Reklama

Reklama

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni

  • Francie L'Extraordinaire Voyage du fakir (více)
Trailer 3

VOD (1)

Obsahy(1)

Aja je chudý, ale talentovaný kouzelník a fakír z malé indické vesničky. Místo zvláštních schopností disponuje vybroušenými triky, zručností a talentem. Jeho nemocná matka ho vyšle na tajemnou misi, má v Paříži navštívit Eiffelovu věž. Neshoda s excentrickým taxikářem Aju zanechá kousek od Paříže, v obchodě Ikea. Tam se seznámí s nejkrásnější ženou, jakou kdy viděl, okouzlující Marii. Ale jeho naděje na lásku je zmařená, když v Ikei náhodou uvízne ve skříni, která je i s ním zabalena a odeslána napříč Evropou. Tím však jeho dobrodružství nekončí. Naopak tak začíná Ajova nedobrovolná, ale o to bláznivější cesta čtyřmi kouty Evropy. Dokáže Ajovi jeho chytrost a kouzelnický kufřík pomoci vrátit se do Paříže, aby znovu našel svou Marii a vyřešil tajemství matčina přání? (Bioscop)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (57)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Nepotěší, neurazí. Navzdory krátké stopáži a tolika Adžovým nedobrovolným cestám se v něm ani nic moc neděje... A co je nejhorší, Fakír vlastně není ani moc vtipný. Což je škoda, protože anotace slibuje hodně absurdní a bláznivé dobrodružství, během, kterého se divák s titulním hrdinou podívá z Indie do Paříže, Anglie, Španělska, Itálie nebo Libye. Jenže humor je jen takový decentní ve stylu především nikoho neurazit a dobro z filmu doslova odkapává. Což o to, jakkoli souzním s jednou z klíčových myšlenek Fakíra, tedy že uprchlíci jsou taky lidi, mají nešťastný osudy a pomáhat lidem v nouzi se fakt má a je to správný, jde zobrazit méně dobro-násilně. Tady je feel good pocitu podřízeno vše - od výběru sympatických herců ve všech rolích přes scénář, hudbu nebo třeba lokace. I když, hudba - třeba tanec Adži se slavnou herečkou, natočený v bollywoodském stylu se vším všudy, už je otravný, mezi fanoušky Bollywoodu se fakt nepočítám. Na druhou stranu, s hudbou souvisí pro mě nejabsurdnější, a tedy nejvtipnější scéna: střet s anglickým imigračním policejním úředníkem jako kdyby vypadl z Monty Pythonů a už jen kvůli této scéně jsem zvažoval hvězdu navíc. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pěkná pohádková komedie, která je v mnohých pasážích docela zábavná. Odehrává se ve světě bez komunikačních bariér, kde si všichni rozumí, ať už jsou zrovna v Indii, Francii, Anglii, Španělsku, Itálii či Libyi. Podobně zjednodušené jsou i vztahy mezi postavami. Ale proč ne, ostatně si film na realitu moc nehraje, i když pracuje s řadou aktuálních témat. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

V okamžiku, kdy se u filmu bavím a nemám potřebu přemýšlet o faktických chybách, kdy si prostě nechám vyprávět příběh a nemám pocit, že se mě tvůrci snaží přesvědčit, že "ten tygr je ovce", dávám automaticky hvězdu navíc. A tady jsem věděl od první minuty, že TO tam je. Podobně přiblblý úsměv na tváři behem celého filmu, jsem měl třeba u Amelie z Montmarteru , nebo Lizy, liščí víly. Bez ohledu na režiséra, nebo původ peněz, jsou to filmy, které v sobě mají jistý evropský půvab, jsou hravě milé, bez zbytečného násilí a jde o originálně napsané příběhy. A Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni má ještě něco navíc. Tvůrcům se podařila neuvěřitelná indy-euro fůze. Hudební číslo v londýnském deportačním úřadě...mazec. Díky tomu indickému podkladu je to všechno barevné, pitomoučce pozitivní a ...prostě tohle mi parádně sedlo. A ano, není to tak úplně komedie...nebudete hýkat smíchy, není to prošpikované hláškami...ale je to celé úsměvné a náladu to jistě zvedne. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Po Milionárovi z chatrče tu máme ďalšiu rozprávku s indickým chlapcom, ktorý pozažíval mnohé dobrodružstvá a retrospektívne nám ich rozpráva. S realitou to samozrejme nemá nič spoločné, na čo sa našťastie nikto nehrá. Rozprávka je ale kombinovaná so sociálnou drámou, čo Boyleovi išlo o poznanie lepšie. Rozdiel medzi oboma filmami je tak v intenzite emócií, aké sa prenesú na diváka, tu Fakír jednoznačne stráca na body. Výprava určite poteší, dočkáte sa mnohých reklamných záberov na európske metropole. Je otázne, či je skutočne prospešné pre západné publikum vykresľovať indických mladíkov ako naivných dobrákov s veľkým srdcom, ktorí keď sa zaľúbia, urobia pre svoju lásku prvé posledné a nielen pre ňu. Ak film budete brať ako štylizovanú zábavu s jednoduchým humanistickým posolstvom s príchuťou Bollywoodu, nebudete sklamaní. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Nehovorím, že v tom nie je romantický príbeh. Ale to už áno, že by to mal byť oveľa sofistikovanejšie vypracované a zahrané – hlavne ten záver. Občas zaujímavé filozofické myšlienky, ale takmer všetko bez hlbšieho významu. P.S.: Film so „skrytou“ reklamou na I**U. Čo myslíte? Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Galerie (36)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Bombaji, Paríži, Ríme a Bruseli. (MikaelSVK)
  • V Paríži sa režisér snažil natočiť kultové pamiatky z nových uhlov, a preto pri niektorých záberoch použil dron. (krasomama)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno