Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

Giorgione

Je to určitě lepší, než předchozí série, ale není to žádný zázrak. Nejepičtější epizody jsou za mě první a šestá, zbytek je většinově spíš průměr, jen málokterý (třeba sedmý) je podprůměrná nuda. Přijde mi, jako bych spíše sledoval snahu o Hru o trůny ve světě Sapkowského, který ale vůbec nevyužívá nejlepší přednosti jeho světa: fauna, která mě jako nečtenáře u her vždy strašně bavila, a která dávala tomuto slovanskému fantasy vždy unikátní ráz. Tady jsou příšery většinou jen nějaký šedivý hnus, který plní jen okrajovou roli. A kdybych byl čtenář, najdu toho asi určitě víc. Jinak to není špatné, Marigold tomu dodává takový komický nadhled, některé souboje jsou výborné (Shaerrawedd, Vilgefortz X Witcher). Dokonce se mi mnohem víc líbí pojetí některých postav jak ve hrách, například Emhyr nebo Djikstra jsou luxusní. Zároveň se tu objevují naprosté bullshit situace, jako například Rience, které to nakonec celé zbytečně shazují. Asi by bylo opravdu lepší, kdyby na seriálu dělali tvůrci, kteří to budou dělat opravdu s láskou a úctou ke knižním předlohám. A ne kvůli modernímu pojetí, kde je LGBTQ+ a někteří lidé jsou tmavší. Nýbrž třeba proto, že ani intriky tvůrcům bůhvíjak nejdou, jakkoli se na nich snaží seriál stavět. ()

David.Smrcek

Hrozně těžko se série objektivně hodnotí. Coby čtenáři knih mi přišla výrazně lepší, než byla druhá série. Také je mi úplně jedno barva kůže; gender; sexuální orientace. Přijde mi, že kvůli tomu mám automaticky tendenci tuto sérii nadhodnocovat, tak trochu natruc všem hejtrům, kteří tomu dali "odpad", protože se jim někdo nezdál podle jejich představ. Zároveň ale musím říct, že 1) většina dílů byla plná protikladů. Silné scény se mísí s momenty, kdy jsem se za postavy a jejich dialogy propadal hanbou. 2) spousta postav je totálně rozjebanejch. Zvlášť čarodějky. Připadalo mi, že tvůrkyně jejich podstatu nepochopila a udělala z nich další cast High school musical. 3) Je dneska - poprávu - moderní, snažit se vykreslit ženské postavy jako silné/s vlastní vůlí. Tak proč se kurva v tomto zpracování  například ***Spoiler*** Ciri vyhne souboji s Cahirem? Proč se Tissaia zasebevraždí, protože jí Vilgefortz vodil za nos (místo toho, že zklamala čaroděje)? To jsou jen dva momenty, ale takových je tam rozhodně víc. 4) Některé věci jsou tak nedovysvětlené, že nedávají smysl. Třeba Tor Lara, ale obecně je i motivace čarodějů ke konkláve, atd. Coby čtenář jsem si toho moc ani nevšiml, ale přítelkyně-nečtenářka byla zmatená jak lesní včela. 5) Proč jsou nejvěrněji zpracovaný ty epizody, který jsou nejzvláštnější? Třeba u pouště a jednorožce jsem byl přesvědčenej, že to musí změnit, protože to bylo i v knížce psaný hodně na fetu. Ale zrovna to tam zůstane... zvláštní trend ...  Myslím si, že když si sám sobě přestanu něco nalhávat a budu snažit o jakous-takous vnitřní objektivitu, série si zaslouží tak 6/10. ()

Malaghost

Ooof. Obrovské množství klišé a cringe replik, co postavy odříkávají jako v dětském divadle. fAmiLy. feElinGs. dIvErSiTy. Nula sympatických postav. Trans trubadůr. Neexistující hudba, mizerné VFX. Vykrádání scén z jiných filmů nacpaných do momentů kam se vůbec nehodí. Scénář, dramaturgie odpovídají tvůrcům. Oooga booga. 3. série je na úrovni fan made youtube projektů, kterým se podařilo vybrat peníze na Kickstarteru. Jediné plusy jsou asi 2 fight sekvence, bříško Yennefer a někdy set design. Nicméně všechno a všichni po 100% času vypadají jako by zrovna přišli z půjčovny na kostýmy. Ten Marigoldův červený kabátek beze skvrnky mě bude pronásledovat stejně dlouho jako jeho oční stíny. 3/10 ()

Tulenis

Byli i lepší fáze Zaklínače, ale dávat tomu takovou kritiku? Tak špatné hodnocení? To si nezaslouží! Poslední představení Henryho Cavilla jako Geralta z Rivie je dost smutná zpráva, do role nesmírně sedl a loučit se sním je dosti obtížné. Tahle série ale splňuje vše co má, ať už perfektní soundtrack, poutavý příběh nebo lepší zacházení s postavami. ()

MatyRock

Zatím nejslabší série. Oproti první a druhé sérii to má ucelenější děj, přeci jen se jedná o adaptaci první románové knihy. Nepopiratelnou výhrou pro celý seriál je, nyní už spíš byl, Henry Cavill. Nejen že Geralta výborně zahrál, on byl fanouškem, kterému na tvorbě adaptace úspěšných knih záleželo. Pravděpodobně je důsledek jeho odchodu prostší než se zdá a je nám to reflektováno kvalitou třetí řady. Akční scény jsou opět povedené, CGI monstra nic moc, ale není jich mnoho, takže se to dá přežít. Hudba se silně inspirovala herní sérii, což můžu jen pochválit. Dialogy jsou opravdu slabé, snaha o politikaření nudné a změny vůči předloze zbytečné. I když oproti druhé sérii jde v tohle směru o zlepšení, jako celek jsem si užil druhou o chlup více. 6/10 ()

GameOfThrows

Já už fakt nevím, vždycky když se objeví něco s obrovským potenciálem, tak z toho udělají tragicky špatnou frašku. Je sice hezký že bojový scény natáčí 90x z různých pohledů a nutí choreografie učit i kameramany pro kýžený krutopřísný vizuál, ale bohužel se zapomíná na dnes již nepodstatné věci jako je scénář, příběh, dialogy a smysluplnost... a to ani nemluvím o tom milionkrát zmíněném castingu dle dnešních módních trendů, který do hodnocení nepočítám, to je problém společnosti ne seriálu. Lepší fantasy a mnohem lépe natočené je za mě už i reklama na Kláštornou vodu... Takže všichni poděkovat Lauren Schmidtový jak krásně to celý pohnojila... Jen tak dál, posouvejme civilizaci kupředu, amen. ()

Lukysak

Je to zklamání. A přitom první série byla tak dobrá (na Netflix)! Prokousávalo se tím strašně těžce, je to plné vaty, nesmyslných momentů, nevysvětlených událostí... Ani se mi na to nechce psát konstruktivní kritika. Pravděpodobně to bude tou vší masáží z Cavillova odchodu. ()

Sirak

Jedině Henry je v třetí řadě pozitivum. Tim to hasne. Ciri vypadá jako šlapka z levného porna. Čarodějové se chovají jak malé neschopné děcka. Čarodějové vs elfové je souboj jak AI v levné videohře dvacet let dozadu. Djiskra (aka hodňák Ackerman) je dobry, uznavam. Teplý bard, bože. Souboje a pohyby Ciri vypadají jako by neustale lítala na provázkách, hrozne. Většina prostor působí kulisně. Rozhodování postav jejich chování, nelogické odtržené od knih. Fanda knih nasraný co to dělají, kdo to nečetl se nemůže plně orientovat ve všech detailech. Kterakoliv figura z GoT by si je namazala na chleba s jednou rukou za zády. 4 tou řadu už nedám ani omylem. Takový promarněný potenciál. Škoda. ()

palcanec

Nemůžu si pomoct, ale celá tahle série mi přišla jenom jako set-up pro to, co má (snad) přijít dál. Vždyť se během ní nestalo nic zásadního - tedy, pro člověka, co knížky nečetl a neví, jaká narážka má uvádět jaké příběhy z knih. Tohle člověk očekává i prvních dvou/tří dílů první série, ne u celé třetí. Fakt jsem se u toho nudil, jediná změna oproti konci předchozí série je, že ten "velký špatný", o kterém diváci ví identitu od první série, se odhalil i hlavním hrdinům - kteří jsou částečně recastovaní. Jen nekonečné natahování a vata, dialogy nedávají smysl, někdy si odporují během té samé scény - viz ke konci "some wounds can't be healed by magic", a o deset vteřin se už léčí čarováním. ()

rostsoft

Úplně na začátek musím upozornit, že změny oproti předloze mě samozřejmě serou. Jen bůh ví, proč se autoři seriálu k těmto změnám odhodlali. Však proč měnit něco, co je dokonalé. Ovšem opět asi naseru všechny ti, co dali špatné hodnocení. Dle mého soudu je třetí řada lepší než ta druhá a taktéž se drží více předlohy. Praktický celý seriál má vše coby kvalitní fantasy mělo mít, viděl jsem fantasy seriály a filmy, které měly podstatně lepší hodnocení a byly to takový kraviny, který neměli ani hlavu ani patu. Jak jsem řekl v předchozí sérii, musí si člověk odmyslet fakt, že četl knihu. Pak by mu změny oproti předloze neměli vůbec vadit. Děj má hlavu a patu a vyložených nesmyslů jsem si tam nevšiml. No, hold by se měli fanoušci složit a natočit vlastní verzi, upřímně řečeno, asi bych klidně přispěl. Na závěr opět musím připomenout, že výběr některých herců je velmi špatný, multikulti prostě se do tohoto seriálu nehodí. V žádné knize nikdy nebyl popsán černý elf ani trpaslík, navíc tady klidně pozměnili hlavní postavy, o kterých bylo vysloveně napsáno, že byly bílé rasy. Nejsem rasista, ale mělo by se to držet předlohy tak, aby to neuráželo diváka. To je asi ten největší kámen úrazu, proč to hodnocení je tak mizerné. Každopádně, nenechte se odradit a podívejte se na tento seriál. Pač je to Neskutečná podívaná a profesionálně zpracovaná. ()

Magnomous

Proste soap opera. Kazdy tam po kazdom krici ako mu na nom zalezi a do toho plače, dej nic moc, stale sa na to da pozerat, ale jedna sa uz o slabsi priemer. ()

Muffynka

Ano, poněkud zdlouhavé, ale stále stejně poutavé a plné intriků. Jen škoda konce. Tři série nepřemožitelný Geralt přemožen v pofidérním, i když rádoby rovnocenném,  souboji s mágem. Ten se mohl trochu víc předvést proti tomuto ,Super,manovi, aby bylo jasně vidět, že má navrch. Každopádně skvělé kostýmy i příroda a i dryády docela propracované. Uvidíme, co přinese Liam ve 4.serii. ()

MickV21

Až na jednu jedinou epizodu nic zajímavého. I tak je to lepší celek než 2.série. Bohužel už bude nemožné ten seriál dát do kupy. Slabé 2*. Jinak Henry Cavill je ten nejlepší možný Geralt a bude extrémně těžké ho nahradit. ()

lukas.7

The Wither 3 - Seriál mal veľký -  Potenciál , charizmu , možnosti , tvorcovia si vybrali podľa mňa zlu cestu .. pokračovanie seriálu Zaklínač nenadviazala na 1 sériu je vidno že pri tvorbe je to amatérske a nie je to ono !  Vyjadrenia od Tvorcov že za toto zle dielo môžu diváci a oni ich tlačia do rýchlej tvorby aby čim skôr boli natočené serie je veľmi amatérske a neprofesionálne mam pocit ze nevedia sa pozrieť do zrkadla a povedať si že niečo robíme zle z môjho pohľadu samotný tvorcovia boli pohltený CHOSOM a obavám sa aby to nerozmetalo celkovovo titul Zaklínača ..  Osobne mi je veľmi ľúto Hanryho Cavilla ale po pravde sa mu ani nečudujem že zahodil svoju rolu a vzdal sa jej pri tvorcoch tohto seriálu ! Hanry ako zaklínač toto cele držal nad hladinou ta jeho charizma čo dával zaklínačovi osobnosťou a postavou mu rola padla ako uliata neviem si predstaviť iného zaklínača ako jeho , gesta , výzor , charizma , všetko bolo ako keby na neho uliate preto je to jedna veľká škoda obavám sa že seriál pôjde ešte horšie hodnotením nadol a som zvedaví az kde to skonči ... 3 séria zaklínača nie je dobra už len porovnanie 1 séria vs 3 séria je veľký rozdiel a stráca to ten jagavý talizman zaklínača čo je veľká škoda verím že sa niečo zmení k lepšiemu ale obava tam je po odchode hlavného hrdinu no uvidíme ale za mňa osobne zmiešane pocity ... moje hodnotenie 5,5/10 ()

Meriol

Se seriálovým zaklínačem od Netflixu to jde opravdu z kopce. První série byla zajímavá a měla svoje kouzlo, druhá o trošku horší, ale pořád si udržela vcelku obstojnou úroveň. Třetí série je chaotická, některé epizody působí prázdně, a na scéně se motá spousta zbytečných postav. Dialogy jsou nezajímavé a fádní, jako by ani sami tvůrci nevěděli co si s dějem počít. Prokousat se všemi díly až do konce dá opravdu zabrat i zarytému fanouškovi. ()

Geon

Zaklínač se vrací potřetí a dost.  Geralt jako jediný má vnitřní hnací sílu - chránit ty, které miluje. Yennefer hledá smysl života - Geralt, nebo Ciri, nebo Tissaia. Ciri působí jako celá tato série, je vnitřně ztracena a hledá svůj osud, neví co přesně chce (sdělit divákovi) a její cesta v dospívání a uvědomění si sebe sama začne krystalizovat a vyjasňovat se až v samotném závěru, kdy se konečně rozjede i seriál. Ústřední trojice se, hlavně ze začátku, neustále rozpadá, aby se v zápětí bez větších problémů sešla. To samé platí o potulném trubadúrovi, který se připlete do všech větších dobrodružství, ať už byl kdekoli. Nejsilnější linka, která si udržela stabilní tempo, byla v Redanii a postarali se o ni mistři intrik Dijkstra a Philippa. Cavill osobně se rozloučil vcelku důstojně i když svoji čest si nestihl získat zpět, což je škoda. Pokud se 4. série vrátí v rytmu posledních epizod, tak Zaklínači svítá na lepší časy. ()

Lukkas99

Sice jsem absolutní neznalec knižních předloh a her a asi dostanu bídu za to, když tu teď řeknu, že se mi 2. série Zaklínače líbila zatím nejvíc. Ano já vím. Ale i když se mi druhá sezóna zdála nejlepší, tak jsem tam vnímal tu urychlenost děje, pomalu žádné vydechnutí a prostor na dialogy mezi hlavními hrdiny. Prý se to dost vymezilo od knih, ale musíte chápat, že já to zatím nečetl a tak to na mě působilo velmi dobře. Ohledně 3. série, za mě asi sice horší než druhá, ale zas o něco lepší než ta první, kde jsem se téměř nechytal a většinu vůbec nechápal a až se třetí sezónou mi to konečně do sebe postupně začalo zapadat. Škoda, že Henry Cavil tuto frančízu opouští, což sice z jeho pohledu milovníka knižních předloh a her chápu, ale o to víc mě to mrzí, jelikož během druhé a celou třetí sezónu jsem si na něj v této roli zvykl a ta chemie mezi ním, Ciri a Yennefer byla skvělá! Co se týče akce, za mě skvělá. Především ty pasáže na jeden záběr. A i když tam mám pár věcí, které mi jdou proti srsti, jako například to, že Netflix měl opět potřebu z někoho udělat LGBT postavu! (Sice netušim, jak je to v knižní předloze, ale hádám, že to tam takhle určitě nebylo :D). Ale nu což, mimo to a pár dalších maličkostí jsem si 3. sezónu užil a nemůžu se dočkat pokračování i když bohužel tentokrát už s Liamem Hemsworthem v roli Geralta. Tak snad dá do role vše a bude se to nepřekonatelnému Henrymu aspoň trochu podobat! Celkem: 77%          Pro srovnání: The WITCHER (Season I.) / (2019) / (74%) // The WITCHER (Season II.) / (2021) / (83%) ()

louislumiere

Sérii č.2 jsem hodnotil bídně. Trojka, ač se většina diváků rozčiluje, až tak hrozná vlastně nebyla. Jde o návrat ke knižní předloze. Samozřejmě snaha slepit rozbité dílo nejspíš jako celek nezachrání, nicméně na Henryho se kouká hezky. Je škoda, že nebude pokračovat. Hlavně je ale chybou, že se tvůrci pustili do fantasmagorií a nedrželi linii od začátku. Geralt je srdcovka a hořkost na jazyku zůstává. 3 hvězdy za geniálního Henryho a stejně tak působivou Freyu. Jenže scenáristi, ti by si zasloužili dobře mířený Aard na solar plexus. ()

Frankkie

Kazdou serii o tridu horsi.. ted kdyz jeste skoncil Cavill jako Geralt pochybuju jestli to vubec jeste dokoukam mozna jen ze zvedavosti xD ()