Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

Necrotongue

Hned v úvodu shrnu, co se mi nelíbilo. Dryády a obzvlášť paní Eithné mě převelice zklamaly, chvílemi jsem očekával, že z nejbližšího křoví vyleze Wonder Woman. Jinak bych chtěl ale tvůrce pochválit, myslel jsem si, že se na, pro příběh podstatnou, pasáž s Pavettou vykašlali a hele, jak mě příjemně překvapili. ()

Martrix

Bez znalosti knižní předlohy budete reagovat na spoustu dění s tak velkým zpožděním, že si budete připadat jako blbci. Díky tomu, že postavy vypadají pořád stejně a jejich jména nejsou zrovna k zapamatování(nemáte si je s čím spojit), nebudete první epizody vědět, jestli jde o flashbacky, nebo jiné linie vyprávění...prostě v tom budete mít bordel. Hranice mezi pohádkou a fantasy bývá tenká, ale v této epizodě je skoro neviditelná. Nebýt toho násilí, tak na mě zatím působí tento seriál podobně "složitě", jako další z příběhů o princezně Fantagiro. Zatím jsem zklamaný. Je tam spousta dobrých momentů, ale způsob jakým to tvůrci uchopili, dělá z tohoto pokusu nahradit GoT dalším solidním fantasy, jen úsměvný úprdek bokem. A to bez ohledu na to, jestli je to věrné duchu knihy. ()

Eleanor05

Za to, co udělali s povídkou Meč osudu (mojí vůbec nejoblíbenější) a celkově s Brokilonem, si prostě víc, než dvě hvězdičky nezaslouží. Otázka ceny neurazí, nenadchne, zkrátka průměr a nejlepší byla linie s Yennou, která je paradoxně komplet smyšlená. Neznalci předlohy sice netrpí kvůli srovnávání, ale zato pro ně musí být téměř nemožné orientovat se v místní politice, v postavách a v posloupnosti děje. ()

Sany33

Pre príbeh veľmi podstatná epizóda kedy sa spečatí príbehové spojenectvo medzi Geraltom a Ciri. Neviem prečo seriál začínal pádom Cintry a potom sa vraciame v čase do doby kedy ešte žili rodičia Ciry ale sto ľudí sto chutí. Potom je zas pohľad na Cirino putovanie do lesa kde sa stretne s Driádami. Jednoducho to časové sekanie je dosť mätúce. 70% ()

kenkaku

Nějak mám pocit, že to celé opravdu mělo začít až tretí epizodou. Takhle jsem si představoval Zaklínače a teprve teď do sebe vše zapadá (to jejich skákání v čase opravdu ničemu neprospívá). Vše se točí kolem hlavní postavy a ty vedlejší sekundují. Seriálu tedy nejvíce ublížila (ne)schopnost seskládat vše za sebe tak, aby i neznalý divák věděl o co jde už od začátku. ()

• V knižní předloze se Marigold (Joey Batey) hostiny vůbec neúčastnil. V seriálu tak nahradil barda Dragodara. (Geralt z Rivie)