Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V kouzelném příběhu Juraje Herze podle pohádky Hanse Christiana Andersena se jednoho večera prochází starou Prahou dvě víly – Starost (J. Brejchová) a Štěstěna se svou mladou pomocnicí Mínou (T. Pokorná). Protože má Štěstěna narozeniny, rozhodne se lidem dát dar – očaruje docela obyčejné přezůvky, aby plnily každé přání jejich nositele. Přezůvky toho večera pak střídají jednoho majitele za druhým a vše o čem kdy snili, se rázem stane skutečností. Ale to, co si lidé přejí, bývá často velmi ošemetné, a ne vždy to může jednomu přinést kýžené štěstí. Spíše se stává, že trápení. O tom se přesvědčí i Štěstěna, která pochopí, že štěstí si musí každý zasloužit sám… (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Většinou se mi pohádkové příběhy Juraje Herze nelíbí. Ať už Císařovy nové šaty, Deváté srdce či Panna a netvor mi připadali místy až hororové, temné nebo nezáživné. Ani Kouzelné galoše nejsou zcela pohádkou, kterou bych doporučoval dětem. Film je spíše alegorií na lidská přání. Uvedení hrdinové totiž netouží vyloženě po tom, co se jim splní, spíše je to první věc, kterou vysloví po obutí galoší. Pouze student by chtěl žít v pohádce. Ale jak se ukazuje, ne každé přání skrývá své skutečné štěstí. Neboť ani pohádka není šťastnou volbou. Film opět působil výpravně, dobré kostýmy, kulisy a dekorace jsou samozřejmostí. Tím spíš, když se nám děj přesouval skrze různá historická období. A tentokrát jsem se nenudil, děj byl pořád zajímavý, protože se přezůvky přesouvaly a plnily ta nejrozmanitější přání. Jen moc nechápu, proč byli někteří herci dabovaní, tím spíše, že některým hercům hlasy vůbec nesedly a dokonce je dělaly staršími. A na druhé straně naprosto chápu, že se Juraj Herz zamiloval do Terezy Pokorné-Herzové, ta byla opravdu krásná. ()

MrKrahujec 

všechny recenze uživatele

Podle mě to tak špatný nebylo... Herzovi se sice nedařilo úplně pořád držet tu správnou Andersenovskou poetiku, ale rozhodně není pravda, že by se k ní ani jednou nepřiblížil. Herecké obsazení bylo velmi kvalitní (pro mě osobně byla mimořádně příjemným překvapením účast Ivana Vyskočila coby policejního šéfa, to mu dokonale sedlo), i když mi popravdě nikdy nebyla moc sympatická Tereza Pokorná, ale to je věc vkusu... Takže: má to trochu mouchy, ale celek více než ujde. ()

Reklama

DavidWebb 

všechny recenze uživatele

Rozprávka to nie je zlá, má však zle napísaný scenár, zlú réžiu, ktorá je celkom dobrá v jednotlivých scénach (niektoré si dodnes veľmi dobre pamätám) ale celkovo vytvorila z dobrého námetu nudnú zlátaninu, a predovšetkým absolútne hrozný! slovenský dabing. A že sa jedná o chyby jasné a strategické, to si krásne dokážem (sám sebe) porovnaním napr. s Perinbabou. Tá je takisto medzinárodným projektom, má slovenský dabing ale omnoho lepší scenár a hlavne režiséra. Galoše šťastia sú Bohužiaľ rozprávkou, ku ktorej sa pravidelne vracať nedokážem. 50% ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Třebaže jde o pohádku známého pohádkáře, jehož portrét mám už 17 let na jedné zdi, a dostal jsem ho darem v Truro, tak jeho pohádky mají svůj ráz, svou dynamiku, své poselství, ale to v psané podobě. Film je sice co se příběhu týče totéž, ale hrají ho konkrétní herci, které vede chlap zvaný režisér a často to nedopadá oproti psanému textu dobře. Důvodem je právě ten problém dostat melodii příběhu, její emocionální náboj i do filmu. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Rozprávka, která má v sobě tolik absurdit, kolik mohou přinést čarovné, přání plnící galoše do každodenních životů jejich nositelů. Začnu absurditami tvůrčími. I když v hlavních rolích hrají převážně čeští herci jsou, krom Miroslava Donutila, všichni předabování slovenskými kolegy (dokonce i sám Herz, i když mi zprvu jeho hlas přišel osobní). A někteří, v čele s Jirkou Krytinářem, se ani nedostali do titulků. Herci nejsou nadabováni vůbec špatně, ale proč neudělat koprodukční film vícejazyčný? A proč zde vlastně zvítězila slovenština? Slovenská produkce? Režisérův návrat k rodnému jazyku? Ovšem, lze v tom vidět i klady, někomu změna hlasu nepochybně prospěla. Mladý Hrušínský byl zcela snesitelný (jeho přeměna byla dokonce sehrána perfektně) a Javorského poblázněný zapisovatel a básník, s příznačným příjmením Schiller, byl také velmi roztomilý. Někomu ovšem nepomůže ani vylepšený hlas. Prkenný mimický i pohybový projev Marka Brodského se nedá přehlédnout a jeho obsazení beru jako další absurditu. Že by Herze uhranuly Markovy oči? Možné je zde vše, jak nám děj dává hned od začátku najevo. Překrásně ztvárněná snová realita bez hranic, podpořená skvělým humorem, jehož příčinou jsou výborné absurdní situace, skvělá kamera Herzova dvorního spolutvůrce Šimončiče a celkově výborný poetizmus. Film Ti může připomínat dosti jiných snímků. Valerie, Deváté srdce, ale i Morgianu. Předloha je nepochybně pohádková, nicméně Herzovo zpracování rozhodně ne, což může způsobit u jistých individuí odpadové záchvaty kritiky. Drama, komedie, fantasy i poetika. Juraj Herz otevírá dveře do pohádkového snu splněných přání. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (6)

  • Filmovalo se také v Mariánských Lázních, Městském divadle Karlovy Vary, Národním muzeu v Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Film bol natočený v koprodukcii s Omnia Film Mníchov. Výrobcovia tituliek nedali k uvedeným spoločnostiam značku copyrightu - céčko v krúžku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Režisér Juraj Herz sa počas nakrúcania filmu zaľúbil do herečky Terezy Pokornej (víla Mína), s ktorou potom prežil 20 rokov v manželskom zväzku. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama