Reklama

Reklama

Westworld - The Choice

(série)
Trailer 1
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2022, 6 h 57 min (Minutáž: 48–56 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Aurora Perrineau, Brandon Sklenar, Jim Cody Williams, Jeffrey Wright, Thandiwe Newton, Ed Harris, Aaron Paul, Ariana DeBose, Evan Rachel Wood, Manny Montana (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dolores zapomněla vše, co se stalo. Žije novým životem. Má novou identitu (Christina), práci a přátele. Jenže minulost ji dohnala. Caleb se snaží žít normální život se svojí ženou a dcerou. Zjišťuje, že to asi nebude možné. I Maeve tvrdě narazí. Napadne ji totiž banda zabijáků. Muž v černém vyhlásil válku výtvorům a hodlá si vzít zpět, co mu bylo ukradeno. (Varan)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (47)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do sebe zahleděné, plné křečovitých dialogů, které se tak motají v kruhu těkavosti, zmatených myšlenkových pochodů a náznacích, že by z toho Krajčo upletl novou kariéru. A bohužel i dějově slabota, který se zmůže na pouhopouhé vykrádání jiných (Matrix, Moon), případně rovnou sebe sama (první série). Ne že by tu nebyl potenciál, ale toho rádoby intelektuálního balastu, který je všude okolo, je tolik, že se to opravdu pořádně nedá sledovat. Kvůli tomu, že na životě žádné postavy vlivem neustálého oživování nezáleží, je mi dávno jedno, co se vlastně stane. Jen fascinovaně pozoruji, jak se z kdysi možná jednoduchého, ale silného konceptu stala ubíjející tvůrčí onanie, která neustále motá slova labyrint a hra. Opuštění parku byla prostě chyba. 30 %. ()

Mafiapau 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem konečně sjel sérii 4. Se svojí future/cyberpunkovou náturou to dostihlo skoro až málem Ani/Matrix, bohužel má to želbohu chyby. Ty hlavní se jmenují politická inkluze, a znegrování skvělého světa, kterýho bych si užil, kdybych furt před hubou neměl černý držky, a furt mi seriál nerval do huby bílou vinu! Tohle si už kurva narvěte do prdele nebo do terroristických rasistických vysílání, tady je seriál vo příběhu né vo politice!! Další hlavní chybou je herečka a postava vyrostlé dcery Jessieho Pinkmana.. teda, Caleba. Ta negerská peetcha tak přehrává že jsem s ní musel skipovat už v poslední episodě scény, UŽ TO NEŠLO VYDRŽET! Scény s ní jsou jen na brdo, že každej kolem ní je neschopnej, je tak silná A HLAVNĚ LESBICKÁ NEZÁVISLÁ ŽENA! - že všechno jí naučily bílý. Tleskám tomu bezkulčákovy (nebo lesbě) co psala tuhle sračkoidní postavu, co je extrémně nesympatická, trapná a rasistická. Další jest, když se jedna z kopií Dolores v sérii 3 umístila do těla Haelový (tý edgy negryně z Dalosu) tak stále herečka hrála jako by to byla Dolores, avšak to se ve čtyrce změní, a máte z ní v podstatě Haelovou s přimícháním Queen Latifah, a po Dolores v postavě nezbyde ani pocit toho, že by byla Dolores.. Sice 23 let v separátním těle a asimilovaném metasvětě udělá dost ale tak to by jsme nemohli mít v našem inkluzivním seriálu černou rasistku co chce vraždit všechny bílý že? Každopádně, je série hodna zkouknutí? Musím říct že ano, jelikož pokud vytěsníte tu inkluzi, rasismus atd. řada má výbornou atmosféru a příběh který jak už jsem zmínil, dohnal svojí náturou i Matrix fenomén. Seriál ještě přimýchá ending mojí oblíbené Frictionalovky - SOMA a příběh se uzavře částečně otevřeně, ale cítíte že pátá série už by byla absolutní milk o h*vně. Takže ano, čtyřkou docela zes*ali svoje předešlé tři série, ale rozhodně to není katastrofa jako Game Of Thrones. Pravda je to dosti ukecaná série, ale akce se na ní najde - jako sorry ale jak chcete mít v této sérii šůty šůty když je hlavně o asimilovaném světě který ovládá bůh - alternativní Dolores? Přesně. Já si to užil a až zase pujdu někdy do Westworldu, tak přeskočím jen jeden díl ze 36-ti - Kiksuya :D. Protože já radši to krásné. Hodnocení ve verzi s  Marxismem: 55% . Hodnocení ve verzi bez marxismu (po přeskakování či odmyšlení): 75%. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ťažko sa hodnotí štvrtá séria seriálu, ktorá ešte nemala byť finálna, ale nakoniec je. Čo sa týka mindfuck faktoru, ide o najtvrdší oriešok doposiaľ a niet divu, že mnoho divákov to už od druhej série vzdáva. Určite nejde o sériu, ktorú stačí vidieť iba raz, asi si treba všetko pekne ešte raz v pokoji pozrieť. Prípadne si pri niektorých konkrétnych epizódach zapisovať všetky dialógy a potom sa nad nimi ešte raz zamyslieť, predovšetkým pri hrách s časom. Ale HBO Max sa rozhodlo, že celý seriál vyhodí z ponuky... ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná je to rouhání, ale mám pocit, že Westworld mi dal rafinovanější náměty pro mou životní filozofii, než Matrix. Ať už si o kvalitě jednotlivých řad myslíme, co chceme, vždy je to mindfuck, a čtvrtá řada je větší poctou Matrixu, než čtvrtý Matrix sám. Zatímco Matrix je hollywoodsky opulentní, zenově jinotajný Westworld působí životně. Zatímco poslední Matrix se dopracoval k létající Trinity, ve Westworldu „létají“ všichni. Duší seriálu je pak nadčasová architektura od španělského Santiago Calatravy. Je pro Westworld tím, co New York pro Sex ve městě. A když už jsme u New Yorku, když nemůže produkce do Valencie (ve 4. řadě je snad jen jedna scéna ve Městě umění a věd), musí Calatrava do New Yorku. Vedle samotných newyorských architektonických výpečků, jako nové budovy „Vessel“ na Hudson Yards, hraje ústřední „postavu“ telekomunikační věž, jejíž originál stojí v Barceloně.     Westworld má prostě na rozdíl od Matrixu mnohem víc vrstev a snů ve snech, kdy nikdy nevíte, co je realita. A výjimečný je v tom, že realitu výrazně odráží. Čtvrtá řada nám tak může připomenout echo doznívající doby týkající se vakcíny a konspiračních teorií o čipech. Ale seriál, tak jako jeho architektura, je víc nadčasový. Míchání představ a reality věrohodně odráží náš život a společnost (včetně fenoménu zvaném „Mandelův efekt“ - situace, kdy mnoho lidí věří, že se něco stalo a pamatují si to, i když se to ve skutečnosti nikdy nestalo). Vzpomněl jsem si na vtip, jak dva lidé označkují delfíny a říkají si, že teď bezstarostně budou plavat v moři a ani si nevšimnou, že jsou pořád monitorováni. Pak vytáhnou své mobily a odcházejí. Westworld ukazuje, že z Matrixu se nemůžete nikdy úplně probudit, že algoritmy naše životy neviditelně řídí víc, než si myslíme, že na „nesystémového“ člověka, který prozře, uspořádají ostatní hon. A, což je další kouzelný Easter egg, díla jako je architektura Calatravy, vidí jen ti, kdo prozřou. ()

krauset 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po třetí řadě, která se zdržovala vesměs mimo park, se tentokrát do simulované atrakce vracíme. Nikoliv však na Divoký západ, ale do New Yorku 20. let, kdy alkohol tekl navzdory zákazu proudem. I tvůrci seriálu si patrně řekli, že zasloužíme lepší zopakování 20. let, něž jsme dostali v realitě (jak krutým žertem je pandemie a uzavření barů na sté výročí roaring twenties), a tak jeden z parků zaměří právě na dobu prohibice a charlestonu. Jenže co naplat, že jste oblečení jako manželé Fitzgeraldovi, když i zde bují jakási nákaza, která bude mít vliv na svobodu nakažených... Nevybíravý pohled na lidskou přirozenost a robotí umělost s vybraným vizuálem. Ač Westworld kvalit první série zřejmě už nikdy nedosáhne, pořád se jedná o seriálovou singularitu, která stojí za vidění. Více zde na TVZone. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (1)

  • Tak jako v předchozích řadách hrálo ústřední roli Město vědy a umění ve Valencii španělského architekta Santiaga Calatravy, které v seriálu představuje sídlo společnosti provozující parky, v této řadě je ústředním motivem telekomunikační věž umístěná do New Yorku. Věž je přímým odkazem k telekomunikační věži Calatravy v Barceloně. (TroiMae)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama