Reklama

Reklama

Najděte mi hrdinu

(seriál)
  • USA Show Me a Hero
Trailer 2
USA, 2015, 5 h 45 min (Minutáž: 53–69 min)

Režie:

Paul Haggis

Kamera:

Andrij Parekh

Hudba:

Nathan Larson

Hrají:

Oscar Isaac, Catherine Keener, Jim Belushi, Stephen Gevedon, Hilary Mann, Christian Keiber, John Bianco, Paul Borghese, Craig DiFrancia, J. Mallory McCree (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Nick Wasicsko se stal starostou v roce 1987, kdy městem Yonkers zmítala krize. Příkaz, jenž mu nařizoval vystavět nízkorozpočtové byty v bílých středostavovských čtvrtích, rozpoutal ve městě "válku" poháněnou rasismem, vraždami a politikou. Nick Wasicsko (Oscar Isaac), mladý starosta středně velkého města Yonkers ve státě New York, se potýká s federálním soudním příkazem, který mu nařizuje vystavět malý počet nízkorozpočtových bytových jednotek v bílých čtvrtích. Starostovo úsilí příkazu vyhovět však znesváří celé město, totálně paralyzuje místní správu a nakonec zničí i samotného starostu a jeho politickou budoucnost. Catherine Keenerová se představí v roli Mary Dormanové, majitelky domu ve východní části Yonkers, která během bitvy o umístění výstavby sociálního bydlení dospěje k pozoruhodnému objevu. Šestidílná minisérie Najděte mi hrdinu od scenáristy Davida Simona (seriály Treme a The Wire - Špína Baltimoru) a režiséra Paula Haggise (oscarové drama Crash), inspirovaná stejnojmennou faktografickou knihou spisovatelky Lisy Belkinové, zkoumá pojmy jako domov, rasa a společenství prostřednictvím životů zvolených představitelů, úředníků, aktivistů i prostých obyvatel města. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (53)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Pomerne nevýrazné, politicko sociálne drama bez dramatu (ako čo tu robí krimi, to ani pán Boh netuší), sledujúce osudy viacerých ľudí, ktoré sa snaží riešiť závažnú problematiku miešania “kultúr” v jednej štvrti z pohľadov rôznych spoločenských vrstiev, avšak sám za seba musím povedať, že buď to nebola taká závažná téma, ktorá by si zaslúžila filmársku realizáciu, alebo to niekto nedokázal zrealizovať tak, akoby sa žiadalo. Ja osobne v tomto seriáli rozhodne nevidím žiadne mimoriadne bohatstvo ani posolstvo. Až teda na záverečné mini pointy, ktoré sú viac než veľavravné. Ľudia si proste nič nevážia, rýchlo zabudnú, vinu vidia len v druhých, pričom od samých seba začnú len ojedinele, alebo vôbec. No a samozrejme, strach máme najmä z toho, čomu nerozumieme. Kvôli tomuto som ale nemusel 6 hodín sledovať niečo, čo som vedel už dávno .. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Nesmírně dobře napsaná a hlavně neuvěřitelně (dlouhodobě) aktuální záležitost (přijít s tímto skutečným příběhem v době uprchlické krize byla trefa do černého, i když by samozřejmě dokonale fungoval i bez ní). Prvotřídní socio-politické drama postavené na silných tématech (rasismus, třídní boj, odvrácená strana politiky), formálně přesně na (vysoké) úrovni současné "quality TV" (HBO, Showtime, Netflix aj.) a plné skvěle zahraných zajímavých, realistických a nejednoznačných postav. Náramně komplexní a naprosto antičernobílá výpověď o stavu současné západní společnosti. 90 % ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Ukažte mi hrdinu a já vám napíšu tragédii... David Simon pokračuje v tradici Scotta Fitzgeralda a ve svém hrdinském tažení za povýšení televizní produkce z bohapusté zábavy na společensko-filosofické traktáty, které člověka donutí zamýšlet se nad nejpalčivějšími problémy dnešní doby. Pro českého diváka bude sice obtížné ponořit se do děje zasazeného v reaganovské Americe konce 80. let, ústřední témata jeho díla (politika, chudoba, rasismus, atd.) jsou však nadčasová a jejich aktuálnost je bolestně zjevná nejen v současné Americe, ale i u nás. Simonovo historické drama je navíc špičkově obsazeno a z režijní stoličky jištěno vynikajícím Paulem Haggisem. 90% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

VĚC: NAŘÍZENÍ SOUDU V OTÁZCE BYTOVÉ VÝSTAVBY V KAUZE SPOJENÉ STÁTY A NAACP VERSUS MĚSTO YONKERS… /// Výstavba bytů pro nemajetné a následná integrace jejich obyvatel mezi „normální“ nájemníky budí vášně. Šanci za pačesy se snaží chytit mladý Nick Wasicsko, kterej ale netuší, že výstavba bytů pro socky, není vhodným důvodem k využití slabin protivníků… Ze života (regionálního) politika. Nebaví mě to! Jestli takhle fungujou politici (byť malinkatí) v Americe, no tak potěš klobás. Zajímavá může bejt podobnost mezi afroameričanama a pro nás blízkejma indoevropanama. Celkem ujdou i ty útržky ze životů lidí na (třeba i vašem) sídlišti. Navíc tady se jedná o skutečný postavy, který tenkrát… Tady se Haggis se Simonem nezapřou. Jenže… takový „od voleb, do voleb“, bez diváckejch emocí (na rozdíl vod těch, jichž se to týká), o politicích a jejich voličích, o politický naději (trochu utopie?) nebo (spíš či hlavně?) nalezení smyslu života. Takže všehochuť, která neupoutá a na kterou vám politicky (a nekorektně) seru! Navíc mi jsou ti lidi nesympatičtí… (nejen politici). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1999 napsala Lisa Belkin, mám na praku. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Jsem zastáncem teorie O.Newmana o státní výstavbě. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

maddy 

všechny recenze uživatele

„Show me a hero, and I'll write you a tragedy“ (Fitzgerald) alebo Ako dokáže politika zničiť aj slušného človeka. Vynikajúca mini-séria od HBO, na základe skutočných udalostí. S výborným Oscarom Isaacom, vynikajúco napísanými postavami, dialógmi a skvelo rozvrhnutými jednotlivými líniami príbehu. A navyše zobrazujúca stále aktuálne problémy (rasizmus, sociána diskriminácia a pod.). Kto nepozná príbeh Nicka Wasicska (dovolím si tvrdiť, že u nás asi skôr nikto), tak ešte aj s tak silným záverom, že diváka odrovná na pár dní. CELKOVO: 4,5* (9/10) ()

Galerie (45)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku tohoto dílu slyšíme skladbu „Gave It a Name“, která byla nahrána již v roce 1991, ale jelikož se nevešla na album „Human Touch“, tak byla vydána až na výběrovém albu s názvem „Tracks“, které vyšlo v roce 1998. (Trajektt)

Související novinky

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (více)

Reklama

Reklama