Expanze

• USA The Expanse
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (více)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ashford nebyl nikdy záporák, Inaros je podle mě velmi zajímavý charakter, má fakt obrovské charisma a je to takový ten "ďábel" s andělskou tváří, co taky zas tak často ve fikci nevidíš a to vždy ocením. Líbí se mi, jak neskutečně odvážný až šílený je a má ambice, které nikdo nečekal - tedy úplně zvrátit rovnováhu sil v sluneční soustavě, úplně. Fakt cool postava, aspoň doposud, kdy je stále docela tajemný, bojím se, že když se dostane do střetu s našimi známými, tak ztratí kouzlo.

Zatím jsem viděl jen první epizodu, takže ostatní zápletky nebudu hodnotit, ale počítám že Amosova minulost bude zajímavá a vyšetřování Bobbie taky. Alex se asi zapojí do této linie.. u Holdena netuším.

cyphercz

Mne pride uplne nudny. Nejaky trapny revolucionar ktory nema ani normalny ciel(mam rad zaporakov ktori maju nejaku normalnu motivaciu ako mal napr ashford, nie uplnych psychopatov kotrych jedinym cielom je len nicit).

Naominim syn tiez nudna zapletka ktora skonci samozrejme tak ze chlapec sa uvedomi a pomeri sa s matkou a zabije Inarosa v poslednej chvili pred nejakym utokom.

Marsova zapletka o predaji zbrani tiez bieda.

Amosova rodina zapletka tiez nic extra.

Dalsi blazon co sa hra s protomolekulou a mozeme hadat ako to asi dopadne. Klasicky sa mu to vymkne z pod kontroly.

Co sa mi paci je ako ukazuju teraz mars, snazili sa o teraformaciu, a vdaka novym planetam zistili ze je to uplne zbytocne a su v depresii. To aspon vysvetluje preco nic nerobia proti Inarosovi.

Trochu zaujimava je este byvala prezidentka, a jej boj proti novej.

Ty v ktorej z nich vidis potencial?

na příspěvěk reagoval mato331, cyphercz

Gertrudo

Tak nebyl to ten nejvíc awesome rozjezd série, ale baví mě to víc, než začátek té čtvrté a přijde mi, že tam je větší potenciál než v té čtyřce, která byla v podstatě celá akorát na jednom místě - Ilusu. Tady máme zase celou soustavu a postavy rozeseté po ní, přičemž věřím, že se brzy začnou jejich linky víc a víc proplétat plus Inaros je mnohem větší sviňák než Murtry:)

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Tak bohuzial obavy ktore ukazal trailer boli opodstatnene. Prve tri diely velka nuda. A ani nevidim ziadny potencial v rozohratych zapletkach. Hadam sa mylim a aspon jedna bude lepsia ako sa zatial javia.

Helo (hodnocení, recenze)

A Alexe se v poslední sérii nedočkáme... Už se ví, jak dopadlo vyšetřování?

TheDarKnig

Mě to tak přijde :D Přijde mi to jako věky, co jsem dočetl poslední a co čekám na další, kterou pořád ne a ne vydat v ČJ :D

Helo

No, to si myslím s GRRM nejde vůbec srovnávat. Další knihy zas až tak v nedohlednu nejsou, na rozdíl od 10 let čekání na Winds of Winter :D

TheDarKnig

No, začínám se cítit jak fanoušek GRRM. Knížky mám přečtený a další u nás zatím nevyšla :( A ty další jsou v nedohlednu :(

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

No je to trošku škoda, ale asi pochopitelné. A stále člověk bude mít ty knížky, že ano :)

cyphercz

Aj suhlasim, aj nie. Je fajn ked sa podari udrzat kvalitu serialu do konca aj za cenu menej dielov a serii.

Ale na druhej strane kym kvalite nepadne tak ze uz to nezapnem ani z nudy tak mi to nevadi. TBBT a HIMYM klesli z top na priemer a dobre fory tam boli az do konca. Tak isto pozeram aj grey anatomy, s prvymi seriami sa to uz neda porovnat ale stale je to na zabitie nudy ok. Keby som si mal vybrat ci zarezat serial v najlepsom alebo pockat kym divaka prestane bavit, druha moznost mi pride lepsia.

Gertrudo

jako jo, na jednu stranu je škoda, že to bude končit, na tu druhou pokud ty zbývající 2 sezóny budou dosahovat (nebo předčí) kvalit řad 1-4 a celé to uzavřou nějakým epickým dílem/dvojdílem, tak i tak budu spokojený, někdy je lepší přestat v tom nejlepším, než seriály natahovat, viz např. taková SG1, Simpsonovi, HIMYM, TBBT a mnoho dalších:) Ona už ta 4. řada byla trochu pomalejší co se vývoje děje týče, hlavně ve srovnání s 2. a 3. sérií

cyphercz

:D, ok to uz je vacsi problem. Stale ale jednoducho vysvetitelny pokrokom v medicine. Par geekov by si sice pohundralo, ale radsej to ako zrusenie serialu, pripadne kompletna zmena castingu.

Aj ked ked pozries na halle berry v 20ke a teraz tak nevidim rozdiel:).

Gertrudo

ok, 10 let byl můj příklad a asi ne moc dobrý, teď jsem trochu pogooglil a ten time jump má být 30 let, to už opravdu jen tak lehce nezamaskuješ...:)

cyphercz

Nemyslim, vysvetlit ich nestarnutie je lahke. Vsak sme v buducnosti a maju lepsiu zdravotnu starostlivost:).

Plus ani nehovorim kolkokrat boli v serialoch casove skoky do minulosti(10 rokov a pod), herci vyzerali rovnako a nikto to neriesil. Tak isto by sme neriesili keby spravili s nimi skok o 10r dopredu.

fabecc1222

nemůže být tím hlavním důvodem pro konec po 6. sezóně ten time jump v knihách? Nevím kolik to přesně je, ale jestli třeba 10 let, tak to dá rozum, páč by museli herce furt všemožně líčit, aby vypadali starší atp.:)

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Njn, co se dá dělat :) Tak třeba to dají někam dohromady, aby se dorovnali. Prý se ještě i další knihy píšou? Možná do zrušení promluvila i současná situace, Expanse bude určitě drahé na výrobu, a šetří všichni...

cyphercz

Ne, to mám pocit, že ten timeskip bude až v šesté knize nebo dokonce až v sedmé. A co se protomolekuly týče, nejspíš tam někde bude, ale tentokrát možná spíše na okraji. Nebo trailer mnohé věci tají, že ano.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Jinak 16. prosince první tři epizody a pak každý týden jako The Boys. Trochu mrzuté, ale co se dá dělat.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Trailer fajn, akurat teda zapletka mi nejako nesedi. Odkedy maju belters taku silu ze dokazu porazit Zem, a co Mars? Ti sa budu len prizerat?

TheDarKnig

fuckin' Belters...:)) jinak neměl se děj odehrávat desítky let po událostech 4. řady? Knihy jsem nečetl, ale někde jsem zaznamenal tuto informaci, z traileru ale všichni vypadají stejně jako v oné 4. řadě. A taky žádná zmínka o protomolekule, že by tato zápletka už tedy byla nadobro vyřešená?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Helo

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse