Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

Legas 

všechny recenze uživatele

Po Jacksonově remaku jsem byl zvědavý a znovu se podíval na "sexuální verzi" z roku 1976. Její posměšný přídomek jsem pochopil velice záhy. Bezpohlavní Kong vyvaluje na Jessicu Lange svá nadržená kukadla, "prstíkem" ji odhaluje a masíruje ňadra a milá Jessica u toho vzdychá jako v docela kvalitním pornu. To je bžunda, přátelé! Ale i tak mě tato starší klasika učarovala nádhernými exteriéry, hudbou Johna Barryho a i na Jessicu Lange se pěkně kouká, i když svým "herectvím" připomína Keiru Knightley. Triky jsou na svou dobu kvalitní. Je zcela evidentní, že jde o muže v převleku, ale je to všechno tak dobře zakomponované, že bych na to i rád zapomněl. Horší už je to po těch letech s emocemi. Když mně bylo deset, hrozně jsem se do filmu vžil, ale teď když vidím chlapa v obleku Konga, který chodí po zadních, tak neustále vidím spíš nějaké bezduché godziloidní monstrum, než obrovskou gorilu. V tomhle Jackson jednoznačně vyhrál. O ždiblínek nad průměr vytahují "sedmdesátšestku" neustálé narážky na sebe sama a docela příjemná stupidita filmu, která vyvrcholí "zveřejněním" Konga v New Yorku (nebudu prozrazovat, ale reagoval jsem ve stylu WHAT THE FUCK...) a dále oddychovou scénou s panákem whiskey v restauraci, když Kong demoluje město. ()

topi 

všechny recenze uživatele

První verze King Konga, kterou jsem viděl, tenkrát jsme na tom byli se školou a už tenkrát se mě film moc líbil. Trošku se liší podle původní verzi, co se týče hlavní hrdinky, ale jinak je to klasický příběh o " Krásce a Zvířeti ". Parádní složkou k filmu je hudba, o kterou se postaral John Barry. Ta je fakt perfektní! ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Plavba a prozkoumávání ostrova s velkolepými kulisami představují top dobrodružného žánru a perfektně vtáhly. Bohužel se laťku nepodařilo udržet a po zajetí Konga to šlo od 10 k 5, zkratkovité finále bez logiky na věžích World Trade Center pak bylo vyloženě slabé. Také se v něm nejvíce projevila triková omezení, kdy veškerá akce (s chlápkem v obleku opičáka, či naopak s ohromnými mechanickými pažemi) vyznívala hodně těžkopádně - asi i proto scénář z džungle vyškrtl veškerou prehistorickou havěť vyjma jednoho souboje s přerostlým hadem. Za funkční vývoj romantických citů (mezi ústřední lidskou dvojicí, méně už k "chlípnému" Kongovi) si zásadní kredit připsaly romantická Barryho hudba a neodolatelná, živelně prostomyslná "blondýnka" Jessiky Lange. ()

tibenskym 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne najslabšie (a zároveň najvtipnejšie) spracovanie King Konga. Pútavý začiatok, vystrieda nemastný-neslaný a najmä neakčný stred, ktorý speje až do pomaly plynúcej finálnej časti v meste. Prenesenie príbehu do aktuálnejšej doby, kde na ostrov nejdú filmári, ale ľudia z ropnej spoločnosti, a Kong šplhá na dvojičky Svetového obchodného centra namiesto toho, aby liezol na Empire State Building, samotnému príbehu nijak neškodí. Čo mi však chýbalo, boli dinosaury alebo iné potvory žijúce s Kongom na ostrove, pred ktorými Kong klasicky chráni hlavnú ženskú hrdinku. Dočkal som sa akurát jednej anakondy :-). Herecký prejav Charlesa Grodina bol viac než dobrý, mladý Bridges v pohode, no ukričané a hlúpe repliky Jessicy Lange liezli na nervy. V porovnaní s Jacksonovým King Kongom vyzerá táto verzia ako stupidita a samotný Kong ako retardovaná opica, avšak ako dobrodružná oddychovka film funguje. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Nikdy mě tyhle filmy moc nezaujaly. Tento film má aspon zajímavý příběh, který diváka drží během celého filmu. Ale to je asi tak vše dobré. Přehnané scény, žádná vážnost atd. Takže to vidím tak na přelom 1 a 2 hvězdy. Přesto to na tu dobu šlo a efekty stálo za malou zmínku, tak dávám vydřenou druhou hvězdu. 30% = ** ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Scéna, ve které Kong (Rick Baker) demoluje nadzemní dráhu, je ve skutečnosti točená scéna v prostoru modelu města. Sám herec se k tomu vyjádřil, že několik scén hrál sám a zbytek filmu za něj zaskakoval štáb. (Fuhman.Dajar)
  • Ve scéně, kdy Kong skočí z jedné věže Světového obchodního centra na druhou, je možné všimnout si, že je držen dráty. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama