Reklama

Reklama

Obsahy(1)

"Déja vu" - tak nazývají Francouzi onen pocit "již viděného", který možná leckdo z nás zažil sám na sobě, když se v zaručeně cizím prostředí nemohl zbavit dojmu, že tady již někdy byl, že tohle už přece někdy viděl. Přesně tohle teď zažívá mladá Gwenda ve svém novém domě. Narodila se a byla vychována v Indii, nikdy v životě v Anglii nebyla - a přece má teď v Hillside, které zařizuje jako budoucí hnízdečko lásky pocit, že svůj nový domov zná víc, než je normální. Odhadne, co se skrývá za dveřmi, které se před ní mají teprve otevřít, ví, jaké tapety kdysi byly v dětském pokoji... To všechno by se samozřejmě ještě dalo nějak přirozeně vysvětlit, kdyby... Kdyby Gwendu nezačaly pronásledovat ty hrůzné vidiny vražděné ženy. Je možné, že by Hillside, ta idylická oáza klidu a míru, skutečně ve svých starých zdech skrýval nějaké děsivé tajemství? Ale jaké? A proč pronásleduje právě Gwendu? Ani slečna Marplová nedokáže dát na tyhle znepokojivé otázky uspokojivou odpověď. Ovšem smířit se s tím, že by nějaký případ zůstal nevyřešen, to je pro ni zcela nemyslitelné. I když, jak říká inspektor Primer, tady vlastně žádný případ nikdy nebyl. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

FireTight 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další týden se slečnou Marplovou a ze strany filmařů další nadprůměrný počin. Vždyť už jenom ten mysteriózní začátek, který jsem nečekal a který mi spíše než kriminálku připomínal nějaký ten thriller! Tempo se sice po přibližně deseti minutách uklidní, ale film si stále drží svoji kvalitu, možná také tím, že postavy jsou o něco starší než byly v době spáchání zločinu, což je možná už trochu vyčpělý tah, podle mého však stále funguje, především v podobném typu filmů (viz. Odložené případy). Mimochodem, jak se tak tady dočítám, původní příběh od Aghaty Christie byl prý dost poupraven... Nu což, alespoň pořádné lákadlo přečíst si také knížku! :) ()

Leonora 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle totálně přeoraná slátanina neviděla předlohu ani z rychlíku. Nechápu, proč tady někteří chválí Christieovou, vždyť s tímhle nemá skoro nic do činění. Prosím vás, lidi, odnaučte se komentovat předlohy, když jste je nečetli... Navíc výkon Geraldine McEwan je v téhle epizodě mimořádně mizerný a korunu tomu dodávají děsivě příšerné scény z Indie a toho nevkusného kabaretu. ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikoli bezchybný ale rozhodně zajímavý příběh s krásnou Gwendou (Sophií Myles), která si vybavuje strašlivé vzpomínky ze svého dětství, jejím přítelem (tedy vlastně snoubencem) na telefonu, roztomilým mladíkem, jenž ji od něj dostane na starost a který působí tak trochu jako trouba. Ale pozor, jen působí...Rozuzení překvapivé a příběh složitý a komplikovaný jako dvoják žebř, tedy jako všechny příběhy slečny M. Ale je to velmi dobře obsazené a i zahrané, mile romantické a vůbec zcela na čtyři hvězdičky... ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S02E01. Tento dil byl tak slibny, ale nakonec nemuzu jinak, protoze po detektivni strance je to v zaveru docela fraska a to je to, o co v Agathe bezi. Cili jen 3*. Pritom vetsina epizody je super. Zpocatku to ma dokonce lehce hororovy nadech, protoze mlada snoubenka Gwen prijizdi poprve do Anglie, aby zaridila bydleni a svatbu s muzem, ktereho ma v Indii. Podvedomi ji ale zavede do domu na venkove, kde - jak se ukaze - zila nejakou dobu v detstvi. A nez ji poslali do Indie, videla uskrcenou zenu. A tyto vzpominky se ji vraceji. Spolu s manzelovym asistentem (coz je btw padouch z posledniho Poirota - Opona S13E05), ktery zavola na pomoc pani Marplovou, tedy patraji v minulosti, co se asi stalo. Trochu to stylem pripomina Poirotuv dil "Sloni maji pamet" (S13E01). Ozvlastneno je to pritomnosti lidi od zabavni kocovne show, odkud pochazela obet, a taky tim, ze se vse stalo pred valkou a ted maji vsichni uz docela jine zivoty. Jenze ten konec :( [spoilery!] Vsechno do sebe krasne zapada, presne dle vysvetleni Marplove, to ano. Ale boha, aspon mohli rict, proc vsichni spokli tu prvni, nahranou nehodu...kdyz prece nemohli najit zadne telo. Stacila jedna veta treba o tom, ze tamnejsi propast nebylo mozno vice prohledat. Ale nejvic mi vadi, ze se vrah proste priznal. I v Columbovi to nekdy bylo, ale tam to byla vetsinou nejaka lecka, nebo Columbo vraha vyvedl z miry. Tady proste Marplova vraha obvinuje a vysvetluje, jak co udelal...a on ji to odkyve. Pritom nemeli jeden jediny dukaz - vsechno bylo jen tvrzeni, ktere neslo potvrdit. No nevim, nebylo to ani zahrano tak, ze by se psychicky sesypal. Zkratka to vsechno odkejval, doplnil a bylo. To mi docela zkazilo tu dobre vystavenou zapletku i prekvapivou pointu. Aspon ze tam je ta hezka romanticka linka a i dcera Ch. Chaplina je zajimavym hereckym hostem. ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohužel mi tenhle díl znehodnotily otřesný prostřihy na show "Funny Bones", jejichž hrůzu vpravdě umocnil český dabing kabaretních písní, který v češtině rázem zní naprosto strašně. Na druhou stranu je zde jedna z mých nejoblíbenějších romantických linek mezi Gwendou a Hornbeamem a opravdu úžasná Sophia Myles. ()

Galerie (152)

Zajímavosti (1)

  • Nad vchodom hotelu Savoy môžeme vidieť vlajky Kanady a Európskej únie. No tieto vlajky v dobe, v ktorej sa epizóda odohráva, ešte neexistovali. (Hodnotim)

Reklama

Reklama