Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

borboleta

Nestává se často, aby byl film stejně dobrý jako jeho knižní předloha, a jen naprosto výjimečně se stane, aby byl film dokonce lepší. Spalovači mrtvol se to povedlo a i když kniha je dobrá, on ji ještě mnohonásobně přeskočil. Atmosféra je naprosto děsivá, práce s rybím okem dodala filmu další rozměr a scéna, kdy Karel Kopfrkingl oběsí svojí ženu, je pro mě nejmrazivější a nejděsivější filmovou scénou vůbec. Rudolf Hrušínský je naprosto excelentní. ()

majli

Mám z toho filmu špatný pocit. Ale musím uznat, že bravurně vystihl absurditu holocaustu a k tomu špatný pocit patří. ()

MrOgilwy

Velice mimořádný film. Kdo ho sleduje, nevědomě podstupuje ve své mysli boj. Kamera, hudba a hlavně výkon Rudolfa Hrušínského povyšuje a přínaší nesmrtelnost Fuchsově předloze. Nikdo, kdo shlédl, nezapomene. Stejně tak ten, kdo zažil tu dobu, která byla fanatická a nebylo možnosti kroku zpět. ()

beedol

Další důkaz skvělé české kinematografie s nezapomenutelným Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Pokaždé když vidím scénu s "hřebenem" mi běhá mráz po zádech. Jde prostě o skvělé české režisérské a herecké umění, které by měl každý vidět a znát. ()

Angie.Kiwi

Jednoduše skvělý. Hrušínský ze sebe dal všechno. Celý film jsem měla dojem, že mi do hlavy mlátí to neuvěřitelný ticho provázející celý film, nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky (Hrušínského nejde na chvíli spustit z očí, protože pořád čekáte, kdy už se projeví to skryté něco, co z něj čiší) a nad provázaností a neobvyklým střihem záběrů zůstával rozum stát. Nezapomenutelný. Skvělý. A nejsem si jistá, jestli to chci znovu vidět, protože to bylo opravdu děsivé. Co dokáže jeden dobrý režisér a jeden Hrušínský… Ještě teď mi přejede mráz po zádech, když si vzpomenu. ()

Mate0

nejlepší český snímek-vrchol československé kinematografie,Hrušinského životní role dle mého názoru,za kterou měl dostat i oskara.Ladislav Fuks by musel být nadšen ....A hlavně i výborná kamera ! ()

ounou

Tohle geniální dílo prožívám pokaždé jinak. Úsměv se mísí s otřesem a dohromady je to nakonec tak, jak to má být. A všechno dohromady tvoří jeden z nejlepších filmových dojmů. ()

Sindibadx

Úchvatné dílo Juraje Herze, psychopata nemohl zahrát nikdo jiný lépe, než Rudolf Hrušinský za zvuků Zdeňka Lišky. ()

A.J. Rimmer

Film vytvářející téměř matematickou definici ohebnosti lidské páteře v přímé úměrnosti k velikosti nejnižších pudů, které jsou násobeny jejich neukojeností (nebo spíše neukojitelností..?). Postava Rudolfa Hrušínského vyvolává v divákovi neustálé zděšení svou přirozeností, s jakou přistuje k věcem, které se prostě musí stát.... ()

Infurius

Určité momenty boli dobre napjaté ale mne sa celý dej zdal veľmi pomalý. Hororová atmosféra v ktorej hraje Hrušinský absolutného psychopata sa mi moc páčila. Najviac chválim kameru ktora všetko vylepšila. Tento film podľa mňa není určite na 5 stars ale max. na 4. ()

A..

Výkon pana Hrušinského je fenomenální! A navíc skvělá kamera... Po celý film jsem měla ten zvláštní pocit v žaludku a celý film jsem hltala až do konce.Velmi povedený český film. Ale přeci jen to asi není film pro všechny filmové nadšence a né každý mu přijde na chuť ()

klingacik_BA

Veľa českých filmov ktoré by ašpirovali na označenie horor veru natočených nebolo. Tento film by som síce tiež hororom nenazval, avšak dramatická zápletka mu nechýbala. Páči sa mi, ako do nej režisér primiešal to čo je českému filmu vlastné.. dôvtip. Spracovať tento zaujímavý námet krvavým spôsobom by nebolo príliš šťastné, preto oceňujem režiséerov dôraz na komornú atmosféru filmu. Vyzdvihnúť by som chcel tiež uveriteľný herecký prejav Rudolfa Hrušinského, aj vďaka tomuto filmu ho radím medzi českú hereckú elitu. ()

KingBoss

Nejlepší hororový thriller v ČR i v SR, který byl kdy natočen. Hrušínský je úžasný, byl to opravdu pan herec. Režie je skvělá, a ta kamera, ta kamera, nikdy jsem v našich luzích a hájích neviděl takhle nadčasově nasnímaný a sestříhaný snímek. Po filmařské stránce tento film u nás nikdo nepřekonal a nejspíš nepřekoná. Je to 100%ní filmová esence. Dávám 5 zářících hvězd. ()

Sololovec

V první řadě geniálně vyšinutý Ladislav Fuks, v druhý řadě geniálně vyšinutý Hrušínský. Malý český člověk věčně VĚČNĚ žije. a zbytek jeho rodiny se houpe v koupelně. ()

Patriarch

Nic mne na filmu nezaujalo. Téma Němci proti židům mne už otravuje, a nic kromě magora v hlavní roli, který nakonec udělá to, co jsem čekal za to nestálo. Shlédnuto až do konce jen kvůli vysokému hodnocení. ()

Groower13

Nebudu se pouštět do hodnocení,to by bylo jako nosit dříví do lesa,jen musím říct: Bravo všem zůčastněným a před panem Hrušínským se budu hluboce klanět,kdykoliv ho uvidím va obrazovce. Bravo mistře bravo. ()

BaruseV

Tento filmu miluji a budu ho milovat dokonce života. R. Hrušínský je zde naprosto famózní a celé toto úžasné dílo dělá právě Rudolf ještě úžasnějším. Snad nikdy mi nebylo dopřáno vidět v českém filmu tak skvěle a osobitě zahranou filmovou roli jako právě zde. Výborná kamera, která dělá tento film ještě děsivějším a dobře načasovaný střih (který se v tomto filmů využívá hodně). Pro mě jasně 5* a nejlepší český film, vlastně nejlepší film vůbec. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)