Sham 69 - Hurry Up Harry

Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1978, 3 min

Jimmy Pursey

MM_Ramone

Mám rád staré, anglické punk rockové a Oi! punkové kapely. Som veľkým priaznivcom dnes už legendárnych working class hudobných zoskupení ako sú napríklad Cock Sparrer, Adicts, Cockney Rejects, Angelic Upstarts, The Business, The 4-Skins, The Damned, Blitz... a samozrejme, v neposlednom rade i Sham 69. Energický spevák Jimmy Pursey a jeho kumpáni ma vedia ešte vždy dostať do varu. Rád a často si púšťam ich albumy. No a pieseň "Hurry Up Harry" patrí medzi moje najobľúbenejšie. Preto ma moc potešilo, keď som tu na čsfd natrafil na pôvodný videoklip z roku 1978 ku tomuto skvelému songu. Takže: "Come on! Come on! Hurry up Harry come on. We're going down the pub." http://www.youtube.com/watch?v=LdVFzdRZF0Q **** ()

Jello Biafra

Priznám sa hneď, že táto partička okolo Jimmy Purseyho a Davea Parsonsa je pre mňa veľkou srdcovkou. Vlastním aj LP "The Adventures of Hersham Boys". Singel "Hurry up Harry" pochádza z druhého albumu s názvom "That´s Life" z roku 1978. Kapela bola v tejto dobe na vzostupe a pre mňa tento song zostáva pripomienkou starých dobrých punkových časov, kedy bol punk svieži a originálny žáner naproti dnešku kedy sa z punku stala pomaly žumpa. O to smutnejší je aj osud tejto kapely, kedže v dnešnej podobe nie je v kapele ani jeden pôvodný člen. ()