Reklama

Reklama

The Curse of the Mummy's Tomb

  • USA The Curse of the Mummy's Tomb (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupina egyptologů učiní významný objev, když v poušti v hlubokých nánosech písku odkryje hrobku prince Ra. Přestože původním záměrem bylo přenechat nalezené artefakty muzeu v Káhiře, na příkaz amerického investora a sponzora celé expedice Alexandra Kinga je mumie i se všemi cennostmi převezena do Londýna, kde má být součástí velké výstavy. King totiž nevěří na legendu, podle které stihne každého, kdo vyruší egyptské faraóny z jejich posledního odpočinku, strašlivá kletba. Několik dní před začátkem výstavy je uspořádána slavnostní tisková konference, na které má veřejnost poprvé spatřit princovu mumii – schránka je však prázdná! (dopitak)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (17)

Dreadd 

všechny recenze uživatele

Druhá Mumie od Hammeru se od té první příliš neliší, lehce pozměněný příběh je natočený podle stejné šablony, za málo peněz, s mizerným kostýmem Mumie, bez atmosféry a ke všemu navíc bez Petera Cushinga. Jediné, čím tento film vybočuje z řady, je pár poctivě natočených useknutých rukou, nicméně to je spíše zajímavost a ne důvod, proč podívat na celý film. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od Fisherova filmu je tohle volné pokračování takové mrtvolně statické. Drtivé většina stopáže se line v nijak zajímavé konverzační rovině, egyptská linie (podivné nakašírované, křiklavě  barevné kulisy) je tady dost odfláknuta a spíchnuta dvěma lokacemi. Akt msty podivně zafačované mumie, která se zde zjeví až 20 minut před koncem, je dost rutinní, ačkoliv se to Carreras snaží přikrášlit ve dvou scénách zlověstně se vznášejícím mlžným oparem. To i o 30 roků starší mumie měla zlověstnější grády, tady se kaskadér pod obvazy tak divně pohybuje, že mu to prostě nevěřím. Zlatý Christopher Lee. Co si ale bohužel zapamatujete nejvíc, je příšerné herectví dvou postav – Jeanne Roland je úplně bezkrevná, bez uvěřitelných emocí, zmůže se jenom na diblíkovské culení a Fred Clark v roli ziskuchtivého podnikatele příšerně přehrává, že ruinuje každou scénu, ve které se objeví. Slovy Miloše Kopeckého – já být režisérem, tak bych ho s chutí „udělal nezaměstnaným“ :o) ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem jenom, až mumie promluví oxfordskou angličtinou a požádá o hrnek čaje nebo sklenku bourbonu. Opravdu by mě zajímalo, jestli tyhle nízkorozpočtové dobrodružné filmy ve své době měly alespoň nějaké publikum a jakýkoliv úspěch. Požadavek diváckého napětí se řeší tím, že (příšerná) hudba ve filmu zesílí. U filmů s podobným námětem zabírá jedině, když vyprávění má atmosféru. To se tady nestalo. ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Tyhle filmy o Mumii od Hammeru jsou jak podle kopíráku. Archeolog spolu se svým týmem objeví starodávný sarkofág, po přesunutí a otevření jej rozpoutají pomstu Mumie, které slouží i několik jejích uctívačů. Příběh je tedy jasný a jde prakticky jen o zpracování, tady bylo pár sympaticky morbidních okamžiků (nic přehnaného). Délka filmu není nijak závratná, průměr. ()

Scaevola 

všechny recenze uživatele

Ústřední motiv dvou bratrů trvajících přes horizont tří tisíc let by byl relativně nosný, kdyby v případě papundeklového zpracování mumie šlo mluvit o pocitu strachu a ústřední žena žvatlající jakýmsi kontinentálním přízvukem by dokázala srozumitelně vyjádřit alespoň jednoduchou emoci či se zatvářit svůdně. Přes to, že pomíjím absolutní nedostatek atmosféry a logiky, stejně většina postaviček náleží spíše velmi nudné parodii než vážně myšlenému filmu. Oproti ostatní produkci Hammer Studia, kterou jsem měl možnost shlédnout, velké zklamání. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama