Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

adamm90

Teda, musím říci, že ze začátku filmu jsem se docela nudil, ale jak film pokračoval, začalmě víc a víc unášet..... Byl to film nacpaný emocemi a vynikajícími hereckými výkony. Hlavně DiCapriovi bych jeho roli i uvěřil. Byl opravdu dobrý. Stejně jako nakonec i celý film. Nejdříve jsem chtěl dát 4*, ale ten závěr filmu byl opravdu senzační a silný, jako málo který film, takže nakonec dávám 5*. ()

Lovin

Pohodový odpočinkový film, který pohladí po duši. Je to film o obyčených trápeních normálních lidí a o hledání, nehledání východisek z nich. Když k tomu připočtu výborné herecké obsazení, Leo DiCapriův životní výkon a překvapivý konec nezbývá než hodnotit plným počtem bodů. ()

e-pilot

Takhle skvělou konstelaci hereckých výkonů aby filmový fanoušek pohledal. Opravdu, jinak než za ***** dát nemohu. DiCapriův výkon si zaslouží ještě jednu * navíc. ()

Spike86

Příjemný snímek, který sice v prostřední třetině trochu ztrácí na dechu, ale pak se opět vrací. Je to komorní podívaná, která ale skrývá nakonec dávku emocí. Herecké výkony jsou hodně dobré jak od Di Capria, tak i od Deppa, i když to nepatří mezi jeho úplně nejlepší výkony. 83% ()

h.madlenka

Vždycky jsem věděla, že Leonardo DiCaprio je hraje skvěle, ale tenhle herecký koncert mi vážně vyrazil dech. Promiň, Johnny, ale tohle nebyl tak úplně tvůj film. ()

ocelotak112

Jednoznačne nejlepší Leova role zastínil už tehdy skvělého Deppa prostě one man show.Na druhou stranu ostatní charaktery pro mě nebyly moc zajímavé, asi z toho důvodu me film tolik nenadchl a po filmu jsem z něho měl docela rozpačitý pocit. ()

gizi

Trochu mě zaráží vysoké hodnocení tohoto snímku. Mě totiž vůbec nezaujal. Nepopírám slušné herecké výkony, ale jinak je to obyčejný film, až je mi líto stráveného času u něho. Snímek ničím nevyniká, takže 60% je skoro až moc, co si ode mě zaslouží. ()

sospik

Že bych to chtěl vidět podruhé, to vůbec.. na druhou stranu to ve mně vyvolalo dost emocí a to odpor k matce, která sebe sama dostala do sraček a ještě zatížila všechny děti tím, že se o ni musely starat. Nejvíc tomu dává Depp, který to nese všechno na svých bedrech a jeho povinnosti bych fakt mít nechtěl.. co tam dělá malej Leonardo to jsou fakt haluze, háže rukama nohama , pohyby úžasný,nevím kde se to naučil.. :D a jeho český dabing je skvělý :o) nakonec zapálí barák a tím to hasne :D ()

Lostris...

Film, který bude vždycky jedním z mých nejoblíbenějších. 1. Johnny Depp a jeho Gilbert, se kterým jsem soucítila po celou dobu. 2. Leonardo jako Arnie, což nejde popsat, to se prostě musí vidět. 3. Matka, která mě nehorázně štvala tím, jak moc svým dětem zničila život, a na druhou stranu mi jí bylo zoufale líto. 4. Mám ráda filmy Lasse Hallstroma a tento považuju za jeho nejlepší. Stojí za to ho vidět. Minimálně jednou. ()

Carlita

Co žere Gilberta Grapea je nevšední film o všednosti. Hallstrom z nás neždíme emoce a přece natočil film, který svojí atmosférou dojímá a zahřeje. Škoda jen, že v poslední době už podobné skvosty netočí… ()

Lucije

Po letech jsem tento filmeček viděla v opavském klubu 13 na promítání filmového klubu a opět mě to rozesmálo i rozmrzelo. Setkání dvou významných herců DiCapria a Deppa. Už tehdy bylo jasné, že to Leo dotáhne daleko o Johnym se nepochybuje:)) ()

d4

Perfektná zlátanina. Tým samozrejme nemyslím nič zlé. Romantický príbeh Lewis - Depp - DiCaprio popreplietaný jemnými vtipnými nuansami (obzvlášť vyjadrovanie Deppa o svojej vlastnej mame) s hlavným nosným pilierom celého príbehu - excelejúcim Leonardom DiCapriom. Perfektne zvolené archetypy vedľajších postáv, strih a réžia. 5* ()

Stereoid

I přesto že DiCapria nemám rád, tak uznávám že tohle byl hlavně jeho film a neznat ho, tak bych si stál za tím, že je vážně mentálně postižen. Dostal zatraceně těžkou roli a líp jí zahrát už asi ani nemohl. Furt mám před obličejem pár jeho výrazů a neobvyklých pohybů, který byli dokonalý. Johnny Depp si to odehrál jako vždycky kvalitně a Juliette Lewis byla taky moc fajn. Jinak film vlastně žádnou moc velkou zápletku nemá, prostě život rodinky, kde pár členů není úplně obvyklých a jejich problémy jsou tomu přiměřený. Vlastně by se dalo říct, že velká spousta rodin má svá specifika a tahle je má možná ještě o něco větší, než průměrná rodina, s provázejícími problémy nejen DiCapria, ale i dalších členů rodiny. Velkým plusem je, že to naštěstí není vyhrocený zbytečně moc do extrémů, jak je v Hollywoodu zvykem. Je to skvělý film s nadprůměrnými hereckými výkony. ()

babuška

neskutečný herecký výkon Dicapria, kam se se.e titanická slátanina, podtržený Deppem a Lewis. Bohužel si myslím, že ho moc fandů Dicapria nezná. ()

ewerell

Jak je možné, že Leonardo hraje tak že v něm vidím svého autistického syna? Proč Gilbert velice často začíná větu: "Já musím..."? Jak je možné, že Becky je tak vesmírně empatická a milá? Nejsou všichni obyvatelé Endory tak trochu cvoci? Jak je možné se utopit v dětském bazénu? Jak je možné mít 300 kg a přitom neztratit lásku svých dětí? Kde se vzala taková úžasná babička? Jak je možné se dívat na film kde se skoro nic nestane a přitom být tak unesen? Nevím, nevím. Kdybych to věděl tak takový film natočím, posbírám všechny ceny a kvůli tomu by pak museli Oskary udělovat až za 10 let. ()

Tomulka

Na takové filmy se rádo dívám. Herci ve filmu dostali dostatečný prostor ukázat co v ních je. A to také Johny Depp, Leonardo DiCaprio a Juliette Lewis ukázali na jedničku. Příběh není nijak záživný a zápletka filmu si to žádala a proto je to absoultně v pořádku. Rozhodně doporučuji se na film podívat. ()

Normální festival

Normální festival