Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

horn.t

Chtěl jsem dát lepší tři hvězdy, ale když jsem si přečetl některé komentáře, jednu jsem přidal. Když teď o tom uvažuji, byla zasloužená. Bavil jsem se nejen já, ale i má obvykle trochu upjatá přítelkyně. Nechápu, co by někteří z Vás vlastně chtěli? Neberte to a hlavně se tak strašně vážně! ()

bonsetti

Je tu na CSFD velmi rozporuplné hodnocení, a spíše směrem k horšímu. Já jsem zřejmě viděl jiný film, nebo jsem jiný divák než většina zde. Mě se to líbilo, je to příjemná oddychovka. ()

milos.bradik

Příšerná blbost. Jednu hvězdičku dávám jen za herecké obsazení jako odškodnění pro herce, kteří hrají v takové hrůze. ()

Mustrum

Velice slušná komedie s neslušným a nekorektním obsahem. Panoptikum volně propojených příběhů, které se postupně skládají do sebe. Příjemná oddychovka, která možná jednou bude pro svoji nekorektnost ve všem "trezorová". ()

Tomgunses

Nevtipný (zasmál jsem se 2x), hloupý, trapný, nedrží to pohromadě, nejvíc by to mohla vystihovat dvě slova "divný film". Hraje tam moje oblíbenkyně Rambová a na režijní prvotinu Kotka to nebylo tak špatné, 30 % ()

janmatys

Tohle je jeden z mála českých filmů, který je tu naprosto nepochopitelně (a nepochopeně) podhodnocen. Herecké výkony solidní, scénář dává perfektní smysl a vtipy jsou místy až mistrovské! Dávám 75% a vůbec se toho nebojím, protože toto je jedna z povedených CZ komedií, kterých je poslední dobou jako šafránu. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku