Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

rosswell1987

Jsem v rozpacích, všichni tady píšou super film, ale mě osobně to přišlo celkem nudné, snad 3 hvězdy dám za Rudolfa Hrušínského a jeho životní výkon. Od filmu na 90% jsem čekal víc :-( ()

Mixerka

Od první chvíle jsem ten film žrala. Podle mě skvěle zpracován, podle Fuksovy předlohy... ta morbidně příjemná atmosféra se fakt povedla. Výkon R. Hrušínského je skvělý, tak jako v jiných filmech, kde hrál takové "poeticky" zahloubané lidi ve svém světě. ()

Bohemicam

Tato Herzova nezapomenutelná klasika stále umí diváka posadit na zadek. Výkon Rudolfa Hrušínského nutí k sejmutí klobouku a velkému úklonu. Snímek se dokonale drží literární předlohy Ladislava Fukse. Můj největší obdiv si však vykoledovalo výborné psychologické vykreslení všech charakterů, a to do detailu :-). Mráz po zádech je snad nejupřímnější reakcí na tento nadčasový kousek. ()

YvLeZa

Spalovač mrtvol je depresivní, nudný, nezáživný film, který se hrozně táhne a vůbec neutíká. Když jsem četla knihu nebylo to tak hrozné, tak jsem si řekla, že se kouknu na film. Špatná volba. Neustálé "monology" Karla Kopfrkingla jsou úděsné. Kamera taky nic moc, takže jsem byla místy i ztracena. Jen ke konci se to trošku rozjede, proto dvě hvězdy, ale jinak bych si tenhle film už vživotě nepustila. ()

bara1313

Tíživá a skličující atmosféra, která se táhne od první do poslední minuty a strhující herecký výkon pana Hrušínského, ke kterému se dá říct jediné - klobouk dolů! Věřím, že bez tohoto herce by film nebyl takový, jaký je a další klobouk smekám před panem režisérem Herzem. Neskutečný film ! ()

pauledgecomb

Je až neuvěřitelné že byl tenhle snímek natočen za totality. Rudolf Hrušínský, coby podivínský a flegmatický ředitel pražského krematoria postupně podléhá tlaku svého okolí v předválečném období a postupně je naprosto zaslepován nacistickou ideologií. Skvělý a mrazivý příběh doplněn neustále se opakujícími frázemi pana Kopfrkingla a zastřešen skvělými hereckými výkony. ...."A jejich duše se rozplynula v éteru" ()

CyWilly

K tomuhle filmu není co dodat. Snad jen, že u Herze vzor 1968 by se mohli učit všichni hororový režiséři historie včetně Hitchcocka. A to co předvádí Hrušínský? Jsem milovník hororů všeho druhu, viděl jsem jich v životě už hromadu, šílenejma béčkama a céčkama 70. let počínaje a velkorozpočtovejma masakrama konče...ale nikdy nikoho, žádnýho monstra, zombíka ani démona jsem se nikdy nebál tak, jako Kopfrkingla...jestli existuje soutěž o filmovou zrůdu století, mám jasnýho favorita...dokonalost sama... Dodatek 8.10.2014: Tak jsem se na to v nějaké sebemrskačské náladě podíval po několika letech znovu. Sakra proč tady nejde třeba jednou za rok napálit filmu nějakou tu výjimečnou hvězdičku navíc?! Dávám deset!!! ()

damapo odpad!

Jakýpak kult? No to vážně nechápu, přitom je to hodina a půl kecání o hloupostech a nějakých mystických záležitostech. Natočeno hrozně, například ta žena hlavního hrdiny, která si pomalu sama navlíkla oprátku. Celé to je hrozné, nedá se na to vůbec dívat a raději si to ani, maturanti, neberte k povinné četbě. ()

SunnyToby

No vida, a o ono se za komunistů natočilo i něco kloudného. Co kloudného - skvostného! Místy je film tedy úsměvný, ale pochopitelně převažuje ono psychologické drama a kodrcání žaludku ála 4D kino 60. let i bez spešlhejblátek. A jelikož je film předlohovaný, projde hlavní postava vývojem. Přeskakují se roky a všechny splívají. Autenticita a mrazivost si zaslouží oněch pět hvězdiček. ()

zimi

Nuda, ale šílená!!! Kdyby to natočili Američani? ani by to nikdo neviděl a určitě,ty co tomu dali 5* by dali max 1*! Šílený nedokázal jsem udržet pozornost, pan Hrušinský je pan herec, tak jednu * dam, ale už nikdy to nechci vidět! 5*jo to musíte bejt na perníku, jste blázni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Pecaldo

Co k tomuto dílu říct ? Výkon Rudolfa Hrušínského v tomto filmu absolutně nejde popsat. Je to něco co musíte prostě vidět. Troufám si tvrdit že to co předvedl pan Hrušínský alias pan Kopferkingel by takto věrohodně nepovedl nikdo v dějinách filmu!!!Tento film je legendou české kinematografie. 5* ()

megadony

Tak typicky morbidní a "ujetý" Juraj Herz.... neuvěřitelný výkon Rudolfa Hrušínského... Je to vynikající film s tak úžasně ponurou atmosférou, skvělou kamerou a dechberoucími monology pana Kopfrkingla. ()

TeeToTaller

Veliké zklamání. Hrušínský hraje famózně, o tom žádná, ale celkově na mě nedýchla ta mrazivá atmosféra, jakou jsem očekával. Své přičinění na tom měla i kamera, která mi vyloženě kazila dojem. ()

Redyx1

Při tomto snímku si vždy vzpomenu na strach a mrazení,které mě provázelo při jeho prvním shlédnutí.Vynikající a zároveň ďábelský Rudolf Hrušínský,bude svým hereckým projevem v tomto filmu mrazit diváky po několik dalších generací.... ()

kalmaf

Působiví film sloužící jako ukázka toho co všechno se může stát když jsou do sebe nesmyslně smíchány dvě nesmyslné ideologie. Přemýšlím o tom, kdyby pana Kopfrkingla hrál nějaký horší herec. Jak by to asi tak dopadlo. Rudolf Hrušínský předvedl působivý výkon kdy nevíte, zda máte nenávidět, štítit se, vysvětlovat a domlouvat nebo litovat. ()

pyromantik

Úžasný filmový zážitok! Z tohoto snímku mi behá mráz po chrbte. A to najmä vďaka tajuplnej a temnej réžii J.H. a fenomenálnemu herectvu a nenapodobiteľnej charizme R. Hrušinského. Každý okamih filmu má svoj zmysel, tie hlášky R.H. rezonujú v mysliach divákov snáď navždy. Obzvlášť oceňujem kameru a strih- jedna sekvencia končí a jednoduchý švenk nás v okamihu presunie do iného času a iné miesto, čo vyvoláva mierny pocit pozitívnej dezorientácie. Film je plný morbídneho pátosu a popri tom všetkom sa v ňom dá veľké ľudské posolstvo čítať aj medzi riadkami. Priznám sa, že kým som dokonale pochopil pointu musel som si film pozrieť asi trikrát, čo rozhodne nie je na škodu. Klinec do rakvy mojej vnímavosti zabil Zdeněk Liška svojou majstrovskou hudbou. Toto je pravdepodobne najlepšia vec od Herza, Hrušinského a Lišky, aj keď, kto vie... mňa osobne tento snímok za 96 minút premenil na popol. Dávam plný počet. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)