Amerika z ptačí perspektivy

Kentucky (E40)

(epizoda)
  • USA Kentucky

Kentucky – země oslavovaná po staletí jako ráj. Místo, které ohromilo pionýra Daniela Boona úchvatnou krásou svých lesních údolí. A kterého pak po jeho úspěšné výpravě následovaly tisíce lidí na americký Západ. Podle legend v Kentucky koně běhají o něco rychleji, burbon chutná o něco lépe a panuje tam poněkud hlubší nostalgie. Dcera horníka z jednoho apalačského údolí se stala hvězdou country hudby, ale opustila svůj měnící se kraj, v němž obří stroje bourají vrcholky hor, aby se dostaly k podzemním pokladům. Kentucky ale v sobě nese i temnou historii. Tento stát se nechtěl účastnit občanské války, ale nakonec se rozdělil natolik, že otcové bojovali proti synům a bratři proti svým bratrům. (Česká televize)

GrooteLulu

My old Kentucky home jak se zpívá v americe.. "modrá je prej v Americe tráva", jak se zpívá u nás.. rozhodně skvělý dokumenty jsou nově z oblohy a už vím co je Fort Harrod, Daniel Boom 1767 (aka Old Shaterharnd), Cumberlandské vodopády, dr. Walker a jeho Cumberlandský průsmyk a každýho Šónija bych poslal do Lexingtonu ať si na mě vsadí jak pojedu dvouminutový závod proti směru hodinových ručiček. Kdyby to nevyšlo utekl bych do Louisville, rodistě Cassius Claye.. moc hezký by to tam bylo ()