Diskuze

CANNIBAL

Asi máš pravdu, ale zkus se na tu věc se stárnutím a téměř nesmrtelností podívat i jinak, u Ti možná nebyl problém s Goa'uldem, nýbrž hostitelem... Tím, že měl stále toho samého, prostě dosáhl meze schopností technologie sarkofágu a ten had se s tím prostě jen svezl (a zároveň oddaloval nevyhnutelné), to stojí za úvahu, v jednom díle se místní lidský vládce dožije snad 800let a pak bohužel pro něj, mu byla ta technologie k prdu. A ti Tok'rové, třeba vydrželi tak dlouho, protože střídali stále hostitele, brali si nové a nové schránky a tím nedegenerovali..., já o tom tak uvažoval, proto mi byli také tak sympatičtí. Jinak si správně řekl: hodně logických chyb, bohužel, ale nechtěj od 13 letýho kluka co to začal sledovat, nějaký hledání děr ve scénáři, samozřejmě utekla dlouhá doba, přesto se na to koukám pořád očima toho dítěte, je to jen scifi, přesto ti dík za plodnou debatu.

Helo

To neřeš! Jest-li Roland nepo**re Sci-Fi pokračování Independence Day, tak věřím, že nepo**re ani StarGate. :)

na příspěvěk reagoval Helo

Helo

Blázne, Re červík samozřejmě nebyl, pač se nejedná o oficiální pokračování. Ani by to nebylo možný. Ten mimozemšťan přeci patřil k vymírajícímu druhu. Nicméně seriál se jim opakovaně ohání.  Snaží se na něho navázat a pořádně ho na jeho kvalitě podojit.

na příspěvěk reagoval Helo

Gallienus

Ale přeš se. Goa'uldi nejsou nesmrtelní, ale protože mají sarkofágy a královny, tak stále doplňují svoje stavy a v počtech klesají, jen málo. Tok'rové nemají žádnou královnu přes 4000 let, až do 20. století. Sarkofágy nepoužívají taky přes 4000 let. A přesto žijí naprosto stejně dlouho. A navíc 100% zdravý. 'Ti' nebyl nikdy nemocný. Ten červ je prostě nejstarší Goa'uld svého druhu jako takový. Dospěl prostě do stupně, kdy ho sarkofág už není schopen uzdravovat a tak je sešlí stařeckou demencí. Ano, chyby se dají najít na všem, ale pokud jejich hodně a navíc jsou i fatální a zcela popírající logiku v příběhu (viz. výše), tak to už začíná překážet. Já dokážu přehlížet drobnosti a kolikrát si jich ani nevšimnu, jenže pokud to bije do očí, tak to mi nejde.

na příspěvěk reagoval Gallienus

Uživatel CANNIBAL smazal svůj příspěvek.

CANNIBAL

Já se nechci přít, ale ten sarkofág nevyužívali z morálních důvodů, ale uznávám, že tu její smrt jsem v seriálu také nepochopil, byla spousta možností- Asgardi, Noxové... Oni měli znalosti či schopnosti jí vrátit do života, nevím proč to tak udělali, bohužel stalo se a nechali jí zemřít. Goa'uldi nejsou nesmrtelní, to tam přeci nikdy nezaznělo, jen žijí mnohem déle a ta technologie jim to usnadňuje (vzpomeň si na Ti, ta jeho nemoc by potkala všechny, časem). No a co se týká Re, film, kniha je fuk co si vybereš, ti dá pokaždé jiný pohled (autoři jsou přitom ti samí) a seriál pracuje se svou verzí. Na všem najdeš chyby budeš-li je hledat, ale já mám seriál rád a pevně doufám, že na něj film naváže, když ne, nedá se nic dělat, stejně ho budu chtít vidět.

na příspěvěk reagoval CANNIBAL, CANNIBAL

Helo (hodnocení, recenze)

CANNIBAL

Jenže Goauldi jsou červíci. Re červík nebyl. Ten musel asi pravděpodobně nějak přenést svoje vědomí do toho kluka. Ledaže by byl červíkem už v těle toho předchozího mimozemšťana, na který ale sarkofág tolik nefakčil. Hmm, sám nevím, kde je pravda a jen tak tady bezvýsledně ventiuluju svoje úvahy.

Gallienus

''Ta maškaráda ve filmu, co předvádí Re je dána tím, že na planetě nebyl již stovky let a chce Ebidosany zastrašit,ohromit a celkově využít jejich naivity a strachu'' - Ale kecale! Re nosil přilbu odjakživa, koukni se laskavě znovu na 19. díl 8. série. Znáš ho 15 let a naprosto blbě! A šmejd to je, na tom trvám. Už jenom myšlenka nesmrtelnosti Goa'uldu je šílená. Podle filmu si Re udržoval svojí nesmrtelnost díky sarkofágu vč. hostitele. Ale Tok'ra Egeria byla uvězněna víc jak 2000 let v lahvi pouze s Nakadahem. To už samo osobě je šílený. Kdo by chtěl trčet v lahvi 2000 let, když může vypustit jed. :D A tokrové jinou královnu nikdy neměli. Sarkofág nepoužívají a přesto se jako rasa dožijí 20. století. To je naprostý paradox samotné existence sarkofágu. Prakticky je úplně v seriálu na h*vno. Navíc svojí jedinou možnost záchrany, svojí rasy, tokrové vůbec nevyužijí a nechají jí jen tak chcípnout. A přitom sarkofág, při jednom oživení vůbec nezanechává žádné stopy. Viz zajetí a opakované oživování  O'Neilla Ba'alem. A ukrást ho, či ho jenom použít, není žádný problém, zvlášť když mají po celé galaxii špióny. Tak a teď mi všechno vč. konece vysvětli, pane chytráku.

na příspěvěk reagoval Helo, Gallienus

Uživatel Gallienus smazal svůj příspěvek.

Gallienus

No ono to spíš bylo jako kod.. proto to mělo tolik symbolů atd. V serialu pak řekli, že to má tolik symbolů proto že je víc možností kam vytočit..

wenca

Podle knihy, ze které film vychází (ne však zcela), je bran velké množství, Re je použije k osídlení mnoha světů za účelem těžby surovin. Film je však oproti knize postaven na tom, že Re je mimozemšťan, kniha nikoliv. Těch rozdílů je tam dost, ale základ by měl být stejný, proč pouze dvě brány..., nebylo by to logické. Nový film může být o čemkoliv, byl bych raději, kdyby vycházel ze seriálu a nemusí to být pokračování ve stejné časové linii.

na příspěvěk reagoval Helo, wenca

Gallienus

Takže v universu filmu bylo také více hvezdnych bran? Ja myslel, že se počítalo s tím že jsou tam jen dve brany.

na příspěvěk reagoval Gallienus

CANNIBAL

Toto chci zpochybnit, jsem fanda seriálu víc jak 15let a znám ho velmi dobře a tento názor je lživý v tom to bodě. Co se týká helem(masek) tak jí měli i Sokarovi osobní stráže, je to skvěle vidět v epizodě 3x12 - Jolinar's Memories (Vzpomínky Jolinar), ty masky respektive helmy nosila pouze osobní stráž. Uznávám, že v dalších epizodách již nebyli, ale tam se počítalo s destabilizací Goa'uldského impéria a udržovat lidské otroky ve strachu dokázali i obyčejní Jaffové s tyčovými zbraněmi, navíc opravdového vládce soustavy místní mnohdy neviděli za celý svůj krátký život. Ta maškaráda ve filmu, co předvádí Re je dána tím, že na planetě nebyl již stovky let a chce Ebidosany zastrašit,ohromit a celkově využít jejich naivity a strachu, mimochodem přiletěl tam jen proto, že místní neposlali v plánované době zásilku nakadahu (takový je výklad knihy, ze který film vychází - pro ty co jí nečetli). Všichni vojáci co měl na lodi (12-20) jsou pouze osobní stráže a nikdo nemůže vědět jak vypadala jeho pravidelná armáda, ty masky v boji dozajista překáželi, raději přečti knihu, ta mimochodem není žádný veledílo, seriál je mnohem lepší, klidně uznávám, že se šetřilo kde mohlo, ale není to odfláknutý scenáristický šmejd! .

na příspěvěk reagoval wenca, CANNIBAL

Nokato

Nokato (hodnocení, recenze)

CANNIBAL

Zvedni svojí tlustou prdel a běž provětrat ten svůj uhrovatej ksicht, ať se zase hodíš do klidu, blbečku. ;-)

Nokato

To víš, že jo zelenej úchyle! Teď si mi to teda nandal. Paráda a už můžeš jít zase tahat kačera na provázku...

na příspěvěk reagoval Nokato

hmyzovrah

hmyzovrah (hodnocení, recenze)

lidise tu hadaj vesmes o blbostech jak tak ctu. mam rad stargate, zil jsem jeden cas stargate! a kdyz pribude cokoliv stargate o5 tomu propadnu a budu se jen a jen tesit!!!!! takze bando kritiku at zije STARGATE!!!!!!

wenca

1. Hm..  ne tak docela. Už hned ten třetí díl v 1. sérii s názvem: 'Nepřítel je uvnitř' byl stupidní. Hlavně pokud vezmu konec dílu. Pak si to scénáristi, když opět psali scénář na koleni, na hajzlíku rozmysleli a ten had už pak vypouštěl jenom jed. Anebo když byl dementní, tak vypouštěl prd a nechal se, z mě neznámých důvodů odstranit.  2. Ale, kecale! To si piš, že by to mnohem víc lidí sledovalo.

CANNIBAL

Protože by se to vyčerpalo hnedka.. ten film byl jen o jedný mimozemský rase a jen o jedný planetě. Brána vedla na jednu planetu v tomto filmovém universu. Vlastně ani nevím jak by to mohlo navázat, Ra zemřel. Museli by tak nějak udělat to co se udělalo v seriálu :D, navíc takhle vážný a temný serial by v té době moc lidí nesledovalo.

na příspěvěk reagoval CANNIBAL, CANNIBAL

wenca

A na to si přišel jak? Seriál sice na čsfd vidělo o cca 3000 lidí víc, ale zase má o 5 % míň úspěšnosti v procentech než film. Čili to jsou jen tvoje domněnky.

na příspěvěk reagoval wenca

Uživatel CANNIBAL smazal svůj příspěvek.