Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

berg.12 

všechny recenze uživatele

V posloupnosti u mě tenhle remake předcházel originálu, hodně dlouhou dobu jsem ani netušil, že nějaký originál je. Oproti němu tenhle film opravdu hodně zlidšťuje, nejen King Konga, ale i hlavní představitele. Místo nafoukaného seladona je zde uvědomělý ekolog a místo jakési vřeštící kosti, je tu žena, která pochopí, že i tahle přerostlá opice má srdce. I téměř celý Ztracený svět ustoupil prohloubení vztahu kráska - netvor. Hodnocení je pravda trošku nostalgické, spousta věcí je ve filmu trochu zastaralých (o Newyorských Dvojčatech nemluvě), ale atmosféru a napětí určitě má a oproti předloze přibylo i trochu humoru. Pro mě je to zkrátka stále ten první King Kong. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Místo hrůzy srdcebolná romantika, místo horroru něco mezi Disnleylandem a parodií, kde zamilovaná přerostlá opice teskní po uječené Jessice Langeové a ta jeho city jímavě opětuje. Na svou dobu trikově výborné, ale stejně jako nová Jakcsonova verze dokazuje, že některé příběhy prostě fungují jen ve své době a z té plynoucí formě a kontextu, takže jsou dále nepřenosné a zřejmě jednou provždy neopakovatelné. Jedinou fungující verzí Kongova příběhu tak asi definitvně zůstane předválečný originál pánů Coopera a Schoedsacka. ()

Reklama

papaJA21 

všechny recenze uživatele

Tak to teda opravdu bylo něco. Asi nebudu komentovat triky a zvláštní efekty, ty jsou hodně prostinké a úsměvné. Ale pocitově fungují dobře. Horší je to se scénářem a dějovou linkou. Ta se v New Yorku úplně zhroutí a nezbude než se prostě dívat a moc nad tím chaosem nepřemýšlet. Celkově bych řekl že první hodinka je hodně lepší než druhá. Jessica Lange sice moc dobře nehraje, ale je vážně vtipná. Kdykoli je na plátně čekám někde logo Playboye. Bridges je takový jalový, ale co má taky hrát s tímhle scénářem? Velké překvapení pro mě bylo že opičák leze na WTC. A nejlepší scéna? - Kong bere Dwan do sprchy pod vodopád a pak se ji snáží osušit foukáním. To jsem vážně málem spadl z gauče :))) V českém dabingu mluví Bridgese Vašut. To je téměř nesnesitelný zážitek. Já to vydržel deset minut než jsem přepnul na originál. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Bylo mi šest, když jsem na něj viděla ukázku před pásmem pohádek pro děti, na které nás vzala škola, a byla jsem tak stržena, že jsem dokázala něco nemyslitelného: donutit rodiče, aby mě na něj po mé večerce vzali do místního obecního kina. S odsupem času si ale uvědomuji, co filmaři provedli s původní předlohou, protože povídka od Edgara Wallace nám představuje obrovitou, zlou a frustrovanou bestii, která s tvorem v tomto filmu, jehož smrt nakonec hlavní hrdinové oplakávají, nemá pranic společného. Přesto všechno je to právě verze z roku 1976, která ve mně zanechala největší dojem. Nebudu hanit efekty, ačkoliv na tehdejší dobu byly výborné, nelze srovnávat s nejnovější Jacksonovou verzí. Tento King Kong pro mě přes všechnu naivitu a prznění předlohy zůstane nejděsivějším, možná i proto, že se odehrává v moderní době bez pohádkových kulis NY třicátých let, tudíž pro mě více fantazijním světě a Kong se tady vzpřímenou chůzí spíš podobá člověku než opici. Peter Jackson svou bestii zbavil veškeré hrůznosti a tajemna a všechno potopil pod plačtivosti, vrstvami bitev s jinými monstry a na Konga, jakoby se zapomnělo. Hold, co fungovalo ve 30. letech, nemusí fungovat v současnosti. Navíc Jacksonova Ann Darow je nesympatická, nezajímavá a naprosto hloupoučká - klidně by si mohla střihnout jednu z těch předobrých dívčin v Troškových pohádkách. Nebudu zastírat, že za mé vysoké hodnocení nemá vliv velká sentimentalita, ale King Kong (1976) je jedním z těch filmů, které ve mně probudili lásku k příběhům. ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Byť mne k tomuto snímku neváže tak silné citové pouto jako k "Jacksonově" remaku, či trikově revolučnímu (a kupodivu i dějově dynamickému) originálu z roku 1933, tak ze všech tří počinů má právě tento asi tu nejlepší "myšlenku" a zdůvodnění, proč se vlastně naši hrdinové na ostrov vydali - těžba ropy a nenasytné korporace jako základ pro film o obří opici jsou mi totiž milejší než děj z prostředí filmařského zákulisí. Rovněž musím ocenit i technické zpracování - byť se zub času na vizuálních efektech viditelně podepaal, není to tak okaté jako například v japonských "Godzillách" (což je logické, jednak měli amíci vyšší rozpočet a jednak se vyvarovali vyloženě přepáleným akčním sekvencím). Na druhou stranu mi vadilo dosti rozvláčné tempo, kvůli kterému je zde řada hluchých a až tristně nudných pasáží, které pak musejí zachraňovat ikonický "Kong," podmanivá hudba a naivně roztomilá Jessica Lange. Slabší čtyři hvězdičky, vím že by se to dalo zpracovat i hůř (mám na mysli tu sra**u "Kong: Skull Island"). ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Ruka mechanické loutky King Konga málem zardousila herečku Jessicu Lange, tento záběr se nachází i ve filmu. (kriticom)
  • Ve scéně, kdy Kong skočí z jedné věže Světového obchodního centra na druhou, je možné všimnout si, že je držen dráty. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama