Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

Aljak

Nebolo to úplne na zahodenie, ale ani nič prevratné. V podstate taký priemer, štandard aký som od tohto voľného pokračovania legendárnych Griswoldovcov vlastne aj očakával (teda skôr som sa bál, že to bude o kus horšie). Síce som už videl kopu lepších road-comedies, ale aj toto malo viacero dobrých momentov, na ktorých sa dalo slušne zasmiať. Bohužiaľ, bolo tu aj kopu nechutného humoru, ktorý ja obzvlášť nemusím a zbytočne to pôsobilo občas príliš silene a neprirodzene. Ale tak, dalo sa to - z časti aj vďaka výbornému hereckému obsadeniu. No a to zaradenie KISS FROM A ROSE, to sa mi fakt páčilo. ()

SaNcHeZ_cz

Tohle ne. Ne že by původní série byla kdovíjak vysoký humor, nicméně v rámci nastavených mantinelů fungovala slušně a díky tomu se z ní pro mnoho lidí, včetně mé osoby, stal klasika na kterou se nezapomíná. Tohle je ovšem neumně navrstvená zhovadilost, která se více než zoufale snaží přiživit na klasickém filmu. Pár humorných momentů tam je, to nebudu zapírat, nicméně to množství do extrému zahnaných zhovadilostí poničí veškeré pozitivní dojmy, které z filmu mohly být. ()

heyda

Dlouho jsem váhal, jestli dát 1 nebo 2 hvězdy a nakonec jsem zůstal jen u jedné. Jako uznávám, že vzájemné šikanování bratrů a zpěv Sealovy Kiss from Rose nemělo chybu. Jenže jinak to bylo jedno velký klišé a to množství fekálního humoru, brrr, na to jsem obzvlášť alergický. Takže sečteno podtrženo = už to nechci vidět :-D ()

Fiftis

Tí z nás, ktorí poznajú predchádzajúce filmy z dovolenkovej série, asi už vedia, čo čakať. Tí neznalí môžu byť trochu nervózni, či to bude výlet na roztrhanie, alebo rodinná cesta do vyhláseného Walley Worldu vylúdi v tvárach divákov len trápny úškrn. Aj keď sa nám Rusty zdá trápny, neschopný a trochu úbohý ako hlava rodiny, snahu mu uprieť nemôžeme. Požičia si úplne špeciálne vozidlo albánskej výroby a vyráža so svojimi blízkymi za jasným cieľom: stmeliť rodinu a prejsť sa na najväčšej horskej dráhe všetkých čias. A teraz to naozaj začína. Nemá cenu popisovať všetky podivnosti, ktoré nám režisér John Francis Daley servíruje jednu za druhou v rýchlom tempe. Znelo by to tak neuveriteľne a absurdne - presne ako Bláznivá dovolenka je. Sledujeme neľahký boj dospelých za udržanie manželstva a obnovenie šťastie i rodinnej pohody a to dodáva Bláznivej dovolenke hlbší rozmer. ()

ScarPoul

Pomerne znesiteľná jednohubka. Christina je bohovská. Helms neznestieľný. Pôvodné filmy som mal omnoho radšej, pretože naplno ukazovali komediálny talent Chevyho Chasea. Camea mi prídu nevyužité, alebo trápne, ale film má fajn spád a aj niekoľko wtf momentov, ktoré som naozaj ocenil. Can i give a rimjob? Ale We are the Millers boli v mnohom zábavnejší a viac priblížený súčasným trendom. ()

• Kamionista (Norman Reedus) prenasleduje Griswoldovcov na ťahači Kenworth W-900. (Laslo)
  • Píseň, kterou si Rusty Griswold (Ed Helms) rád zpívá během celého filmu, je "Kiss From A Rose" od britského zpěváka Seala. (Duch217)
  • Chevy Chase (Clark Griswold) je jediným hercem, který hrál ve všech dílech celé série. (jenik71)

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)