diali dostatočne zaujímavé veci na to, aby som ho sledoval do konca v pohode. V prípade "Criminal" je to o dosť ťažšie, pretože postavy sú oveľa menej zaujímavejšie a vieme ako to celé bude postupovať. Chcelo to viac atmosféry, menej klišé a viac akcie a dynamiky. Hodnotenie: C- ()

Fiftis

"Criminal" je snímka, ktorá spĺňa požiadavky klasického thrilleru. Je síce postavená na prvkoch sci-fi, ale námet pôsobí celkom uveriteľným dojmom. Film nepostráda napätie, akciu, prekvapivé zvraty aj trošku romantiky. Zárukou kvality je sľubné herecké osadenie. Dostal som to, čo som očakával. Som spokojný s poskytnutou zábavou na prijateľnej úrovni. Malo to dobrú myšlienku, ktorá bola vykompenzované úplne normálne natočeným akčňákom, ale aj tak naozaj pekná vecička. Určite sa na to zase niekedy za dlhšiu dobu pozriem. Alebo s niekým, kto to ešte nevidel. Silný scenár už len zdokonalili hereckí matadori, ktorí svojím postavám pridali ten správny náboj. Oddychová akcia sa skvelým Kevinom Costnerom, Gary Oldmanom a Tommy Lee Jonesom. ()

korbitch22

Neskutečná scénáristická debilita s příšerným Kevinem Costnerem, který hraje absolutně tupého a nesympatického debila a Ryan Reynolds je tady jen pár minut, což je pro děj naprosto obrovský hřeb do rakve. Děj je stupidní, dialogy bolí, Scott Adkins, tupý herec ale smrtící řezník tu jen mluví, ano, ano...ano...to je jako byste točili porno, Madison Ivy nechali nosit kafe a řekli ste Tommymu Gunnovi aby oprcal zvukaře. Akční béčka jsou akční béčka, ale když děj vrší sračku za sračkou, dá se to fakt už jen těžko přehlížet. On totiž jeden IT ňouma může položit svět a jeden teroristický ňouma s pěti zabijáky jedním letadlem unikne kompletní protiteroristické jednotce Velké Británie a zastaví je vězeň s půlkou mozku. Ten film je děsná lobotomie. Ani nevim za co ty 2*, asi že sem viděl větší sračky. 40%. ()

Martin741

Zrucne natocena blbost. A kevin Costner /Tanec s Vlky, Postman/ v roli chlapa, ktory takmer prizabije niekoho len preto, ze sa predbehol v rade. Teda prizabit niekoho za toto, to je moc silne kafe, stacilo v klude vytat 2 - 3 hajzlovou kefou cez Papulu. Pouzitou, pochopitelne. Krasny dokaz toho, ze taky Scott Adkins je king v b filmoch a arenovkach a la Undisoutted, ale v regulernom a-ckovom filme stale a dlhodobo taha za vyrazne kratsi provaz. Zapletka okolo jadrovych zbrani je nudna, nevtiahne, par akcnych scen je na urovni, ale ani tie to nezachrtanili : 40 % ()

• Väčšina natáčania prebiehala v Londýne, filmári však navštívili aj Kings Road či leteckú základňu R.A.F. Saint Athan vo Walese. (MikaelSVK)