Lady Tressilianová pořádá ne moc ochotně večírek ve své vile v Devonu. Slečna Marplová, její stará kamarádka ze školy, je fascinována příběhem o dítěti, které kdysi spáchalo vraždu, ale nikdy je neodsoudili. (Viasat)

vesper001

K Nulté hodině mám sentimentální vztah, neboť to byla první kniha od Agathy Christie, kterou jsem četla a stále ji považuji za jednu z jejích nejlepších. Proto jsem k adaptacím hodně skeptická. V této je slečna Marplová opravdu navíc, naopak vyšetřující policista není jen topornou dekorací, jak je v tého sérii bohužel zvykem. Klidně tedy mohl být hlavním detektivem on. Ostatní postavy přesně odpovídaly mé představě z knihy, takže opravdu jen ta babča, co s každým dalším dílem vypadá víc jako moucha, tu svým bzučením rušila zvuk příboje. ()

darkrobyk

Sledovat příběhy téhle všetečné baby je jedna radost. Vždy si přitom říkám: v Anglii mají všechno staré, tak se jim snadno natáčí příběhy z minulosti. Exteriéry i interiéry na vás dýchnou starými časy, iluze je dokonalá. K tomu občas půvabná přírodní scenérie, která lahodí oku víc, než by si jeden připouštěl. Autorka pak vede diváka (čtenáře) spletitými cestičkami k rozuzlení zločinu tak, aby podezříval všechny okolo, jen ne skutečného vraha. A daří se jí to, jako vždy. Snímku nechybí ani příslovečný anglický humor, jako třeba krátký rozhovor: ,,Vylučování se zlepšilo?" ,,Ne, budu navždy otrokem své stolice." ()

Autogram

Agatha Christie je neprekonateľnou majsterkou krimi a potvrdzuje sa mi to, hoci nejaký diel sledujem len občas a nezáväzne. Možno práve preto odhaľujem vinníka vždy nesprávne, čo bolo aj v tomto prípade presne tak, ako si to tvorcovia želali a urobili to znamenito. Príbeh a vyšetrovanie plynie vlažne v dôchodcovskom tempe, no posledná polhodina zdvihne adrenalín každému. ()

Loki_Six

"Ten prípad sa týkal dvoch detí. Hrali sa s lukmi a šípmi a jedno strelilo šíp tomu druhému do oka a zabilo ho. Vyšetrovateľ prípad uzatvoril ako tragickú nehodu. Príbeh mal ešte inú rovinu. Poručník tých detí sú už dávnejšie všimol, že dieťa, ktoré vypálilo smrteľnú strelu, trénuje. V spise sa uvádza, že ani jedno z detí sa predtým s lukom a šípmi nehralo." ()

Šandík

Příběh stejně neuvěřitelný a nepravděpodobný, jako dokonale nepředvídatelný a nesmírně chytře vymyšlený. přiznávám, všechny moje soukromé typy na pachatele byly chybné. Bezvadné je ostatně i filmové zpracování a dokonce mi zde nedilo ani to, že v Christie předloze Marplová vůbec nefiguruje, ve filmu je totiž nezastupitelná. Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Tosim, Agatha, hany83 ()