Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

tibenskym 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne najslabšie (a zároveň najvtipnejšie) spracovanie King Konga. Pútavý začiatok, vystrieda nemastný-neslaný a najmä neakčný stred, ktorý speje až do pomaly plynúcej finálnej časti v meste. Prenesenie príbehu do aktuálnejšej doby, kde na ostrov nejdú filmári, ale ľudia z ropnej spoločnosti, a Kong šplhá na dvojičky Svetového obchodného centra namiesto toho, aby liezol na Empire State Building, samotnému príbehu nijak neškodí. Čo mi však chýbalo, boli dinosaury alebo iné potvory žijúce s Kongom na ostrove, pred ktorými Kong klasicky chráni hlavnú ženskú hrdinku. Dočkal som sa akurát jednej anakondy :-). Herecký prejav Charlesa Grodina bol viac než dobrý, mladý Bridges v pohode, no ukričané a hlúpe repliky Jessicy Lange liezli na nervy. V porovnaní s Jacksonovým King Kongom vyzerá táto verzia ako stupidita a samotný Kong ako retardovaná opica, avšak ako dobrodružná oddychovka film funguje. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Profláknutý fantastický příběh, s jehož zápletkou je většina z nás důvěrně obeznámená ... a zdá se, že nebohý sesazený King je široko daleko jediným opravdovým hercem, který se v něm vyskytuje. Hercem, jehož velikost se zdaleka nepoměřuje jen fyzickými rozměry. Jeho vzhled sice není perfektní, ovšem za to on sám nenese žádnou zodpovědnost. Ve všech ostatních ohledech se zhostil své nelehké úlohy se ctí, což bohužel nelze říct o žádném z dalších účinkujících. Všichni bez rozdílu tvoří sice početný, leč nepříliš přesvědčivý komparz a jejich herecké kreace jsou poznamenané buďto a) nedostatkem talentu, nebo b) neschopností režie - můžete si vybrat ... řekla bych, že b) je správně. Lidštější pohled na poněkud přerostlého lidoopa je sice chvályhodný, ale k lepšímu hodnocení nestačí ... 2,5* ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Italský producent Dino De Laurentiis se rozhodl oživit mýtus King Konga z roku 1933. A docela se mu to povedlo : A ž na pár maličkostí - Když Kong napadne vlak je plný křičících lídí. Když ale zvedne jeden vagón, je prázdný a je vidět, že je to miniatura nebo když Kong skočí z jedné věže Světového obchodního centra na druhou, můžeme vidět dráty které ho drží. Ocenění : Oscar - Zvláštní cena za vizuální efekty ; nominace : kamera, zvuk. Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Speciální cena. Zlatý glóbus - ženský herecký debut (J. Lange). Scénář : Lorenzo Semple. Kamera : Richard H. Kline. Hudba : John Barry. Hrají : Jeff Bridges ( Jack Prescott ), Charles Grodin ( Fred Wilson ) a nebo Jessica Lange ( Dwan ). Maketa Konga vysoká 12 metrů je největší postavenou mechanickou loutkou vůbec. ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Do 70.let přenesený příběh prošel nezbytnou proměnou tak, aby odpovídal světu tehdejší doby. V tom není žádný problém až na to, že objevení ostrova, který není na mapě už působí narozdíl od roku 1933 krapet "na nadzvihlé obočí". V čem je problém, že nejslavnější scény z milovaného originálu Guillermin podal nově naprosto bez fantazie (kus, kdy Kong shazuje namořníky z klády do rokle je zase vrcholným příkladem toho, jak nejvíc se dá odfláknout celá scéna - režisér to snad ani nechtěl natočit). V čem také film oproti originálu dost hapruje je nijaká návaznost ve scénách, kdy se střihem prolínají momenty s chlápkem v opičím kostýmu, obrovskou robotickou rukou držící Dwan (?!) a studiovou výpravou. Je tak strašně očividné, že se každá scéna natáčela o týdny jindy, že to neuvěřitelně ruší... víc jak zadní projekce, která je nečekaně snesitelná. Kong - narozdíl od nového i starého bratříčka - je až moc polidštěný a chůze po dvou a vůbec celkově očividný "chlap v kožichu" je strašný omyl. Majestátnost se vytratila. Kam se hrabe na film z roku 1933! Občasné "výpadky inteligence" scénáře vynahrazují Bridges a Lange (kočka), kteří dohromady fungují dobře a není pochyb o jejich kvalitách. __ Bohužel slušnému filmu nejvíc podráží nohy sám režisér, který ho zpracoval s nezájmem a bez atmosféry. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„King Kong“ z roku 1976 je dobrý, ve smyslu průměrný. Herecky je to zajímavé, ale postupně zjišťujete, že se to dá jen těžko snést. Scénář je místy hodně chabý a film je zbytečně moc roztahaný, takže se z něj vytrácí napětí. Finále kraluje, ale čeká se na něj příliš dlouho, některé scény jsou opravdu úplně zbytečné. Ten zajímavý nádech, který to mělo v mém dětském věku, se vytratil. Bohužel, některé filmy prostě stárnou. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Práva na televizní vysílání koupila stanice NBC za částku 19,5 milionu amerických dolarů. Na TV obrazovkách se film objevil v roce 1978. (fiLLthe3DD)
  • Rick Baker používal při natáčení animační masku, to znamená, že při natáčení ve studiu maska nahrávala tvar obličeje Konga ve filmu. Jediný rozdíl byl v tom, jak herec uvedl: „Když jsme točili Konga, já to většinou točil v kostýmu všechno, ale ve filmové podobě Kong vypadal neuvěřitelně a já když jsem to viděl pak na premiéře, tak jsem řekl, že to byla skvělá práce. Sám jsem navrhl kostým gorily, podle které vznikla jeho postava. Hodně lidí si myslí, že Kong jsem já, ale omyl, Kong byl robot, já mu jenom efekty dodával podobu.“ (Fuhman.Dajar)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama