Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

Mrkvič

Parádní začátek. Takový rozjezd jsem nečekal. Dobytí Cintry, řezník z Blavikenu a postupné seznamování s hlavními postavami. Při masakru parádně natočená bojová scéna - na jeden zátah - což se u seriálů moc nevidí. Prostředí je krásně špinavé, nasvícení přírodní a už došlo i na lehké nahotinky a sprostá slova, která u Geralta nemohou chybět. Kdo si stěžuje, je s ničím nikdy spokojený vocas. ()

korbitch22

Mám problém jako dost jiných diváků. Knihou nedotčen a ke hrám jsem se nedostal. Takže kdo je kdo, proč dělá to a ten tohle mě minulo. Jelikož se ke knihám stavím jako nacisti a první dva díly hry fakt hrát nehodlám, jdu nainstalovat trojku a po pár hodinách hraní se třeba chytím aspoň trošku. I tak je super natočený, brutální a Cavill se jako Retard z Livie narodil. Teda Gerald z Rivie. Líbí se mi to stejně jako World of Warcraft, ale neznám ty postavy voeee. ()

ArsenalEagle

Suprová hutná atmosféra na každém rohu, Henry Cavill naprosto fenomenální. Mám výhrady k opravdu osekanému příběhu, ale hádám, že zatím jde pouze o seznamování s hlavním příběhem a tvůrci nechtějí ztrácet čas. Beru. Ale linka Strakuše x Stregobor byla až moc stručná. Kde bylo Tridamské ultimátum, kde byl Caldameyn, co z toho že Geralt Stregobora ve skutečnosti znal a rozhodně ho neměl rád, vážně to chtělo trochu zabrousit do koutů Menšího zla (nicméně chápu, že vecpat 2 rozsáhlé dějové linky do hodinové stopáže jde těžce. Chtěl jsem si nechat v hodnocení rezervu, ale plnej počet musím napálit za akci na trhu, z toho slintám ještě teď. K představitelce Ciri mám trošku výhrady, černej elf taky moc nepřidal, ale co hold, multikulti hýbe světem. ()

Ironfood

Nečekal jsem zázraky, ale i tak byl první díl trochu zklamáním. Hlavním problémem je, že zatímco Sapkowski je extrémně poutavý a vtipný vypravěč, seriál zatím vypráví děj poněkud neosobně a fádně a postrádá tu správnou šťávu a humor. Cavill v roli Zaklínače nepřesvědčil, pořád mám pocit, že by tam měl být někdo šlachovitější s méně naducaným obličejem. Příliš mi nesedlo ani obsazení Lvice z Cintry... ()

Blowler

Velice slušný úvod do světa, který zbožňuji už řadu let. Henry Cavill jako Geralt působí přesvědčivěji, než jsem se vůbec odvážil doufat a to je pro mě to nejdůležitější. Nezprasili hlavní postavu. Stejně tak oceňuji soubojovou choreografii a hudební doprovod je naprosto famózní. Je mi jasný, že dřív nebo později narazím na nesrovnalosti mezi mými představami a způsobem filmového zpracování, ale tomu se vyhnout nelze. Zatím spokojenost. ()

• Geraltovi se přezdívá Řezník z Blavikenu (Butcher of the Blaviken) právě kvůli masakru v závěru epizody. (NiWi)
  • Spolu s Renfrii byla přeobsazena celá její banda, kde původní herce nahradili profesionální kaskadéři. Až na postavu Nohorna (Packy Lee). (Geralt z Rivie)