The Deuce: Špína Manhattanu - Série 1

(série)
USA, 2017, 8 h 30 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Gary Carr, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Emily Meade, Zoe Kazan, Kim Director, Ralph Macchio, Olivia Luccardi (více)

Miseet

První série tohoto ne moc známého seriálu neměla chybu. Je to škoda, že se o něm moc neví, ani nemluví. Prostitutky na ulicích, pasáci, kteří žijou z peněz, které holky vydělají, a do toho policajti, kteří dělají, že nic nevidí. Občas jen tak na oko udělají nějakou přepadovku, ale vždy se to nějak zahladí a Manhattan jede dál. Celé je to natočeno velmi poutavě a já jsem to zhltla ráz na ráz. Zajímavý námět, který divákům umožňuje nahlédnout do atmosféry 70. let. ()

Spiker01

Původně mělo, lépe řečeno mohlo, zůstat u ohodnocení Pilotu, ale Deuce mě tak zaujal, že jsem se rozhodl s chutí pokračovat. HBO do toho opět šláplo rovnýma nohama, tentokrát přímo do porna a přesně ve svém tvrdošíjném stylu a jsem rád, že seriál nepotkal podobný osud jako Scorseseho Vinyl a dočkáme se druhé série. Už jenom ten dříč James Franco si to zaslouží, jelikož každá jeho scéna (navíc hraje dvojroli) stojí za to a člověk se u jeho první interakce ihned vtáhne do děje. Čeká nás nový kult Špíny z Baltimoru? Ten český název by o to zájem měl. PS : Málo Zoe Kazan, proooklatě málo. Ještěže mě namlsali v Pilotu. ()

Forty-

70. roky NYC je podľa mňa úžasné a prekvapivo neokukané prostredie, atmosféra je skvelá, herci výborní - kvalitu HBO proste cítiť. Prostredie prostitútok a začínajúcich pornohercov je odvážne a provokatívne, ale úplne ma nevtiahlo do deja. Svoje pocity by som zhrnul takto: Viem, že každý diel je dobrý, ale nič ma extra nemotivuje sa do ďalšieho dielu dychtivo púšťať. Trošku škoda. ()

Davies182

Přesně ten typ poutavého seriálu, který k lákání před obrazovky nepoužívá nijak závratně napínavé scény, drsnou akci či padesát šokujících twistů na epizodu, nýbrž pomalé, pečlivě budované vyprávění a postavy promakané do těch nejmenších charakterových detailů. Srovnání s The Wire kupodivu vůbec není mimo mísu - nalaďte se na špinavý rozkvět pornoprůmyslu za mořem v sedmdesátých letech, a nechte se unášet skvělým dramatickým příběhem. P.S. Kdo je sakra Margarita Levijeva a Maggie má fakt nepěkný prsa. Sorry. ()

pushover

Parádní kousek z dílny HBO s téměř filmovou výpravou (70ky z toho doslova čiší), originálním námětem a skvělým obsazením (Francova dvojrole je sice spíš taková filmařská exhibice i když povedená, ale Maggie Gyllenhaal je opravdu výborná a ukazuje doslova všechno). Už dlouho jsem se tak netěšil na každý nový díl. ()