Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když zmizí dodávka heroinu mezi Itálií a New Yorkem, je z krádeže obviněn bezvýznamný milánský pasák Luca Canali. Jsou na něj poslaní dva profesionální zabijáci z New Yorku, aby ho našli, ale skuteční zloději se za Canalim rovněž pustí s úmyslem najít a zlikvidovat Lucu dřív, než Američani zjistí, že on není zlodějem. Když během štvanice zahynou Lucova žena a dcera, Luca přísahá pomstu všem, kteří způsobili jejich smrt. (špaček421)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Tento film stačí pozerať od hodiny, všetko hlavné: smrť blízkych, prestrelky, naháňačky aut, svižná akcia, to všetko bolo nabúchane v posledných 30 minútach, ale do tej doby tu boli, len mierne oťukávačky a mal tam aj viacero hluchých miest. Príbeh nieje výnimočný a je dosť jednoduchý, ale hlavne nieje dostatočne prepracovaný. Ako napr. tí dvaja Američania, len tak čakajú, kým ho neschopná banda dostane, tam sa pýtalo troška lepšie spracovanie, no vážne scénar mal, ale riadne zadrhele a keby film disponoval schopným scenárom, tak to by bola riadna paráda. Herci sa moc neukázali a keď mám byť smelí, tak boli silno toporný, okrem M.Adolfa to je všestranný umelec, vie zahrať milujúceho otca aj šialeného zabijaka a ešte mu to aj veríte a držíte mu palce, to je pán herec, všetci ostatný sa mali od neho veľa čo učiť. A len kvôli nemu dávam 4*, keby tu nehral, film by veľmi utrpel. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Film postavený na výkonu Mario Adorfa, který se většinu filmu snaží zjistit, proč po něm jdou zabijáci až z Ameriky a je tak nucen drsně řešit všechny připravené pasti. Jeho hnacím motorem je stále rostoucí strach o sebe i svou rodinu, takže se z průměrného pasáka stane nebezpečný a všehoschopný protivník. A když už nemá co ztratit... ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Drsná krimi sa odohráva v podsvetí ( tentokrát bez asistencie polície ) s opäť vynikajúcim Mariom Adorfom. Niektoré pasáže s ním sú skvelé, na jednej strane dokázal byť besný ako pes ( naháňačka za šoférom dodávky ), na druhej jemný a milý ( scény s dcérkou ). Film zdarilo zapadá do talianskej Poliziotteschi 70-tych rokov. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Bez přehánění lze říci, že film nabízí půldruhé hodiny pohodové akční zábavy. A když se to vezme kolem a kolem, vlastně se to nijak zvláště neliší od italských spaghetti westernů, které mají mnoho společných znaků a dokonce obdobné herce, snad jen, že tu není to malebné prostředí z kovbojek. Za sebe teda musím říci, že Mario Adorf opět nezklamal, snad proto, že jeho tvář jako by byla předurčena k noblesním zločineckým postavám, ve kterých se pohybuje s naprostou jistotou a rutinní samozřejmostí. Jako by mu to tvůrci šili na tělo, ale jinak je to sympaťák :-) Snad bych ještě měl dodat, že mimochodem ve skutečném životě je to opravdový gentleman a žádná hvězdná primadona a dost velký kamarád představitele Vinnetoua (Piera Briceho), ale zpět k filmu. A přesto nebo právě proto, že to je film komerční a staršího data vzniku, tak má pořád napínavý děj a připočtu-li k tomu dobré herce, tak jde o slušnou filmařskou práci, která jednoduše baví. Vzato do důsledků, zločince nemám rád, ale tady jsem držel palce Mariovi po celý film. ()

špaček421 

všechny recenze uživatele

Ačkoli kromě Adorfa jsou v hlavních rolích psaní ještě Henry Silva, Woody Strode a Adolfo Celi, nejvíce prostoru má právě Adorf. Což je na jednu stranu dobře, protože Adorf je vynikající a ukazuje, že může být stejně sympatický tady, jako odpudivý záporák ve Vinnetouovi :) Ale třeba nějaká akce drsného dua zabijáků Silva - Strode by mě taky zajímala, ale tihle dva mají prostor především na začátku a pak v závěrečné desetiminutovce, jinak je to spíš o Adorfovi. Adolfo Celi jako takovej italskej Kmotr (dokonce se jeho postav jmenuje Don Vito) taky není špatnej, ale taky nemá zrovna moc scén. Co je ale tady nejlepší jsou akční scény, zejména honička asi v půlce filmu. Opravdu strhující, i když krapet nereálná (zvlášť rozbití čelního skla dodávky hlavou). Dále je tu ještě pár rvaček, ale některé působí jak ze Spencer - Hillovek. V ději zamrzely logické kiksy - ve městě je plno mrtvých, po ulicích se nahánějí chlapi v autech a nikde žádnej policajt. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama