Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Dellamorte

Nepotrebujem sa vypisovať ku každej srandičke, ale mnou prepadnutý visit mi pripol k tomuto rentgenu šelest a zároveň , potvrdil slovácky (NE!)zmysel pre(T/Humor.! Thx za compániu a bro & sist šejker. Tolik bodov nemám, aby som hodila čo len NE hoď bod ( vykultúrovaný zážitok, aký máš aj ty, a nekecaj, že za rok apoň 1x ee. ) ()

insurgentes

Chtěl bych vidět vy kritizanti, kdy naposled Češi natočili něco, nota bene seriál, u kterého se dalo když ne smát, tak aspoň bavit. A já se tady u toho směju. Je to sice chvílema troškiáda, ale o to tu jde: v době, kdy Troška, zakladatel žánru, se křečovitě snaží naskočit na starou vlnu, kterou sám spustil, a nejde mu to, tak Slováci to chytli za správný konec: zápletky mají smysl, gradují, využije se každý komický moment včetně skvěle vybraných doprovodných písniček, a herci navíc svoje křupany skvěle hrají. Ne jak u Trošků, kde humor zastydl na tom, že vesnické báby jsou drbny, a přitom je jedna jak druhá, hrají naprosté nic, a zbytek herců jsou homoňové, jejichž kvalifikace pro film se zakládá na tom, že režisérovi nechali kousek hnědýho za předkožkou. ()

klichem

Naco pozerat dramy z americkeho brooklynu, ked mozete pozerat realisticku komediu zo slovenskych kopanic. A co ze je to trosku trapne a niektore z pouzitych vtipov ste uz poculi?! Ved ked sa niekto dokaze zabavit na komedii slunce-seno aj 100krat, dokaze sa zabavit aj na dolne hornej aspon raz. Pre mna nenarocne, ale predsa vtipne. Zatial hodnotim velmi pozitivne. Samostatnu hviezdicku by si zasluzilo zapojenie "hudobnych hitov" do deja. ()

helrohir

Po štyroch videných častiach môžem snáď konečne ohodnotiť túto "komédiu". Pred prvým dielom som mal celkom vysoké očakávania, pretože sitcom je snáď jediný žáner, v ktorom aj slovenské seriály môžu ponúknuť niečo neokukané a zábavné (viď "Susedia" alebo "Profesionáli"). Ale tento dedinský typ humoru ma takmer vôbec nezaujal, len sem tam sa objaví niečo fakt zábavné, takže určite som sklamaný a zvyšné diely už radšej odignorujem. ()

palo272 odpad!

Serial ktory svoju komiku postavil na najotrepanejsich stereotypoch a najprvoplanovejsich kontrastoch. Jedna postava kona hlupejsie ako druha ved ako jednoduchsie odmotivovat a vytvorit komediu? Zakladna zapletka, volby, postrada konflikt medzi strykom a synovcom, dvoch kandidatov na starostu, a vobec (kolkokrat sme ich za diel videli v spolocnej interakcii?), vsetko sa deje zrazu, nic nie je vybudovane, a kazdy motiv s nejakym dramatickym potencialom je v uvode zasliapany do zeme / kradez jedneho z kandidatov ktora moze ohrozit volby; cela linia zeny ktora dostala podmienku ze si ju jej frajer zobere, len ak to vyhra kandidat ktory podla neho nema sancu uspiet, a preco si vlastne vsetci myslia ze uspiet nemoze?(vidime len ostatnych vysmech) a naozaj divakom staci aby jeho popud kandidovat bol motivovany len jednym rozhovorom s krcmarkou do ktorej je zamilovany?/ ... Nevadila by mi hyperbola v podobe akrobacii farara, ci navstevy Vatikanu (hoc aj keby prisiel sam papez) ale ak bude serial ponukat perly akou bola scena s metylalkoholom, tak to autorom scenara a vsetkym ktori si ho precitali a aj potom sa na nom podielali tlieskam... Dufam ze divaci nie su hlupi ako si o nich zrejme tvorcovia myslia, ked im takyto paskvil ponukaju a prestanu cim skor tento skvost tv produkcie pozerat. Tak nieco zle napisane som davno nevidel, o co viac ma prekvapuje vyjadrenie ze tento serial bol dlho pripravovany. Tadialto cesta k dobremu slovenskemu sitcomu nevedie... ()

• Natáčení jedné epizody trvalo přes 4 dny. (SONY_)
  • Podľa marketingového odborníka dokázal jeden diel seriálu zarobiť až 50 000 eur. (Zdroj: cas.sk) (YoZo8)
  • V epizóde s názvom "Návšteva" je si v scénke, keď Ďuro a Sojka idú do mesta, v odraze bočného skla auta možné všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)