Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (234)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Verziu z roku 1959 som videl raz, ale uplne ma uchvatila svojou myslienkou o tom aka je pomsta nezmyselna vec, comu sa venovala dalsiu hodinu potom, co hrdina dosiahol svoju pomstu. A aj ked nevyznavam ziadne nabozenstvo, tak mi vôbec nevadilo, ze to ponaucenie o pomste do velkej miery čerpá z biblie. Jedine, co po rokoch zastaralo, bola namorna bitka, ktora dnes uz pôsobi komicky. Skoro 60 rocny 4 hodinovy film by bol pre dnesneho mladeho divaka asi nestravitelny. Pre neho je urcena tato dynamicka verzia s vytunenou CGI vizualnou strankou. Dej ostal prakticky rovnaky bez väcsich zmien. Prekvapilo ma, ze ostala aj linia a zamyslenie sa nad zmyslom pomsty. Bohuzial prave tato linia je natolko skratena, ze funguje najmenej a po velkolepom finale so zavodom koni som sa modlil, nech uz je tu co najskôr koniec. Ostatne linie aj v skratkovitom podani funguju vdaka charizmatickej hlavne dvojke. Jack Huston ako Ben-Hur mi bol dokonca sympatickejsi ako Heston a väcsinu polôh zvladol uhrat bezchybne. Len ten zaverecny prerod nedokazal v tom rychlom tempe uhrat ani on. Toby Kebbell ako Messala funguje dokonale v zapornom mode a pokial je este za dobreho, tak uz vtedy cely cas cakate, kedy vytiahne dýku a bodne niekoho do chrbta. Z ostatnych hercov tu ma nejaky zmysluplny priestor uz len Freeman, ktory si znova strihol dobrosrdecneho mentora. Co sa tyka akcie, tak kto pozna original, tak vie, ze môze ocakavet len 2 akcne sceny. Namorna bitka na mori je perfektna a ako jedina trumfne original. Cely cas je prehladna, obsahuje mnoho dlhych zaberov bez strihu a celkovo pôsobi pôsobivo. Konsky zavod je taky kvalitny sucasny CGI standard. Obsahuje aj pôsobive vychytavky a na PG-13 rating je neskutocne krvavy. Ale pri porovnani s originalom, kde vsetko tocili natvrdo bez CGI, nema najmensiu sancu sa mu vyrovnat. Technicka stranka si ale zasluzi pochvalu. Takze vysledkom je film, ktory ma dynamicke tempo a ani na sekundu nenudi a obsahuje 2 kvalitne akcne sceny. Len ta hlavna myslienka nie je sprostredkovana prilis dobre a pôsobi ako nieco navyse. Kto nevidel staru verziu, tak mu novu odporucam a fajnšmekeri ostanu pri starej, ktora aj po rokoch stoji za to. 6/10. ()

gegina31 

všechny recenze uživatele

Tak moc jsem se snažila vyhnout srovnáváí s původním Ben Hurem. Ale to fakt nejde. Že já jsem se na toho původního dívala dřív. Hrozně mi vadilo, že se nedrželi původního scénáře. Na začátku, útok na Římana. Už to mi připadalo mimo. V původním jeho sestra omylem shodila tašku ze střechy a tím pádem to bylo opravdu nevinné. V tomhle Juda ukrýval v domě povstalce a ten potom vystřelil šíp. A pak hrozně vykřikuje jak je nevinný. No tak to teda ani náhodou nebyl! Dále se v původním vrátil domů jako svobodný člověk, v tomhle se ukrýval pořád jako otrok. To úplně ztratilo to zadostiučinění, že ikdyž ho potkal takový osud, dokázal se z toho dostat... A musím říct, že i závod čtyřspřeží byl v originále více nervyrdrásající a žílytrhající. No a posledním hřebíkem do rakve byla závěrečná píseň. To si jako vypůjčili z nějakého romantického cajdáku Deniel Steel? Tím pádem dávám Staršímu Beníkovi ještě o hvězdu navíc. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Ben Hůř! Taxe i tisícioskarová (Div se světe!) bajka o správňáckém židovi dočkala svého respatlání a je to stejně kýčovitý a užvaněný kudlankovský southern jako ta přeceňovaná Bible ryloudyt s Čárltnem. Sice ubrali tak půl hodiny ježišiády a kapku to zdynamičtili, takže u toho had usíná trochu pomaleji, nicméně ta jedna scéna, ke které se musíte prokousat dvěma hodinami žalmů a jiného sterilního tlachání, je v digitálním bordelu daleko méně působivá než stará dobrá manuální výroba koňského salámu. Hestnova archaická kvadriga tak pořád vítězi o tři pajdavé Mojžíše, i když ji tentokrát pilotuje daleko menší slizák. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Neviem čo to bolo, neviem pre koho to bolo a nechápem na čo to bolo dobré natočiť znova... Rok 2016 sa vezie v znamení nepodarených remakeov. Keby som nemal slabosť pre obdobie Antiky, starého grécka a Ríma, nemilosrdne by som dal ODPAD! Ale uznávam, že sa na to pozerá dobre, vizuálna stránka je celkom pekná. To ostatné je však veľké nič! Herci,dej, atmosféra... Nič.. Akurát to malo jeden smiešny prvok... A to dredatý Morgan Freeman. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, kdy lidé zodpovědní za vznik tohoto filmu pochopili, že vůbec nefunguje. Bekmambetov by měl zůstat u filmů typu Wanted nebo Abraham Lincoln: Lovec upírů, snaha být seriózní je v jeho případě zcela marná. Wyler byl génius, měl v ruce silný scénář a z jeho tříapůlhodinového filmu (absolvoval jsem letos v kině) nenudí ani minuta. Bekmambetov mě uspával po první čtvrthodině. A když Oliver Wood snímá epický historický film, jako kdyby to bylo pokračování Jasona Bournea, je špatně úplně všechno. Přitom Hathawayův Maršál a Coenovic Opravdová kuráž dokazují, že na základě stejné knihy mohou vzniknout dva vynikající filmy. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (12)

  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Taliansku, no malá časť prebehla aj v Kalifornii. Natáčalo sa od 2. februára do júna 2015. (MikaelSVK)
  • Film mal mať oficiálne premiéru 26. februára 2016, avšak v októbri 2015 posunulo štúdio dátum premiéry na 12. augusta 2016. (beso74)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama