Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Mersis

Výborný film. Sice jsem Afflacka moc nemusel, ale tyto role mus opravdu sedí. Kombinace faktorů v tomto filmu jsou naprosto luxusní a děj ani moc neodbočuje od toho hlavního. Za mne jednoznačně 90% ()

SuperXero

Pomalší a možno trochu chaotickejší začiatok pripraví neskutočný príbeh na čele s komplikovanou hlavnou postavou. Sympatická krimi dráma, miestami so psychologickými prvkami popretkávaná množstvom precíznej akcie v podaní Bena Afflecka je rozhodne jeden z najlepších filmov roku. Navyše posledné roky herecké výkony Afflecka sú na solidnej úrovni, takže zahrať autistu s matematickým megamozgom pre neho nebol žiaden problém. ()

Rian_witcher

Jak vyrobit pětihvězdičkový filmový koktejl? Do sklenice vložte kousek Rain mana a Čisté duše, přidejte špetku Johna Wicka a Equalizera. To celé zalijte kousky scénářů obsahujících odloučení dvou bratrů, romantiky bez sexu, rodinných hodnot a nakonec jen protřepat a nemíchat. Pak už jen v klidu popíjet a sledovat účinky na váš organismus. ()

O_Peki

Výbornej akční nářez. To je přesně to co jsem dneska večer potřeboval vidět. Ben Affleck se toho chopil výtečně a podává svůj životní výkon. Škoda, že tento film trochu zapadl. ()

jojto

Hoc nehercovi Eflekovy rola mlčanlivého zabijáka, autistu sadla na mieru. Originálny, strhujúci scenár a dokonalá akcia ma zaborila do fotelky a musím uznať, hoc nedobrovoľne, že Eflek je herec. S malým H ale je. Na toho zmrveného Dardevila začínam pomaly zabúdať :) ()

trickmaster

Tak tahle role sedla Aflackovi jako hrdel na prnec!! Kdo by se v tom klukovi sam nevidel, rekneme si uprimne. Kazdy se nejspise potkal s drobnou sikanou at uz na zakladce, na stredni, v osobnim zivote nebo ji alespon videl. Kdo by nechtel mit za fotra armadniho zelenyho mozka, ktery z tvoji nemoci autisto, udela prednost! Nauci te se postavit problemum celem, vycvici z tebe magora pres bojove umeni a ukaze ti smer, kterym bys mel jit! Myslim, ze tenhle superhrdina s takovou osobnosti, duvtipem a pokorou by prekonal Sapajgaye, GreenFakeara, Kapitana Homokladu i Porka Temne pulsujici kladivo. Hodne narubanej celovecerak, paradni napeti a hlavne super zapletka!! Napinavej akcnak na 5*, to bez debaty!!! ()

jjjerry

Velmi zajímavý snímek. Zprvu zábava, nepředvídatelná, po polovině naopak ztrácí tah na bránu a děj je jednoduše prvoplánovitý. Ben Affleck je suprový herec, ale v tomto snímku mně k srdci nepřirostl. ()

Kozlowski8

Christian Wolff je autista a podivín, ale zároveň je geniální matematik, který spravuje účetnictví (pere peníze) těm největším grázlům a mafiánům. Když přijme zakázku od zdánlivě čisté firmy, dostane se do nebezpečné hry, kdy jde jemu i jeho spolupracovnici o život... Zajímavý snímek, který má spád a nechybí napětí ani překvapivé momenty. Ani přítomnost mých ne zrovna oblíbených herců v hlavních rolích mé vysoké hodnocení příliš neovlivnilo. Anna Kendrick je vcelku v pohodě - minimálně to nijak nekazí a Ben Affleck, na jehož výkony většinou těžce hledám slova chvály, v roli samotářského génia rozhodně nezklamal - naopak - ta role mu neobyčejně sedla a dokonce bych ji označil za jeho nejlepší představení, které jsem viděl. Zasloužených 85%. ()

mdf

Autistický účetní,který je navíc i dost akční.Dalo by se natočit i několik dílů,páč to má velký potenciál.Originální slušná akční drama. ()

bonovox

Po dlhšej dobe pomerne solídny thriller, ktorý má slušne tempo, kvalitné finále a dokonale obsadeného Affleca. Len stále mi nejde do hlavy ako môže autista tak geniálne vykonávať všetky príkazy a pokyny vrátane taktiky či plánovania. ()

corran

Kdyby tenhle film měl nějakou nosnou dějovou linku, tak Aspeger s výcvikem speciálních jednotek ustřelující hlavy působí zatraceně koukatelně. Takhle je to roztříštěné na hromadu pěkných scének, ale dohromady to působí jako sešívaný ksicht Garyho Oldmana v Hannibalovi. ()

LencaN

Na 5* to sice nemá, ale konec mi přinesl pořádný šok. Takovýchto zabijáckých thrillerů je dnes spousta. Tenhle je ale okořeněný slabinou hlavního hrdiny. Ben Affleck totiž zvárňuje postavu s vysoce funkčním autismem. Klučíka nechal tatínek vycvičit v bojových uměních, střelbě atd., aby lépe zvládal svoje emoce. A Účetní je nejen dobrý zabiják, ale taky dost chytrý, aby přes noc prošel účetnictví jedné monstr firmy a našel tam skryté rezervy nebo naopak dluhy. Byl to mazec. Ale proč ne. Autismus je stále málo prozkoumaný a proto je vhodným námětem, jak příběh ozvláštnit a odlišit od jiných. Ben Affleck na tuhle roli neskutečně sedí. Jindy by mi jeho kamennost vadila, ale tady byla naopak vyžadována a představoval úžasně jak svoji lepší stránku, tak i tu agresivnější. Navíc moje oblíbenkyně Anna Kendrick si tu taky zahrála, takže si vůbec nemám na co stěžovat. ()

paddy35

Vypadá to, že akční žánr přežil svou klinickou smrt a pozvolna se opět probouzí k životu. Po fantastické sérii o Johnu Wickovi se jedná o další nářez, tentokráte s větším důrazem na příběh. Nechybí svižná akce, gradující finále a několik parádních zvratů. 5/5 ()

Kenji

Pozrel som si znovu a tým, že som si polovicu vecí nepamätal musím povedať, že to bolo znovu rovnako dobré, mám pocit, že dokonca lepšie. Pamätal som si to ako akčák, ale ono je to parádny thriller s tou príjemnou detektívnou linkou keď sa odchádzajúci agent spovedá svojej nástupníčke, pri ktorom mám pocit, akoby som bol znovu v 90tych rokoch. Do toho tá rodinnodramatická zápletka a pekné veci o deťoch s autizmom, no bol som na mäkko. Za mňa šesť z piatich. ()

Accuphose

Affleck je ideální kandidát na roli, kde vlastně hrát nemá, ale nechci do toho rejpat... Ten scénář je docela jednoduchej a ničím vlastně neohromí, ale je vytěženej do poslední kapky.... A za tuhle tarantrinovštinu dávám zasloužené 3 hvězdičky... ()

veverysiak

Takto majú vyzerať jemnejšie verzie akčných trilerov, originálna zápletka, zádumčivý akože kladný revendžista, milá samičia premiantka a kopec zákerných ničomníkov, ktorí aj tak len zavadzajú dobrým ľudkom na tejto planéte, takže 85%. ()

Sunwheel

Absolútne skvelo navrhnutý, zahratý a zrežírovaný krimi thriller. Neviem čo by som odpichol, vypichol alebo zapichol. SPOILER: Ale za to ukončenie skákania do rečí pri rozhovore dvoch bratov musím dať jednoducho plný počet! ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)