Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (234)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Téměř rok odpočíval tento snímek na disku a nikdo si jej nevšímal. Opravdu dlouho jsem čekal, až budu mít na tento film alespoň minimální chuť. Čekal jsem o několik úrovní větší utrpení. S výsledkem snažení tvůrců jsem tedy poměrně spokojen. Největším lákadlem snímku je bezesporu Morgan Freeman ozdobený dredy, který se z divných důvodů obléká stále do bílého a dokonce vlastní a pár bílých koní. Zřejmě se tvůrci snažili divákům kompenzovat nedostatek světlých momentů oblékáním negrů do bílého. Překážel mi příval neposlouchatelných keců. Potěšila mě účast Pilou Asbæka, na kterého v posledních dnech narážím stále. Naopak mi byl krajně nesympatický hlavní hrdina, a dokonce i jeho nevlastní bráška Akční scénky působily hrozně lacině. Celé to žalostně postrádalo punc epičnosti. Závěr se odehrál hrozně rychle a byl maximálně trapný. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Když dva dělají totéž, není to totéž. A když se někdo snaží znovu natočit naprostou klasiku, která na rozdíl od jiných filmů doposud nevyčpěla, říká si o pořádné římské zbičování. Když tak čtu zdejší recenze, v podstatě se diváci dělí na dvě poloviny. Jedni Ben Hura s Hestonem neviděli a těm vnímavějším příběh i s poselstvím připadá zajímavý. Těm druhým naopak nudný. Druhá polovina viděla řekněme předlohu a jen těžce rozdýchává modernější remake. Proč se vlastně remaky točí položil jsem si otázku. Tak jednak se někdo snaží třeba zpracovat nějakou látku už dříve zpracovanou po svém. Proti tomu nic. Jen co Hamletů je ve filmech a na divadlech. Pak se někdo možná snaží starý snímek natočit moderněji, využívajíc všech nových technologií. Proti tomu také nic. U starých válečných filmů si filmaři museli vystačit s modely nebo pár dochovanými leteckými veterány. Dnes stačí nadupané písíčko a netřeba půjčovat jediný letoun. Marně hádám proč do toho Timur Bekmambeton a jeho parta šel. Já mám tento příběh rád, ale hned od počátku mi nesedli herci. Jack Huston holt není Charleton Heston. Epický koňský závod měl svých pár napínavých momentů, ale někde koně působili hodně digitálně. Hlavně když vjeli do obecenstva. Svým způsobem to bylo dobře, protože film jsem sledoval s omladinou a nevyvolalo to slzičky. Bylo to natolik syntetické, že to bylo jasné i mladším divákům, že to je jen jako. Freeman se tam objevil jako takový průvodce a vypravěč. Takhle tedy asi bude vypadat pirát Bartoš až tu přijmeme islám a on zestárne ! :-). Celej konec byl strašně uspěchaný, mimo původní i knižní předlohu. Mimochodem věděli jste, že původní Ben Hur je natočen podle knihy Lewise Wallace, amerického generála a byla napsána během americké občanské války ? Je to tedy relativně mladý příběh dvou nevlastních bratrů okořeněný křesťanstvím a křesťnskou naukou. Příběh z doby, kdy se Římanům začalo zvolna rozpadat impérium pozvolna leptané křesťanstvím. Dávím za dvoje galejnické okovy a doporučuji toto obejít a kouknout na Wylerova Ben Hura z roku 1959. * ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Pôvodného Ben Hura som nevidel a ani žiadneho iného, takže mi to prišlo aj celkom vhod, že niekto natočil tento príbeh. Na konci som si ale povzdychol, aká je škoda, že to nenatočil niekto schopnejší. Samotný príbeh bol dobrý, mal šťavu aj potrebný náboj v podaní Morgana Freemana, akurát mi tu len chýba niečo, čo by ma vytrhlo / pripútalo zo/ do sedačky, pretože takto to bola iba pekná cesta späť ku svojej rodine. Herci tiež nič moc, ale aspoň Marco Beltrami trochu uši potešil. Obľúbený soundtrack: Ben-Hur Theme. 65% - 3* ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Je až s podivem, jak málo toho ve filmu funguje. Rozhodně ne vztahy mezi postavami a jejich motivace. Také není jasné, zda to mělo být psychologické drama nebo nadsazený příběh herojů z počátku našeho letopočtu. Spousta scén je utnuta tak úsečně, až mi to začalo připadat, že si Timur a jeho parta zkrátka chtěli natočit závody čtyřspřeží v aréně a nezbytný prolog už chtěli mít z krku. Obsazení při vší úctě k zúčastněným je dost slabé (jedinou hvězdou je tu Morgan Freeman). Pár očividně digitálních velkých celků se jen mihne. A pohádkový závěr v kontextu předchozího děje působí jako jedno velké WTF. Ani to nehodlám porovnávat s předchozími verzemi, Timur tu totiž selhal hlavně jako vypravěč. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Verziu z roku 1959 som videl raz, ale uplne ma uchvatila svojou myslienkou o tom aka je pomsta nezmyselna vec, comu sa venovala dalsiu hodinu potom, co hrdina dosiahol svoju pomstu. A aj ked nevyznavam ziadne nabozenstvo, tak mi vôbec nevadilo, ze to ponaucenie o pomste do velkej miery čerpá z biblie. Jedine, co po rokoch zastaralo, bola namorna bitka, ktora dnes uz pôsobi komicky. Skoro 60 rocny 4 hodinovy film by bol pre dnesneho mladeho divaka asi nestravitelny. Pre neho je urcena tato dynamicka verzia s vytunenou CGI vizualnou strankou. Dej ostal prakticky rovnaky bez väcsich zmien. Prekvapilo ma, ze ostala aj linia a zamyslenie sa nad zmyslom pomsty. Bohuzial prave tato linia je natolko skratena, ze funguje najmenej a po velkolepom finale so zavodom koni som sa modlil, nech uz je tu co najskôr koniec. Ostatne linie aj v skratkovitom podani funguju vdaka charizmatickej hlavne dvojke. Jack Huston ako Ben-Hur mi bol dokonca sympatickejsi ako Heston a väcsinu polôh zvladol uhrat bezchybne. Len ten zaverecny prerod nedokazal v tom rychlom tempe uhrat ani on. Toby Kebbell ako Messala funguje dokonale v zapornom mode a pokial je este za dobreho, tak uz vtedy cely cas cakate, kedy vytiahne dýku a bodne niekoho do chrbta. Z ostatnych hercov tu ma nejaky zmysluplny priestor uz len Freeman, ktory si znova strihol dobrosrdecneho mentora. Co sa tyka akcie, tak kto pozna original, tak vie, ze môze ocakavet len 2 akcne sceny. Namorna bitka na mori je perfektna a ako jedina trumfne original. Cely cas je prehladna, obsahuje mnoho dlhych zaberov bez strihu a celkovo pôsobi pôsobivo. Konsky zavod je taky kvalitny sucasny CGI standard. Obsahuje aj pôsobive vychytavky a na PG-13 rating je neskutocne krvavy. Ale pri porovnani s originalom, kde vsetko tocili natvrdo bez CGI, nema najmensiu sancu sa mu vyrovnat. Technicka stranka si ale zasluzi pochvalu. Takze vysledkom je film, ktory ma dynamicke tempo a ani na sekundu nenudi a obsahuje 2 kvalitne akcne sceny. Len ta hlavna myslienka nie je sprostredkovana prilis dobre a pôsobi ako nieco navyse. Kto nevidel staru verziu, tak mu novu odporucam a fajnšmekeri ostanu pri starej, ktora aj po rokoch stoji za to. 6/10. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (12)

  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)
  • Jazdci na koňoch používajú vo filme strmene na nohy. Tento vynález sa v Európe objavil až v 6-7. storočí n.l. (Ludo444)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama