Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jedenáctiletá dvojčata Petr a Pavel Skořepovi žijí s rodiči v malostranském činžáku. Jejich jediným zájmem jsou rychlá kola a velkým snem motokára. Způsobem, jak ji získat, je velká slosovací soutěž ve sběru papíru, ve které je hlavní cenou. Rozhodnou se štěstěně rázně pomoci a začnou starý papír pilně sbírat. S pomocí spolužačky Mihule dokonce uspořádají ve škole dražbu svých cenností, ve které se platí losy. Ty přibývají a kluci, přesvědčeni o svém vítězství, vybudují v kůlně na dvorku depo. Objeví se však atraktivní sousedka Rozkošná, která si koupila auto a kůlna by se jí náramně hodila. Další rána je čeká při slavnostním slosování. Motokáru vyhraje nějaký tlouštík. Kluci si za svou hromádku losů odvádějí domů živého koně, po kterém toužila neznámá dívka s ohonem. Jejich výhra dostane jméno Ferda a vzbudí poprask nejen doma a na dvoře, ale také ve škole, kam musí s nimi, protože ho nemá kdo hlídat. Přestože potíží neubývá, postupně si Ferdu celá rodina zamiluje. Je však zřejmé, že kůň musí z domu. Když si pro něj přijde kupec, kluci zjistí, že kůň je pryč. (TV Nova)

(více)

Recenze (53)

Olík 

všechny recenze uživatele

Strýček Jedlička, sběr starého papíru, Škoda 120, závodní motokára, pionýrský šátek na krku a Věra Špinarová na zdi......dětský socialismus dle příručky Milana Klusáka "Kultura pro rok 1979". Se zmiňovanými atributy se zkrátka musí počítat, ta doba byla taková a my už s tím nehneme ani kdybychom chytli zlatou rybku a další dvě bronzové. Ale Hanibalova (neplést s kartaginským vojevůdcem :D) konina patří do skupiny těch, kteří překonaly nástrahy času a svým nešťastným způsobem patří mezi klasiku. No schválně, zastavte na ulici deset lidí s anketou " Neohlížej se, jde za námi....." doplňte. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Sice to není vyloženě špatný film, ale z dnešního pohledu už takové pitomině ani nikdo neuvěří. Kůň jako hlavní cena v soutěži a navíc dětské, to by snad nevymysleli ani ti nejsoudružštější soudruzi. Zvláště, když by jim bylo jasné, že výherce obývá hlavní město. V bkáznivé komedii bych to bral, ale v dětském filmu těžko. I proto, že hlavní cenou je motokára, takže další ceny by mohly a měly být logičtější i hlediska doby a věku výherců. A že by se zrovna konaly bláznivé humoristické orgie při trampotách s koněm se taky říct nedá. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

...Tyhle relikty minulosti... Jaké to trpké připomenutí, v jakých sračkách jsme to žili a jakou >tů kultůrů< nám tenkrát >kulturněvýchovní< pracovníci vy(t)vářeli. Ano, i zde jsou kořeny dnešní sračkoidní české filmové a televizní tvorby, to normalizační lůzráctví pevně zakořenilo a nejspíš na věky z(de)formovalo českou audiovizuální scénu, neboť ty sračky z generace do generace prosakují - až stávají se normou... Ubohý námět a scénář, stupidní dialogy a toporné herecké výkony, plytký a celkově vlastně takový >laciný< film... Je zajímavé (soudě i podle zdejších hodnocení), jak i ta dnešní doba těmto hovadinám dopřává... - - - P.S. Až se mi nechce věřit, že na téhle pionýrsko-agitační srajdě měl nějaký podíl Zdeněk Mahler. Smutné... ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Také jsme se na základní škole takhle honili. Ale nic pořádného z toho stejně nevzešlo. Ovšem, motokára to bylo jiné terno. Sousedi podobným způsobem vyhráli kozu. To byla taky docela sranda, protože bydlíme v paneláku. Jenom ta představa živé kozy na balkóně mě ještě teď dostává do kolen. Na štěstí ji druhý den po výhře dopravili k babičce na venkov. Tam to pro ni bylo mnohem lepší. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Každý dětský normalizační film byl schválen soudruhy v komisi. Bylo třeba vyvážit nějaký ten dobrodružný příběh, výchovu a uvědomnění při budování socialismu. Autoritou u těchto filmů bývá pionýrský vedoucí, uvědomnělý rodič nebo bodrý a přátelský příslušník VB. Nejinak tomu bylo i v tomto dílku. Dva bratři zbožňují závody formule 1. Touží být také slavnými závodníky a ejhle - sběrna dělá loterii jejíž hlavní cenou je motokára. Za každých 10 Kg papíru je los. A tak se kluci pustí do sběru. Bohužel ale nejsou sami a tak čím více losů, tím větší šance. Více losů vyžaduje intenzivnější sběr, jenže u losování záleží opravdu na štěstí aby to byl ten váš los a ne nikoho jiného... Jak to dopadne nebudu spoilerovat. Já mám k filmu krapet vřelejší vztah, protože jsem si jej užíval i jinak. Odehrával se na místech kde jsem také žil. Staré město bylo tehdy přesně takhle omlácené, domy neudržovné... Přesto to byl svět mého dětství. Průjezdy, dvorky a pavlače... Dnes naprosto nedostupný svět. A také vzpomínky na svběr. ne ten nucený školní. ale na ten můj, kdy jsem si jím vylepšoval svůj finanční rozpočet :-). Dole v domě byla zelenina a hromady beden od banánů (když je náhodou dovezli). Sběrna v Rámové dávala tehdy 1 Kč za 1 Kg kartonu. Každou z beden jsem musel ještě před odvozem na starém kočárku zbavit kovových sponek v rozích... Pak pořádně zajistit náklad a vydat se směr sběrna, která měla někdy zavřeno ač mělo být otevřeno... Občas se náklad rozsypal po vozovce v Dlouhé... .-). To byly okamžiky, kdy člověk běsnil. Každá Koruna byla ale poctivě vydřená a při ceně tuším 12 Kč za plastikový model z KP Prostějov se člověk cítil jako docela movitý člověk, když za 4 fůry svíral v dlani 80 Kč... To dnešní teenageři ani netuší.. Eh... A tak přihodím jeden balík novin na vrch a dávám 3 losy. * * * ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Pavel ukazuje, jak mu kůň pomáhá, když dělá mrtvého. Lehne si na zem a posléze se nadzvedne, v ten okamžik pod ním lze spatřit nasypané obilí, aby kůň do Pavla strkal. (rakovnik)
  • Při natáčení závěrečné scény porazil kůň Ferda Jana Potměšila a při jeho přeskakování jej trefil kopytem do hlavy, naštěstí nebyl okovaný. Byla z toho 14denní hospitalizace v nemocnici a záběr se natočil až po rekonvalescenci Jana. (sator)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno