Lví hlídka

• USA The Lion Guard (více)
USA, (2016–2019), 29 h 20 min (Minutáž: 23–53 min)

Tvůrci:

Ford Riley

Max Charles, Joshua Rush, Diamond White, Atticus Shaffer, Dusan Brown, Kevin Schon, Andrew Kishino, Vargus Mason, Dee Bradley Baker, Landry Bender, Rob Lowe (více)

Příběh začíná ve chvíli, kdy se druhorozené lvíče Simby a Naly, Kion, má stát vůdcem Lví hlídky. Od nepaměti se Lví hlídka skládá z těch nejstatečnějších, nejdivočejších, nejrychlejších, nejsilnějších a nejbystřejších lvů, kteří mají za úkol ochraňovat Říši lvů. Kion místo toho, aby svolal takovou skupinu mladých lvů, poruší tradici a vybere si za společníky své přátele, o nichž je přesvědčen, že jsou tou nejlepší volbou. Vybere si Bungu, odvážného medojeda; Fuli, sebevědomou gepardici; Beshteho, lehkovážného a srdečného hrocha a Ona, intelektuální volavku. V příbězích se příležitostně objeví hrdinové z filmů Lví král: Mufasa, Timon, Pumbaa, Rafiki, Zazu a Kionova starší sestra Kiara, budoucí královna Říše lvů. (Disney Channel)

gogos

Typický moderní Disney animovaný seriál těžící z klasické filmové předlohy. Rozhodně neurazí, avšak nepřináší nic nového a důležitého v rámci univerza. Hlína jako v Timonovi a Pumbovi to není a jednotlivé epizody jsou prakticky na jedno brdo. Vidět pár epizod neurazí, ale sledovat kontinuálně je zcela zbytečné... Průměrné 3 hvězdy. ()

Likan7

Takhle má vypadat animovaný seriál pro děti! Ke Lví hlídce jsem se dostal hned po Timonu a Pumbovi a upřímně jsem se bál co zase dostanu za bejkárnu. A dostal jsem parádní, nařachaný seriál, který se nebojí jít až k otázce smrti. Jasně, je to stále seriál pro děti, je to barvené, hlasité, zpívá se tu minimálně 2x v každém díle, ale taky je tu fungující, zajímavý svět a skvělý postavy! Nesourodá Lví hlídka se skvěle doplňuje a každý má dost prostoru, aby se u mrňousů (a vlastně i rodičů) dostal v oblíbenosti nejdál. Po první takové epizodní sérii je citelná změna pravidel, děj se soustřeďuje na větší příběh a je to určitě ku prospěchu. Ve trojce pak zase opustíme Lví říši a je to zase trefa do černýho. Lví hlídka se prostě povedla, je vtipná, zábavná, barevná, děti poučí, rodiče pobaví a mě je líto, že Kiona a celou tuhle partu už neuvidím! ()

Gig

Jde tu cítit ten závan savany, jsou tu skvělé písničky, ale na můj vkus moc dětské. A vím, že je to určeno těm nejmenším. A přece v něčem to je geniální - tou soudržností s původním příběhem, provázaností děje. Jen mi přijde divné jak malé děti-zvířata si hrají na ochranku. A že animace je jednoduší? Vždyť je o seriál pro děti a jistá abstrakce.... ()

Zodd

Je to pro malé děti a to myslím HODNĚ MALÉ. Ve zbytku frančízy z postav dýchal život, tady se jde zpátky ve šlépějích klasického klišé dobro-zlo. Cením snahu o rozšíření LK univerza a zaplnění děr (hlavně vyhnaní lvi z dvojky), je vidět, že si s tím dali práci. I když nevím, jak bude v klasice publikum reagovat na známý twist s vraždou na obrazovce, ale asi ty dětičky jen podceňuju. Snad časem dostane i původní lvíče nové generace Kopa svoje místo v seriálu, třeba se přiženil do sousedního království nebo něco. ()

zelvopyr

Úporné, toporné, polopatické, chabé, každá epizoda úplně stejné schema a zpravidla i obsazení a děj. Tzn. jedna skupina šelem se snaží překazit druhé skupině šelem cokoli ulovit, protože to se přece nedělá a šelmy přece nikdy nic nežerou. Při velmi slabé paměti by bylo možná pár dílů k přežití. NICMÉNĚ stejně jako každý Disney, MUSÍ to mít v každém díle "originální" písničku. Výsledkem tlaku na produkční průjem jsou muzikálové kousky té nejstrašlivější úrovně s polozpívanou polomelodií, která strašlivě ničí dětský hudební vkus. FUJ!!!! ()

• Na motivy seriálu vznikne minimálně 5 knih, které v USA vyjdou začátkem ledna 2016: "Kion, Pride of the Pridelands", "Can't Wait To Be Queen", "Bunga's Big Adventure", "Meet the New Guard" a "Kion's Animal Alphabet". (Khalia)
  • Seriál byl natočen k oslavě 20. výročí premiéry filmu Lví král (1994). (Khalia)