Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

MM_Ramone odpad!

Jedziný od nás z dedziny, kerý sa kukal na túto kokocinu bol prismahnutý odjebek Dežo z dolného konca. Ale aj toho to už omrzelo, pretože na tú mizernú bandu slovenských hereckých karikatúr (Polnišová, Sklár, Šebová, Kubovčík, Majeský, Pomajbo), starých krachovancov (Kožka, Landl, Sládečková, Gogál, Skrúcaný) a primitívnych ochotníkov (Heriban, Brajerčík, Tabaček), pod vedením shit-seriálového preborníka (režisér Tomáš Jančo) sa naozaj dlho nevydrží pozerať ani ten najväčší obecný blázon. Odjebkovi Dežovi to chvíľu trvalo pokiaľ "Hornú dolnú" spláchol do žumpy, kam patrí. Avšak každý aspoň priemerne inteligentný divák musí hneď vidieť, že je to odpad! ()

TomDolly

Tak trochu typický slovenský seriál, ktorý sa snaží o neuveriteľne veľkú komédiu. Trápne vtipy, ktoré by aj boli vtipné keby sa neopakujú v každej jednej časti. Prečo naše komédie upadajú? Keď toto dielo porovnáte s našimi staršími seriálmi tak ani nemôžte dať viac ako dve hviezdičky. Je mi veľmi ľúto, že sa takéto veci stále točia (aj keď predpokladám, že sa u nás aj stále točiť budú) už len pre herecké obsadenie v podaní Polnišovej, ktorá má podľa mňa na viac ako je Horná Dolná. Takisto mi je priam nepríjemné, že sa Kožka „vypracoval“ z Tisícročnej včely na tento seriál. Samozrejme, väčšina národu, ktorý sedí v obývačke si toto „úchvatné“ dielo pustí a zabáva sa. Pre mňa nepochopiteľné prečo tomu tak vlastne je... ()

JančiBači

Keby Babovřesky a Kameňák mali spolu dieťa, ich filmové potomstvo by sa určite volalo Horná Dolná. Presne to je to, čo seriál pripomína mix filmov Zdeňka Trošky. Aj napriek tomu, že sa dej odohráva v prítomnosti, seriál pôsobí ako keby išlo o 80 te roky minulého storočia (české odrhovačky tomu prispievajú). Každopádne ide o dobrý prúser, pretože záujem o humor tohto typu skončil z poslednou časťou trilógie Slunce, seno ( čo bohužiaľ nechápe aj Zdeňek Troška). Škoda že si to tvorcovia neuvedomili a neprišli s niečím novým. Pokiaľ malo ísť o seriál z dedinského prostredia, tak by nebolo od veci zasadiť dej do aktuálnej doby, čo sa nestalo .Takto seriál, ktorý bol točený v reálnom prostredí veru nezaboduje. Ťahákom určite malo byť aj herecké obsadenie. Ale postavy sú naozaj veľmi plytké a nerozpísane (keď je postava ožran, tak musí byť ožratá v každej scéne). Niektorým hercom sa podarilo naozaj kvalitne prehrávať, najviac asi Petre Polnišovej ktorá hrá svoju najhoršiu paródiu ( tento krát to je Evík zo Slunce ). Peter Sklár neprináša nič nové, hrá svoju postavu tak ako všetky svoje postavy v S.O.S. Majeského radšej nekomentujem. Iní zase dostali málo priestoru (ale je dosť možné že sa to zmení, pretože seriál ešte len začína ). Ja som sa v polovici druhého dielu rozhodol, že sa zo seriálom rozlúčim. A jednu symbolickú hviezdičku dávam za Dana Heribana. Na kvalitný komediálny seriál si budeme musieť ešte nejakú dobu počkať. ()

cure

Vítaný vietor na poli zábavy televízneho programu. Samozrejme nie je to zábava intelektuálna, ale to vôbec nevadí, pretože sa na to ani nehrá a vidieť, že herci a scenáristi vedia bravúrne pobehovať na špagáte medzi zábavným a trápnym. Kvitujem dĺžku a snahu o príbeh v každom diely. Spolu so Zborovňou, Susedmi a Sekerovcami najlepšia domáca zábava v TV od revolúcie. ()

Methew odpad!

Úplne nelogická zlátanina, ktorá pracuje na princípe primitívneho, tzv. záchodového humoru, ktorý nemá žiadnu logiku, a pobaví možno tak podpriemerne inteligentných ľudí so zdeformovanou predstavivosťou. Ako dlhoročný pozorovateľ rôznych filmov a seriálov, toto neodporúčam vážne nikomu. Nič Vás to nenaučí, nemá to žiadnu hĺbku, nie je v tom žiadne ponaučenie. Je to až naivne plytké. Som úprimne sklamaný z našej republiky... ()

• V epizóde s názvom "Návšteva" je si v scénke, keď Ďuro a Sojka idú do mesta, v odraze bočného skla auta možné všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)
  • Epizóda Rybník mala stanovenú TV premiéru 19. januára, ale televízia ju nedopatrením zverejnila online už 12. januára. (Karamanlis)
  • Na prvej časti sa pracovalo podľa Matthiasa Setteleho viac ako 9 mesiacov. (strategie.hnonline.sk) (tommy187)