Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

Šandík

Co naplat. roli neurotického zoufalce nelze dost dobře hrát donekonečna a nejpozději ve třetím podobném filmu se poněkud omrzí, zvláště když dotyčný vůčihledně stárne, takže je potřeba děj přikořenit něčím novým a nečekaným, v tomto případě dočasnou ztrátou zraku... Není to špatné, ale vidět to vícekrát skutečně nepotřebuju. Na rozdíl od Woodyho nejlepších filmů, jakými je Annie Hall, Manhattan nebo Hana a její sestry... Celkový dojem: 65% Čtvrtá hvězdička je za nečekaně vtipný a překvapivý závěr... ()

shantim

Hollywood Ending nemá sice takovou sílu jako jiné Allenovy filmy, ale stále je dost dobrý. Námět je, myslím, velmi dobrý a herci jsou, jak je u Allenových filmů zvykem, velmi přirození. Problém mi ale dělalo v první třetině filmu příliš mnoho monologů hlavního hrdiny. Byly až moc natáhlé a díky tomu i mírně nudily. Jinak by to bylo na čtyři hvězdičky. Takhe tedy jen 70% hvězdiček ()

Lacike

Originalny namet, ale samotny vysledok zdaleka nie je taka pecka ako som ocakaval. Paradoxne najmenej ma bavili pasaze s Allenovou slepotou. Boli to prilis primitivne vtipy v ktorych narazal do nabytku a do atmosfery filmu sa vôbec nehodili. Celu liniu so slepotou mohol Allen radsej nahradit nejakou tou tvorivou krizou alebo niecim podobnym a vysledok by bol ovela uveritelnejsi. Takisto sa mohol viac sustredit na osobnu liniu jak medzi nim a synom tak na romanticku liniu. Takto je vysledok nesudrzny mix v ktorom ziadny linia nie je dostatocne silna. Aspon ze Allen nesklame s rôznymi vtipnymi poznamkami, ktorymi sa triafa do Hollywoodu a aj do svojej tvorby, takze za jedno pozretie to rozhodne stoji. Zlati francuzi, co by si bez nich Allen pocal? Urcite by neskôr nenatocil svoj najuspesnejsi film Polnoc v Paríži. :) 7/10. ()

Aleee89

Na Woodyho filmy se dívám strašně ráda a nevynechám jedinou příležitost podívat se na nějaký, který jsem ještě neměla možnost zhlédnout. Už dlouho mě jakýkoliv Woodyho film takto nepotěšil. Tenhle je vtipný, má spoustu komických scén a situací a jako už tradičně také výborné dialogy. Námět se mi líbil, protože to bylo originální a Allen na sebe zase napráskal další a další věci ze soukromí, protože to prostě bylo inspirováno jím. A navíc to "poselství" - Amerika filmy Allena nechápe a Evropa je miluje, to je prostě přesně on. A ještě malá poznámka a souhlas s názorem pode mnou, titulky na ČT jsou fakt nějaké úplně nedostačující, protože v nich není všechno, co postavy řeknou, což je škoda. Ale jinak fajn film. ()

Pierre

JÁ JSEM SLEPÝ, JÁ JSEM SLEPÝ, JÁ JSEM SLEPÝ! Slepá jízda.:o I kdyby k tomu dokonalosti možná něco chybělo, tak  film o slepém režisérovi prostě musí být na gagy vdečný, takže je to sranda. Takovou zápletku prostě nevymyslíš. A jako bonus jsem si i já, co od Woodyho viděl pár filmečků všiml té zjevné sebereflexe v pozadí a zajímavé sondy do natáčení komerčního bijáku. ()

• Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)
  • Hned na začátku natáčení filmu Woody Allen vyhodil Haskella Wexlera, kterého sice považoval za úžasného kameramana, ale při natáčení zjistil, že je „infantilní a prudí jako malé dítě“. (raininface)
  • Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)