Reklama

Reklama

Lví hlídka

(seriál)
  • USA The Lion Guard (více)
USA, (2016–2019), 29 h 20 min (Minutáž: 23–53 min)

Tvůrci:

Ford Riley

Hrají:

Max Charles, Joshua Rush, Diamond White, Atticus Shaffer, Dusan Brown, Kevin Schon, Andrew Kishino, Vargus Mason, Dee Bradley Baker, Landry Bender, Rob Lowe (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(74)

Příběh začíná ve chvíli, kdy se druhorozené lvíče Simby a Naly, Kion, má stát vůdcem Lví hlídky. Od nepaměti se Lví hlídka skládá z těch nejstatečnějších, nejdivočejších, nejrychlejších, nejsilnějších a nejbystřejších lvů, kteří mají za úkol ochraňovat Říši lvů. Kion místo toho, aby svolal takovou skupinu mladých lvů, poruší tradici a vybere si za společníky své přátele, o nichž je přesvědčen, že jsou tou nejlepší volbou. Vybere si Bungu, odvážného medojeda; Fuli, sebevědomou gepardici; Beshteho, lehkovážného a srdečného hrocha a Ona, intelektuální volavku. V příbězích se příležitostně objeví hrdinové z filmů Lví král: Mufasa, Timon, Pumbaa, Rafiki, Zazu a Kionova starší sestra Kiara, budoucí královna Říše lvů. (Disney Channel)

(více)

Recenze (18)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Doplnkový seriál k sérii Leví kráľ, ktorý sa vecne, dejovo aj scenáristicky prelína s druhým pokračovaním samotného filmu. Nevidel som všetky diely, ale nevynechal som ich veľa a musím povedať, že niektoré boli ozaj super a s veľmi pekným hudobným podmazom. Iné boli zas podľa mňa zbytočné, ale celkovo sa na to dalo pozerať. Je vidieť, že je to mierené viac na najmenšie publikum, ale tí, ktorí majú radi túto sériu filmov, si prídu určite na svoje. 60 % ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Jde tu cítit ten závan savany, jsou tu skvělé písničky, ale na můj vkus moc dětské. A vím, že je to určeno těm nejmenším. A přece v něčem to je geniální - tou soudržností s původním příběhem, provázaností děje. Jen mi přijde divné jak malé děti-zvířata si hrají na ochranku. A že animace je jednoduší? Vždyť je o seriál pro děti a jistá abstrakce.... ()

Reklama

avril4234 

všechny recenze uživatele

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd. ()

Khalia 

všechny recenze uživatele

Je mi jasné, že seriál tu půjde hodnocením nejspíš značně dolů, a to jen proto, že zatvrzelí fanoušcí Lvího krále nehodnotí seriál jako takový, ale srovnávají ho s filmovou trilogií, což je obrovská chyba. Proto dávám hvězdu navíc, než bych ji dala "za střízliva". Seriál, navíc určený nejmenšímu publiku, nikdy nebude mít animaci celovečerního filmu. Prostě nikdy. To je holý fakt. Pokud ale Lví hlídku postavíme jako samostatnou jednotku, funguje skvěle. Animace je barevná a svěží, příběhy mají hlavu a patu (dokonce víc, než by člověk čekal; Lvíkrálovskou "mytologii" nevyjímaje - ta mě přímo uchvátila) a hudba je opravdu vynikající. Celé to působí jako vskutku nadprůměrný počin, který byl stvořen s láskou ke Lvímu králi, a slouží tedy jako hodnotná a adekvátní pocta k 20. výročí vzniku filmového předchůdce. I ve svých letech sleduji Lví hlídku s nadšením a pokorou, protože vím i to, že v dnešní době je opravdu nesnadné najít kvalitní seriál pro děti po stránce vizuální, hudební i příběhové. A tady je to vše dohromady skloubeno v jeden impozantní celek. Nekritizuji, nemůžu. Nemám si nač stěžovat. :) 5* 90% ()

gogos 

všechny recenze uživatele

Typický moderní Disney animovaný seriál těžící z klasické filmové předlohy. Rozhodně neurazí, avšak nepřináší nic nového a důležitého v rámci univerza. Hlína jako v Timonovi a Pumbovi to není a jednotlivé epizody jsou prakticky na jedno brdo. Vidět pár epizod neurazí, ale sledovat kontinuálně je zcela zbytečné... Průměrné 3 hvězdy. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Seriál byl natočen k oslavě 20. výročí premiéry filmu Lví král (1994). (Khalia)
  • Na motivy seriálu vznikne minimálně 5 knih, které v USA vyjdou začátkem ledna 2016: "Kion, Pride of the Pridelands", "Can't Wait To Be Queen", "Bunga's Big Adventure", "Meet the New Guard" a "Kion's Animal Alphabet". (Khalia)

Reklama

Reklama