Diskuze

CANNIBAL

2. Má pravdu, předsedo. Už jen podle lidí v mým okolí - všichni milujou seriál, ale původní film moc rádi nemaj. Já jsem tady jedinej, kterej má rád i původní film. Pro ostatní je SG prostě seriál hlavně :)

A.MacGyver

Prosím tě. Nějak se ti asi stmívá před očima, nebo co. Já jsem nepsal, že tam mají řešit furt překlad. Já jsem pouze napsal, že je to až příliš anglický. To měla být i narážka, že například v SGU se to řešilo o něco líp. A že goa'uldština je vysoce zbídačený jazyk. Protože na zdech chrámů nebo mateřských lodí  je goa'uldština stejně složitá, jako egyptský klínopis kombinovaný s hieroglyfy. Čili jednoduše řečeno hromada slov. Jenže vyjádření je pak sotva o deseti slovech?  Ne, tohle to fakt jako ne. To je prostě bezmyšlenkovitý fuj a rozhodně to není nejpovedenější navázání. Je to prostě béčko, nic víc. Seriál SG, hlavně ale není ani oficiálním pokračováním, naštěstí. :) Jsem tedy opravdu zvědav, co se z tohohle filmu nakonec vyvrbí . Hlavně aby to šlo od seriálu, raději co možná nejdál.  2.  Film by bez seriálu neměl tolik fanoušků a slávy, říkáš? No huba, že tě nebolí?! Tfuj! Měl by sis přes ní hned plácnout. To si napsal teda obrovský kekel. Pač je to přesně, právě že naopak!!!

na příspěvěk reagoval wenca, Helo

A.MacGyver

A.MacGyver (hodnocení, recenze)

CANNIBAL

Nebude to mít něco společného s rozpočtem a logikou filmu a seriálu? Film - drahá věc, můžou si tam dovolit půl filmu překládat cizí řeč atd. Pokud má seriál jednu sezonu o 20. dílech a všude by řešili překlad do Angličtiny, tak SG-1 nedělá nic jiného. Myslím si, že právě SG-1 je jeden z nejpovedenějších navázání na nějaký film. Myslím si, že i samotný film by bez seriálu neměl tolik fanoušků a slávy. Ale pravdou je, že tento film je maisterstick :-)

Helo

Tak to u mě na celý čáře vede pouze film. :) Ovšem z tohohle remake mám značné obavy. Nicméně doufám, že to bude zkrátka lepší než seriál.

Uživatel CANNIBAL smazal svůj příspěvek.

Helo

To jsou furt jen ale detaily. Mně tam s*re ale daleko víc věcí. Když si vezmeš nelogičnost a fatální chyby scénáře v seriálu. Třeba proč jenom Re a občas Apophis, včetně jejich Jaffů jako jediní nosili přilby? Když všichni ostatní Goa'uldi (a co jich tam bylo) na to jednoduše sr*li  a vystačili si jenom se svíticíma očima? A přitom ve filmu řekne Daniel Kasufovi: 'Podívejte se na své bohy!' A až když přilbu otevře a objeví se obličej člověka, teprve potom se všichni Abydosané konečně vzpamatují a následně vzbouří proti svému bohu Re. V seriálu vůbec nic, jako by se nechumelilo. Vidíš ten rozdíl? A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. To je u mě prostě odfláknutý scenáristický šmejd!

na příspěvěk reagoval Helo, A.MacGyver, Gallienus

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

CANNIBAL

Ja neřikal že byla Goa'uld. Ale že dostala prostor Babylonska postava.. a myslel jsem to samozřejme s nadsázkou :D O tom že byla nějakej Draenei vím..

CANNIBAL

To je zase univerzální slovo pro "dělej něco" :D Řekneš "jaffa kree!" a jaffa už si domyslí, co má vlastně dělat :D

Helo

No jo, slabší nebo lepší díl, to taky nejde jen takhle říct. Mě štve na seriálu víc věcí. Třeba, že všichni Goa'uldi kecaj moc anglicky, to je taky šílený. A nejčastější goa'ulský slovo je kree, čož já považuju po scénáristický stránce za hodně odfláknutý.

wenca

Máš to celý popletený. Omoroka nebyla Goa'uld. Tu sice zabil Goa'uld Belus v Babyloně, ale do který mytologie se Belus řadí, tak to tam nezaznělo.

na příspěvěk reagoval wenca

Uživatel CANNIBAL smazal svůj příspěvek.

Uživatel Helo smazal svůj příspěvek.

CANNIBAL

Ten byl zrovna dobrej! jasně, některý díly byly slabší, jiný lepší, pro mě je to prostě srdcovka :)

Helo

Když pominu ty extrémně nudný a trapný díly. Třeba jak O'neill v časový smyčce hraje golf a střílí míčky, namísto do jamky, do brány.  No, možná tak do tý cca 6 řady.  Pak se už to celkově vážně dost vleče. Taky nechápu ale, proč nedostali prostor babylonští Goa'uldi. V Babylóně bylo cca přes 4000 pohanských bohů.

na příspěvěk reagoval Helo, Helo, Kenji, wenca

CANNIBAL

Na seriál mi nesahej! :D Ale je to asi jistý, že to půjde svojí vlastní cestou, proti čemuž taky nic nemám. Ale ta hudba... ta tam prostě musí bejt! To je prostě dokonalost :)

Helo

Tak pokud to vezmu suma sumárum, tak ať Emmerich režíroval, co režíroval, tak na hudbu jsem si stěžovat nikdy nemohl. Takže to je celkem to nejmenší. Hlavně, že jde děj obloukem od seriálu. :)

Helo

Jakýho Arnolda prosím tě? To seš asi na špatným linku. Hudba tam bude 100% stejná, pochybuju, že by na trilogii dávali zas nějakou novou. Doufám, že se zase vrátí Russell

Helo (hodnocení, recenze)

Dost doufám, že nechají původní hudbu nebo alespoň původní hudební témata. Ať klidně zaměstnají znovu mistra Arnolda, protože ta muzika je prostě polovina původního filmu. To by bylo jak SW bez Williamse a nebo LOTR bez Shorea.