Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokud si myslíte, že vstupem do manželství pro Anastasii (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí veškerá legrace a že legendární Červenou mučírnu předělají na dětský pokoj, nemůžete se víc mýlit. Vynalézavost a fantazie novomanželů nezná mezí, zvlášť když je díky Christianově pohádkovému bohatství opravdu nemusí nic limitovat. Ana se však nechce stát manželkou uvězněnou ve zlaté kleci a je rozhodnutá pokračovat v úspěšně rozjeté kariéře knižní redaktorky, což Christian snáší se skřípěním zubů. Rostoucí emancipace jeho ženy se však záhy stane „bezpečnostním rizikem“, protože z minulosti se vynoří bývalý Anin kolega Jack Hyde, který má s oběma nevyřízené účty a pro pomstu je schopen udělat cokoliv. Jenže Anastasia už dávno není ta rozklepaná studentka, jež má napsat rozhovor s miliardářem, ale čím dál sebevědomější paní Greyová, která ví, že i svoboda může mít až padesát odstínů, a o žádný z nich nechce přijít – Jacku Hydeovi a dokonce i manželovi navzdory. (Cinemart)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (225)

claudel 

všechny recenze uživatele

Třetí díl potvrdil to zásadní spojené s celou sérií - mimořádně slaboduchý scénář/románová předloha. První film se sice z mého pohledu povedl lépe než kniha, ale druhý a třetí už se utopily v hloupostech. U třetího dílu jsem kroutil hlavou, jak byly na sebe některé scény nalepeny zcela zbytečně a pokud by ve filmu nebyly, vůbec nic by se nestalo. Zvláště druhá polovinu filmu byla místy již dost utrpením. ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Nechce sa mi písať tri komentáre, tak celú trilógiu zhrniem do jedného. Knihy som nečítala, ale filmy som si zo zvedavosti pozrieť chcela. Jediné, čo sa mi páčilo bolo, že v tretej časti Ana konečne začala byť trošku viac asertívnejšia, lenže nie dosť silná na to, aby sa vedela vymaniť z toxického vzťahu. Páčili sa mi asi 2 scény z celej trilógie, ale to je dosť málo vzhľadom na enormný oššiaľ. Ak opomeniem trápnosť dialógov, akože "thrillerová" inštrumentálna hudba a trápne scény, tak celá trilógia je veľmi problémová v jej podstate. Šokuje ma, že týranie sa romantizuje, a že veľké percento žien to ako týranie ani nevidí. Stalking, majetníctvo, žiarlivosť, posadnutosť, manipulácia, výbušnosť. Mýlila som sa, je to ešte horšie, omnoho desivejšie. V skutočnom svete by takýto príbeh putoval do Investigation Discovery ako varovný príbeh, nie do kín pred ženské publikum. Jediný dôvod, prečo Christian dostal u ženských čitateliek priepustku je to, že je bohatý a pekný. Kebyže bol vykreslený inak, tak by bol označený za úchyláka so súdnym zákazom priblíženia sa, prinajmenšom. Z čoho sa dostávam do ďalšieho bodu, a to, že príbeh ďalej propaguje stereotyp žien, že ženy chcú miliardárov a supermodelov za partnerov, ktorí ich budú obletovať drahými vecami. Ako ženu ma to dosť uráža. Ďalším mojim bodom je neslávne známa "bdsm" linka. Keď samá bdsm komunita zavrhuje dané dielo, tak je to neprehliadnuteľný signál toho, že autor tomu vôbec, ale vôbec nerozumie. Absentuje správna bdsm etiketa, respektíve sa aj to málo porušuje. A propaguje sa mýtus o tom, že ľudia, ktorí praktizujú bdsm sú takí kvôli nejakej traume, a že sú to psychicky choré a zlomené bytosti. Ale čo už o tom môže vedieť žena v strednom veku, ktorá si písaním o svojich fantáziách pomáha prekonať krízu stredného veku. Úprimne, nerozumiem tomu, ako sa z tohto stal taký fenomén. Niečo som o tom čítala, že veľkú úlohu zohrával marketing, čo sa týka titulnej obálky, popularita fan-fikcie a e-kníh. Ale čo sa príbehu týka, tak nechápem. Toto sa môže páčil len ženám, čo okrem vanilky nevideli ani nepočuli o ničom inom, a pre ktoré je násilnícky vzťah úplne neproblematický (zrejme si takými vzťahmi aj prešli a nevideli na nich nič problémové). Jediné pozitívum tejto celej trilógie vidím v tom, že vzniklo pár dobrých pesničiek. Inak ľutujem ženy, pre ktoré bolo toto vstupná brána do bdsm sveta. I keď, im to na jednej strane zrejme pomohlo sa o sebe dozvedieť niečo, o čom nevedeli, no na druhej strane vzrástol počet ľudí, ktorí utrpeli zranenia práve kvôli tomu, že sa snažili replikovať scény a poriadne si to nenaštudovali. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Bez mučení hned na začátku přiznávám, že mám velkou slabost pro irského herce Jamieho Dornana. Nehledě na to, že v závěrečné části téhle nenáviděné trilogie vypadá se strništěm na tváři konečně jako pořádný chlap, který by stál za hřích nejen díky své vymakané postavě. Navíc oproti druhému veskrze nudnému dílu jsem se nakonec dočkala i nějakého napětí a téměř detektivní zápletky. Třebaže byl scénář místy dost hloupoučký, tak jsem si Padesát odstínů svobody překvapivě docela užila. Možná trochu nadhodnotím, ale já se fakt bavila. (70%) ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozdívané filmové trilogie jsou větší pohroma než rozdělané ženy, tudíž jsem musel sebrat veškeré zbytky své odvahy a zcela potlačit pud sebezáchovy, abych se mohl pustit do závěrečného dílu 50 odstínů nudy. Nejen, že je film nudná předvídatelná píčovina pro zakomplexované píče, on navíc nesmírně okatě otravuje celou stopáž s podprahovou reklamou a nabádá nebohé ženy, slečny a dívky k vyznávání zvrácených hodnot a k životu v permanentní depresi. Nejpičovatějšími a nejamatérštějšími momenty filmu byly rozhodně automobilová "honička" a pak jakákoli hra na únosy a napětí. Dialogy mi nesmírně připomínaly mistrovské dílo Tommy Wiseau. Předchozí díl byla ještě o stupeň otravnější a o dva stupně debilnější sračka, nícméně v tomto paskvilu rovněž nic nefunguje. Pokus o dramatickou linku působí těžce směšně. Rádoby perverzní erotické scénky jsou do filmu vkládány naprosto náhodně a působí jako jakási manželská povinnost a hlavně zcela postrádají v rámci děje jakýkoli smysl. V podstatě celý snímek je jakýsi slepenec reklamních kampaní, které jej zřejmě zaplatily. Scénář je skutečně dílem naprostého píčuse, který by byl v určitých dobách za své dílo upálen na hranicích. Pokusit se postavit na tak ubohém scénáři jakýkoli film byl úkol předem odsouzený k záhubě a zatracení. Ačkoli se snímek tváří jako jakási prezentace bohatství, tak všechny jeho části působí neuvěřitelně lacině. Všude to smrdí plastikou a umělostí. Snímku absolutně schází nějaká duše, páteř, zkrátka jakýkoli pilíř, o který by se mohl opírat. Řemeslně opravdu těžce nezvládnutá záležitost se dvěma maximálně ubohými herci, kteří se celou stopáž předhánějí, který z nich tu svoji část zahraje hůř. Především jsem však žasl nad tou hrůzou, jak znásilňovali kinematografii všichni vedlejší herci a všechny vedlejší herečky. Především herečky se do svých rolí musely zaručeně prokouřit, jinak si to nedovedu vysvětlit. Závěrečný prostřih s rodinnou idylkou byl pak naprostým dnem v rámci kinematografie, jaké si divák snad dovede představit. Kdokoli během sledování o nějaké hvězdičce uvažoval, tak v závěru zaručeně tyto úvahy musel zažehnat. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Zrejme budem aj tentokrát márne dúfať, že si aspoň po tretí raz ( všetko dobré ) ľudia uvedomia, že už akokoľvek je príbeh ( hlavne pre dámy ) lákavý a nápodobne aj nevkusný, úbohý, robiaci zo žien zlatokopky ( haló #MeToo, kde ste teraz, keď vás planéta Zem potrebuje? ), predsa len ide o otrasne natočený film. Rosamunde, Danielle, Inga, zlaté dievčatá, chceli ste dámam ukázať, aké je to zamilovať sa pod majákom, pri pobreží, na fjorde...a potom príde tá omrzlina E.L. James a z vašich čitateliek urobí zombies túžiace po jednom - o vyšportovanom modelovi, ktorý si ,,poctivo,, zarobil svoje miliardy, nikomu tým neublížil, nikým nemanipuloval a je odhodlaný sa zaľúbiť do šedej mišky, ako je Ana Oceľová. Pretty Woman, kde si, Mickey, Kim pomôžte nám!!! Pretože, ako tvrdia tu isté nemenované komentujúce užívateľky, že - proste my ženy to tak máme rady, tak sme v koncoch. Nech žije pracujúca trieda!!! A spomínal som vôbec, že film samotný stojí svojím spracovaním, ( asi ) hereckými výkonmi a taktiež aj soundtrackom fakt za jedno veľké, ešte teplé z análu vyvrhnuté... ()

Galerie (107)

Zajímavosti (12)

  • Film se začal natáčet v únoru 2016 ve Vancouveru v Kanadě a v Paříži ve Francii naráz s předchozím dílem Padesát odstínů temnoty (2017). (PaTeXx)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 55 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Severoamerické tržby byly 100,4 milionu dolarů, celosvětové pak 372 mil. (NIRO)

Související novinky

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

13.11.2015

Pokračování letošního hitu o snovém miliardáři a jeho vysokoškolské "kámošce" samozřejmě budou. Studio Universal je potvrdilo už dávno, doteď ale nebylo jasné, jak přesně se dají dohromady. Premiéra… (více)

Reklama

Reklama