Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

louislumiere

Po nadějné první sérii se jedná o pěkný sešup. Knižní předloha rozcupována na kousíčky. Zdá se, že se seriál nebude držet předlohy. Hodnotím první díl, kde je zcela neadekvátně znásilněna povídka s Nivellenem. Zakomponování jedné z nejlepších povídek do hlavního děje se vážně nepovedlo. Bohužel, očekávání bylo veliké, výsledek je zatím velmi průměrný. Edit: Když filmově zpracuji první sérii, která se původní předlohy víceméně drží, a pak rozjedu úplnou haluz v sérii druhé, není to totéž jako říct, že si seriál půjde vlastní cestou a knihami se jen inspiruje. Hry se inspirovaly a byl z nich hit. Tohle(druhá série)je paskvil. ()

JamaicaHadra

Jelikož jsem nečetl knižní předlohu, nemohu být zklamán jako jiní. Za mě jeden z nej dílů. Po vizuální stránce mistrovsky zvládnuto. Co se týče nových příšer, které se objeví, tak jejich pohyby, chování a příběh, jež za nimi stojí, pecka. SPOOKY :) přičemž jakási spojitost s pohádkovými bytostmi je čistě náhodná ;) ()

RadimRay

Úvodní díl série, se povedl. Pro některé kritiky: Zaklínači jsou málo emotivní, to je u nich normální, kdo hrál hru nebo četl knihy, tak ví. Tudíž to hraje Henry skvěle! Pěkné scenérie a akčníscény. Taky dobrý lekačky. Zaklínač a Ciri nás jistě nezklamou ani dál. Yen musí trochu zabrat a zbavit se Fringilly :-) Moc na nás zapůsobila beznaděj onoho člověkovepře po zlomení kletby, za to hvězda navíc! 90% ()

doom.cz

A tohle by docela šlo. S prkenným Cavillem jsem se už smířil, očekávání jsem schoval do šuplíku a dobře jsem udělal. Bruxa měla cajk kozy, Geralt se konečně naučil něco jiného, než Aard, ten Quen jsem mu i celkem věřil. Akorát Ciri nám stárne, takže se nedá čekat, že by na Caer Morhen dorazilo špatně ostříhané děvčátko. No, uvidíme. Zrnko pravdy naštěstí nebylo příliš napadeno kutily a pokud si bude seriál držet takovouhle úroveň i dál, budu docela spokojen. ()

Marsia_Rei odpad!

První série mě nijak neuchvátila, ale postupem času jsem tomu chtěla dát ještě šanci. Knižní zaklínač je má oblíbená série, četla jsem ho již mnohokrát a tak mám pocit, že bych měla vidět i ten seriál (a moc bych chtěla, aby to byl dobrý seriál, Cavill byl v první sérii dobrý Geralt). A když je ta první epizoda tak dobře hodnocena, tak to přece nemůže být horší než co předvedli v první sérii, ne? Nemůže? Hmm... Bohužel může. Takhle znásilnit takovou hezkou povídku. Ten konec byl úplně nesmyslný - finální odsouzení Nivellena v kontrastu s řečičkami před tím. Herci hráli divně, zabolelo hlavně u Geralta, co tomu herci kruci udělali, že už to, vlastně, není Geralt (jako byl v první sérii). Ciri v některých scénách působí opravdu staře a naprosto dospěle (na to by ale měla mít ještě plno času). Záběry jsou takové divně vyčištěné, nažehlené a sterilní. Dialogy mi přijdou dost mimo. Jako by tvůrci chtěli nahustit do každého rozhovoru velká moudra a veliké světové pravdy, ale zapomněli, že to má dávat smysl. Chtělo by to asi trochu uvolnit a třeba se zasmát. Teď bych ráda zapomněla, že jsem tento paskvil viděla. ()