Jackie Kallenová nebojuje pro slávu. Bojuje za respekt. Film "Ring volný", natočený podle skutečné události, představuje Meg Ryan jako odvážnou a skoro drzou manažerku boxu, která se snaží z obyčejného chlapíka Luthera Shawa udělat světového profesionálního boxera se "smrtícím" úderem. Jackie chce pomoci Shawovi dostat se do soutěže číslo jedna, a tak přemluví zkušeného trenéra Felixe Reynoldse, aby zanechal odpočinku a začal znovu pracovat. Než však trojice uskuteční svůj velký sen o účasti na šampionátu, nejdříve musí zjistit, jak se v ringu i mimo něj pohybovat. Nejde o to, jak hluboko padneš. Důležitější je vstát a tvrdě bojovat dál. RING JE VOLNÝ! (oficiální text distributora)

Djkoma

Nečekal jsem, že tento "malý" film s Meg Ryan, která už opravdu není hvězdou, dokáže překvapit. Nejde zde o překvapení oscarové nebo nějak extra kvalitní, ale o fakt, že film o ženě trénujícím boxera dokázal být cca polovinu doby opravdu zajímavý. Kdyby Charles S. Dutton udržel kvalitu po celou dobu možná by došlo i na 4*. Meg Ryan po dlouhé době předvádí výkon, na který se stojí za to podívat a Omar Epps není také vůbec špatný. Mohlo to být o hodně horší, takže jsem rád, že mých 106 minut nebylo věnováno do naprosté kraviny. ()

jasiska

Keď si to tak vezmem kolem-dokola, tak v tom filme vlastne nebolo ani nič, čo by ma malo zaujať (box???), ani nič originálne (koľko som už videla filmov, kde hlavný hrdina napriek papierovo slabšiemu postaveniu porazí Goliáša?) a ani Meg Ryan nebola až taká geniálna, aby sa len kvôli nej oplatilo pozerať tento film. A napriek tomu nemôžem povedať, že by tento film bol až taký zlý. Priemerný? To áno. Ale pozerať sa naň dalo, ani som sa nenudila, postavy boli sympatické a scenár mi nedrásal žalúdok. Tento film mal asi aj vyššie ambície (ako sa žena snaží prebíjať do mužského sveta, nepriaznivý vplyv slávy a médii na charakter človeka), ale tieto línie boli len naznačené, a preto sa v tomto prípade o filme s hlbším posolostvom nedá hovoriť. ()

UncleG

Hlavní dojem z filmu: Točit se dá dokolečka pořád jedna a tatáž zhovadilost o velkém vítězství a přirozeném talentu. Hlavní poznatek z filmu: Meg Ryan zestárla, zošklivěla, zhrbatěla, fasádičku má zdecimovanou plastikama, nechala si přifouknout ponoukadla, neustále jí padají vlasy do očí, takže vypadá jako anorektickej bobtail a její hereckej výkon spočívá v tom, že zbytky všech sil vraští svý botulotoxový obočí a pouští "mračáky" na všechny strany. Skutečnost, že se její postava chová jak nevycválaná, arogantní káča, je pak doprovázena komentáři: „Páni, ta je drsná!“ případně „Téda, ta mu to nandala…“ A nakonec hlavní poučení z filmu: Že žena dokáže být tvrdší manažerka než muž? To je mi úplně ukradený! Pokud v její postavě nejsem schopen rozpoznat mirkoskopickej „lidskej rozměr“, bude to vždycky jen uřvaná namachrovaná bréca, která by potřebovala namočit do kádě s kyselinou a rozjezdit parním válcem do Manhattanu. A nechte si ty slinty jak "Meg zvedá kvalitu filmu“, protože její roli by zahrála líp i cvičená gorila. ()

El-Barto

Mě to zase nepřišlo jako taková tragédie, jen jako nenáročná podívaná, na kterou člověk rychle a bezbolestně zapomene. Jen pravda, že ničím extra nevyčnívá, ale aspoň průměrné kvality má. Moc se mi líbila Meg Ryan a hlavně Tony "Monk" Shalhoub, kterému podle mě tahle slizká role překvapivě sedla a rozhodně měl dostat víc prostoru. Nějaké napětí, emoce nebo postupné oddalování se manažerky od boxera chybí úplně a asi nejhorší je hudební doprovod, jak z nějakého romantického béčka. Celkem to je tak na 5/10. ()

kleopatra

"Malý pivo", které vyrostlo mezi provazy, dospělo a nehodlá se vzdát svého snu - a když už nemůže boxovat, tak do toho chce aspoň kecat. Nenáročná zábava, ale Meg je v tom opravdu moc dobrá a její svěřenec vlastně taky. Neobejde se to bez frází jako: "ty nemusíš bojovat o tilul, ty už ho vlastně máš", ale co jiného má říkat manažérka svému svěřenci? "Vyflákni se nato, jsi sralbotka"? Ty hlody v tomhle prostředí nějak nevadí, patří tam a kromě toho mě ten finální zápas docela vzal :-)). ()

• Aby lepšie pochopila šport, brala Meg Ryan kvôli úlohe Jackie Kallen tri týždne lekcie boxu. (Raccoon.city)