Reklama

Reklama

Místo zločinu Plzeň

(seriál)
Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Hrají:

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)
(další profese)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

(více)

Recenze (216)

Fox85 

všechny recenze uživatele

Seriál s velkými ambicemi, který ale shořel jako sláma. Nevím, jestli bylo záměrem, aby Stránský se Zadražilem působili jako mírné protipóly, ale snaha vyšla vniveč. Vaculík jako velitel nefunguje a Kratěna jako mentor už vůbec ne. Polívka je do počtu, a kdyby tam nebyl, tak se nic neděje. Kohoutová dostala trochu prostoru v poslední epizodě, jinak taky nic moc. Dialogy a některé reakce postav jsou kapitola sama o sobě. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Místo zločinu Plzeň – čtyři ze šesti zločinů se odehrají někde na vesnici. Takže jasný vzkaz, že jakmile filmaři vyrazí mimo Prahu, je všechno venkov. Šest zapomenutelných kriminálek se znuděnými policajty, prapodivným střihem a mizivým napětím. Celkový dojem doplňují WTF scény jako s opilou matkou Martina Stránského. Po třech dílech už jsem skoro čekal, jak to tvůrci dál použijí, ale chyba lávky, v dalších už se nevyskytuje. A nejhorší na tom je, že nejde o dílo nějakého snaživého začátečníka, ale zkušeného filmaře. V nejlepších chvílích byl seriál aspoň průměrný. (Do hodnocení není započítána příšerná znělka, které jsem měl plné zuby už při druhém dílu.) ()

Reklama

UncleG odpad!

všechny recenze uživatele

Milý Jirko Strachu, vím, že jsem Tě často kritizoval za seriálovou produkci. Často jsem Ti vyčítal lacinou televizní béčkovost, nereálné vzahy mezi postavami, dialogy beze smyslu, točení podle debilních scénářů... ba i ten nedostek napětí někdy přišel na přetřas. Věř mi, že jsem to nepsal s nenávistí v srdci, ale proto, že Tě mám vlastně rád a stále věřím v Tvoje režisérské schopnosti. Milý Jirko (a teď se dostáváme k věci), dovol mi, abych se Ti z hloubi duše omluvil. Hřebejkův seriál o kriminálce z Plzně - toť festival nefunkčnosti, bídy a naprosté tvůřčí impotence. S překvapením zjišťuji, že Hřebejk nedokáže natočit akci, aby vypadala akčně. S překvapením zjišťuji, že Hřebejk nedokáže vést herce k lepším než podprůměrným výkonům. S překvapením zjišťuji, že se tu nikdo ani nesnaží o náznak napětí. Je to seriál tak neskutečně lajdácký, mdlý a "nijaký", až jsem překvapen, jak moc mě to vlastně překvapilo. Být to Hřebejkova prvotina, pak by nejspíš záhy skončil režírováním silvestrovských estrád s dechovkou. Scéna s injekcí ve výtahu a následná "honička po střechách" z prvního dílu by se měla promítat na filmařských školách jako odstrašující příklad! ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Už to píšu u české krimi poněkolikáté, ale jsem si jist, že tohle nebavilo nikoho natáčet. Každému ze zúčastněných mi je líto, každý mohl svůj talent vložit do služeb lepších projektů, místo toho musí zas a znova drtit krimi fráze, hrát opilé, nebo směšně vážné.... aspoň Jan Zadražil vyniknul. Jinak je to velmi, velmi, velmi - mmt, jdu pohledat slovník, nenapadá mě ekvivalentní výraz ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Dát tenhle seriál do programu po Labyrintu a v době, kdy začíná Mamon, je průšvih. Oproti tomu je to blbý. Co si budeme povídat. Nevím, proč musí být zase jeden z detektivů ochlasta, nechápu proč v každém díle figuruje jeho matka - taktéž alkoholička (pokud jí v 5. díle nezabijou a v 6. se to nebude vyšetřovat, tak tu její funkci tam fakt nechápu), prostě to má mouchy, je to plný klišé a čekala jsem víc. Navíc opět tady máme jako femme fatale mastodonta Čvančarovou (2. díl). Asi se chlapům líbí. Mně se zase líbí Zadražil a odpad dávám uměleckým počinům typu Bezdružice, takže zatím za dvě. Edit po skončení: zvládla jsem poctivě všechny díly a víc, jak dvě hvězdy dát nemůžu. Tenhle seriál se moc nepovedl. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (20)

  • Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje. (hendrich6)
  • Natáčelo se v Kryštofově údolí a na Lemberku. (rakovnik)
  • Šlechtic (Ivan Urbánek) se jmenuje Rohan. Rohanové jsou bretaňský, respektive francouzský šlechtický rod, jehož jméno je odvozeno od Rohanu v Morbihanu. Jméno rodu nese dodnes v Praze třeba Rohanský ostrov či Rohanské nábřeží. Pánové Petr Hapka a Michal Horáček složili píseň „Jako kníže Rohan“. Jako inspirace posloužil Horáčkovi Kamil Rohan (1900–1982), jenž byl lidumil a mecenáš, který žil na zámku Sychrov. (sator)

Reklama

Reklama