Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

Legas 

všechny recenze uživatele

Po Jacksonově remaku jsem byl zvědavý a znovu se podíval na "sexuální verzi" z roku 1976. Její posměšný přídomek jsem pochopil velice záhy. Bezpohlavní Kong vyvaluje na Jessicu Lange svá nadržená kukadla, "prstíkem" ji odhaluje a masíruje ňadra a milá Jessica u toho vzdychá jako v docela kvalitním pornu. To je bžunda, přátelé! Ale i tak mě tato starší klasika učarovala nádhernými exteriéry, hudbou Johna Barryho a i na Jessicu Lange se pěkně kouká, i když svým "herectvím" připomína Keiru Knightley. Triky jsou na svou dobu kvalitní. Je zcela evidentní, že jde o muže v převleku, ale je to všechno tak dobře zakomponované, že bych na to i rád zapomněl. Horší už je to po těch letech s emocemi. Když mně bylo deset, hrozně jsem se do filmu vžil, ale teď když vidím chlapa v obleku Konga, který chodí po zadních, tak neustále vidím spíš nějaké bezduché godziloidní monstrum, než obrovskou gorilu. V tomhle Jackson jednoznačně vyhrál. O ždiblínek nad průměr vytahují "sedmdesátšestku" neustálé narážky na sebe sama a docela příjemná stupidita filmu, která vyvrcholí "zveřejněním" Konga v New Yorku (nebudu prozrazovat, ale reagoval jsem ve stylu WHAT THE FUCK...) a dále oddychovou scénou s panákem whiskey v restauraci, když Kong demoluje město. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Bylo mi šest, když jsem na něj viděla ukázku před pásmem pohádek pro děti, na které nás vzala škola, a byla jsem tak stržena, že jsem dokázala něco nemyslitelného: donutit rodiče, aby mě na něj po mé večerce vzali do místního obecního kina. S odsupem času si ale uvědomuji, co filmaři provedli s původní předlohou, protože povídka od Edgara Wallace nám představuje obrovitou, zlou a frustrovanou bestii, která s tvorem v tomto filmu, jehož smrt nakonec hlavní hrdinové oplakávají, nemá pranic společného. Přesto všechno je to právě verze z roku 1976, která ve mně zanechala největší dojem. Nebudu hanit efekty, ačkoliv na tehdejší dobu byly výborné, nelze srovnávat s nejnovější Jacksonovou verzí. Tento King Kong pro mě přes všechnu naivitu a prznění předlohy zůstane nejděsivějším, možná i proto, že se odehrává v moderní době bez pohádkových kulis NY třicátých let, tudíž pro mě více fantazijním světě a Kong se tady vzpřímenou chůzí spíš podobá člověku než opici. Peter Jackson svou bestii zbavil veškeré hrůznosti a tajemna a všechno potopil pod plačtivosti, vrstvami bitev s jinými monstry a na Konga, jakoby se zapomnělo. Hold, co fungovalo ve 30. letech, nemusí fungovat v současnosti. Navíc Jacksonova Ann Darow je nesympatická, nezajímavá a naprosto hloupoučká - klidně by si mohla střihnout jednu z těch předobrých dívčin v Troškových pohádkách. Nebudu zastírat, že za mé vysoké hodnocení nemá vliv velká sentimentalita, ale King Kong (1976) je jedním z těch filmů, které ve mně probudili lásku k příběhům. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Plavba a prozkoumávání ostrova s velkolepými kulisami představují top dobrodružného žánru a perfektně vtáhly. Bohužel se laťku nepodařilo udržet a po zajetí Konga to šlo od 10 k 5, zkratkovité finále bez logiky na věžích World Trade Center pak bylo vyloženě slabé. Také se v něm nejvíce projevila triková omezení, kdy veškerá akce (s chlápkem v obleku opičáka, či naopak s ohromnými mechanickými pažemi) vyznívala hodně těžkopádně - asi i proto scénář z džungle vyškrtl veškerou prehistorickou havěť vyjma jednoho souboje s přerostlým hadem. Za funkční vývoj romantických citů (mezi ústřední lidskou dvojicí, méně už k "chlípnému" Kongovi) si zásadní kredit připsaly romantická Barryho hudba a neodolatelná, živelně prostomyslná "blondýnka" Jessiky Lange. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Tohle je asi nejhorší ztvárnění King Konga. Ale není to zase úplná blbost. Film má příjemnou exotickou dobrodružnou atmosféru, přesně takovou, jakou měly filmy v 60 - 70. letech a dnes už jí nemají. To znamená, že film má vynikající výpravu. Speciální efekty už zestárly, chlap v gumovém chlupatém ohozu už dnes nikoho nedostane, stejně jako všudypřítomná robotická ruka a a tak musí brát člověk film hodně s nadhledem. Asi největší výhrada putuje na adresu Jessicy Lange. Nějak jsem nepochopil, jestli je její postava myšlená vážně, nebo zda-li si z toho děl srandu. Každopádně je to totální kravka. ()

d-fens 

všechny recenze uživatele

vyzdvihol by som najmä úvodných70-80 min, ktorým dominuje krásna výprava (ostrov Kauai na Havaji), príroda (myslím celkovo, aj so sexy debutantkou Jessicou Lange ;), vydarené kulisy a okultná atmosféra v pevnosti domorodcov, + samozrejme nastolenie základnej línie príbehu o "kráske a zvierati", o tragédii nenaplniteľnej lásky..... ďalšie dve verzie som zatial (jan2011) nevidel, ale predpokladám že u tej prvej bude hodnotenia zdvíhať "úcta ku klasike", a u tej Jacksonovej zase nadšenie z počítačových efektov - možnosti ktorých samozrejme filmári v roku 1976 ešte nemali .... a len taká pikoška o tržbách (podľa údajov od užívateľa T2): King Kong (1976) zarobil 3,8 násobok, a King Kong (2005) iba 2,7 násobok vstupných nákladov :) (čo však môže iba dokazovať postupnú "devastáciu Hollywoodu" pirátskym sťahovaním filmov z internetu :)) ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Rick Baker používal při natáčení animační masku, to znamená, že při natáčení ve studiu maska nahrávala tvar obličeje Konga ve filmu. Jediný rozdíl byl v tom, jak herec uvedl: „Když jsme točili Konga, já to většinou točil v kostýmu všechno, ale ve filmové podobě Kong vypadal neuvěřitelně a já když jsem to viděl pak na premiéře, tak jsem řekl, že to byla skvělá práce. Sám jsem navrhl kostým gorily, podle které vznikla jeho postava. Hodně lidí si myslí, že Kong jsem já, ale omyl, Kong byl robot, já mu jenom efekty dodával podobu.“ (Fuhman.Dajar)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama